444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Vatandaş Sigorta Yaptırırken Nelere Dikkat Ediyor?

02 Eylül 2010

“Sigorta araştırması yapmaya vaktim yok”

 
Yeşim Kahyaoğlu (30): Ev aldığım dönemde kredi çekerken bankamdan konut sigortası ürünü aldım. Ancak ne işe yaradığı, teminatları konusunda bir fikre sahip değilim. Bu nedenle bugüne kadar ihtiyacım olacak bir şeyin başıma geldiğinde emin değilim. Çünkü banka bana bu poliçeyi uygun faizli kredi kullanabilmem için verdi. Ben de ne işe yaradığı konusunda bir araştırma yapmadım. Bu konuda tüketicileri bilinçlendirmek sigorta şirketlerinin görevi olmalı. Sağlık ve kasko ürünlerinde çok fazla bilgimiz var çünkü sigorta şirketleri bu ürünlerde tanıtım yapıyor.

“Fiyatları yüksek ama sigorta yaptıracağım”

Muharrem Gül (34): Ülkemizde özellikle de İstanbul’da suç oranının fazla olduğunu düşünüyorum. Güvenliği olan bir sitede oturduğum halde birkaç kez hırsızlık olayının yaşandığını gördüm. Bu nedenle evime konut sigortası yaptırmak istiyorum. Ancak fiyatları ve teminatları konusunda fikir sahibi değilim. Pahalı poliçeler olduklarını düşünüyorum. Fiyatları yüksekte olsa da almak zorunda olduğumu biliyorum. Evimden uzakta olduğum zamanlarda huzurlu oluyorum.

Okumaya Devam Edin

Aksigorta Hırsızlık Sigortası

28 Mayıs 2010 Cuma
Hırsızlık Sigortası ile eşya ve mallarınızın hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs neticesinde uğrayacakları ziya ve zararları teminat altına alabilirsiniz.

Satın Aldığınız Eve Aşık Olmayın!

21 Mayıs 2010 Cuma
Paranın Güzin ablası her cuma olduğu gibi bugün cnbc-e'de ekranlara gelen Para durumu adlı programda sadece paranın değil konutun da Güzin Ablası olduğunu gösterdi.

Konut Sigortasında Sigortalılık Oranı

20 Mayıs 2010 Perşembe
Ankara Sigorta Genel Müdürü Şaban Çağıran, 'Konut sigortası, maddi olarak araçlarımızdan çok daha değerli olan evlerimizi teminat altına alan bir ürün' dedi.