Vatandaş sigorta yaptırırken nelere dikkat ediyor?- Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Vatandaş Sigorta Yaptırırken Nelere Dikkat Ediyor?

“Sigorta araştırması yapmaya vaktim yok”

 
Yeşim Kahyaoğlu (30): Ev aldığım dönemde kredi çekerken bankamdan konut sigortası ürünü aldım. Ancak ne işe yaradığı, teminatları konusunda bir fikre sahip değilim. Bu nedenle bugüne kadar ihtiyacım olacak bir şeyin başıma geldiğinde emin değilim. Çünkü banka bana bu poliçeyi uygun faizli kredi kullanabilmem için verdi. Ben de ne işe yaradığı konusunda bir araştırma yapmadım. Bu konuda tüketicileri bilinçlendirmek sigorta şirketlerinin görevi olmalı. Sağlık ve kasko ürünlerinde çok fazla bilgimiz var çünkü sigorta şirketleri bu ürünlerde tanıtım yapıyor.

“Fiyatları yüksek ama sigorta yaptıracağım”

Muharrem Gül (34): Ülkemizde özellikle de İstanbul’da suç oranının fazla olduğunu düşünüyorum. Güvenliği olan bir sitede oturduğum halde birkaç kez hırsızlık olayının yaşandığını gördüm. Bu nedenle evime konut sigortası yaptırmak istiyorum. Ancak fiyatları ve teminatları konusunda fikir sahibi değilim. Pahalı poliçeler olduklarını düşünüyorum. Fiyatları yüksekte olsa da almak zorunda olduğumu biliyorum. Evimden uzakta olduğum zamanlarda huzurlu oluyorum.

Benzer İçerikler

Konut Sigortasında Sigortalılık Oranı

Ankara Sigorta Genel Müdürü Şaban Çağıran, 'Konut sigortası, maddi olarak araçlarımızdan çok daha değerli olan evlerimizi teminat altına alan bir ürün' dedi.

Devamını Oku

Konut Sahiplerine Vergi Avantajı

Konut sahipleri Yeni Gelir Vergisi ile pek çok avantaj kazanıyor. Enerji tasarrufu için yalıtım gibi yatırımlar yaparak konutunu kiraya veren ev sahipleri, bu harcamaları vergiden düşebilecek.

Devamını Oku

Evine Hırsız Girene 5 Yıldızlı Tatil

Ertuğrul Bul, sektörün dört katı büyüdüklerini belirtirken, yeni kurdukları “Mutlu Müşteri Kulübü”yle KOBİ’lere ulaşmayı hedeflediklerini ve kulübün üye sayısının bine ulaştığını söyledi.

Devamını Oku