Vatandaş Sigorta Yaptırırken Nelere Dikkat Ediyor?

“Sigorta araştırması yapmaya vaktim yok”

 
Yeşim Kahyaoğlu (30): Ev aldığım dönemde kredi çekerken bankamdan konut sigortası ürünü aldım. Ancak ne işe yaradığı, teminatları konusunda bir fikre sahip değilim. Bu nedenle bugüne kadar ihtiyacım olacak bir şeyin başıma geldiğinde emin değilim. Çünkü banka bana bu poliçeyi uygun faizli kredi kullanabilmem için verdi. Ben de ne işe yaradığı konusunda bir araştırma yapmadım. Bu konuda tüketicileri bilinçlendirmek sigorta şirketlerinin görevi olmalı.Sağlık vekasko ürünlerinde çok fazla bilgimiz var çünkü sigorta şirketleri bu ürünlerde tanıtım yapıyor.

“Fiyatları yüksek ama sigorta yaptıracağım”

Muharrem Gül (34): Ülkemizde özellikle de İstanbul’da suç oranının fazla olduğunu düşünüyorum. Güvenliği olan bir sitede oturduğum halde birkaç kez hırsızlık olayının yaşandığını gördüm. Bu nedenle evime konut sigortası yaptırmak istiyorum. Ancak fiyatları ve teminatları konusunda fikir sahibi değilim. Pahalı poliçeler olduklarını düşünüyorum. Fiyatları yüksekte olsa da almak zorunda olduğumu biliyorum. Evimden uzakta olduğum zamanlarda huzurlu oluyorum.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL