Motosiklet Trafik Sigortası
Fiyatları
2021

20+ sigorta şirketinin teklifini karşılaştır İnternete özel ek indirimlerle online trafik sigortanı al Üstelik 7/24 hasar desteği ile!
TCKN size özel teklif üretebilmemiz için gerekmektedir.
TR

Motosiklet Trafik Sigortası

Motosikletinizin zorunlu trafik sigortası poliçesini Türkiye’nin en iyi sigorta karşılaştırma platformu olan Sigortam.net ile kolayca yaptırabilirsiniz. Üstelik bu adımları hızla tamamlayabilirsiniz. Türkiye’deki bütün motorlu kara taşıtlarının yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası, motosiklet sahipleri için de büyük önem taşıyor. İstatistiklere göre Türkiye’deki araç cinsi bakımından ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları sayılarında otomobil ve kamyonetlerin ardından üçüncü sırada motosikletler geliyor. Bu duruma karşın trafik sigortası yaptırma oranlarında ise motosikletler son sırada yer alıyor. Aracınıza motosiklet trafik sigortası yaptırarak bir olumsuzluk durumunda kendinizi, karşı tarafı ve üçüncü kişileri koruma altına alabilirsiniz.

Motosiklet Sigortasının Önemi

Motosiklet sigortası, araç sahibi için olası bir kaza halinde sağladığı teminatlar ve güvenceler açısından büyük avantajlar sağlıyor. Motosiklet sigortasının bulunmadığı hallerde ise araç sahibini kötü sürprizler bekleyebiliyor. Bilindiği gibi zorunlu trafik sigortası karşı ve üçüncü taraflara verilen hasarları sigorta şirketinin belirlediği teminat sınırına kadar karşılamaktadır. Trafik sigortası kaza halinde sadece karşı tarafın aracına verilen maddi zararları değil, ölümlü ya da yaralanmalı bir kazada (Yayalar dahil) ortaya çıkabilecek maddi – manevi tazminatları da kapsamaktadır. Bu nedenle siz de motosikletinizle karışabileceğiniz olası kazalar sonrasında çok ciddi problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız, geç kalmadan motosikletinizin zorunlu trafik sigortasını yaptırmalısınız.

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları

Motosiklet trafik sigortası fiyatları, 2021 yılında tüm araç cinslerinde olduğu gibi zamlandı. Bu durum motosiklet sahiplerini de detaylı bir fiyat araştırması içine soktu. Peki motosiklet sigortası fiyatları ne kadar?Motosiklet sigortası fiyatları 2021 için net bir rakam aralığı vermek, sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikası, motosiklet sahibinin daha önceki hasar geçmişi ve bulunduğu il gibi faktörlerin belirleyici olmasından dolayı pek mümkün değil. Ancak araç sahibi bu süreçte olabildiğince farklı şirketten teklif alma yoluna giderek, motosiklet sigortasını en uygun fiyata yaptırma şansını elde edebilir. Motosiklet sigortası için 2021’de en uygun fiyata sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırma yöntemiyle ulaşabilirsiniz.

Motosiklet Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplama

Diğer araç türlerinde de olduğu gibi motosiklet sigortası hesaplama yöntemlerinde de birden fazla belirleyici faktör bulunmaktadır. Motosiklet sahibinin yaşadığı şehir ve trafik sigortasında bulunduğu kademe sigortalının poliçe tutarının belirlemesinde önemli bir rol oynamaktadır. Ancak daha önce de belirttiğimiz üzere, fiyatlardaki en önemli belirleyici faktör sigorta şirketinin fiyatlandırma politikasıdır. Bu nedenle araç sahibi ne kadar farklı sigorta şirketinden teklif alırsa, bir o kadar farklı fiyat alternatifine sahip olabilir. Motosiklet sigortası için 2021’de en uygun fiyata ulaşmak istiyorsanız hemen Sigortam.net’ten Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini kolayca alın.

Motosiklet Sigortası Yaptırmamanın Cezası

Zorunlu trafik sigortası yaptırmamak tüm araç cinslerinde olduğu gibi motosikletler için de ciddi yaptırımları beraberinde getirmektedir. 2021’de trafik sigortası yaptırmamanın cezası 144 TL olarak belirlenmekle beraber, araç sahibi 15 gün içerisinde cezasını ödeyecek olursa %25 indirim hakkı kazanıyor. Yani sadece 108 TL ödeme yapılması gerekiyor. Ancak yaptırımlar sadece bu ceza ile sınırlı değil. Motosiklet sigortasını yaptırmayan araç sahibinin poliçe prim tutarına gecikmenin yaşandığı her ay için %5 oranında zam uygulanmaktadır.

İlk aydan sonra da motosiklet sigortanızı yaptırmadığınız her ay, %5 ceza oranı katlanarak artar yani 152 TL olur. İkinci ay %10 yani 158 TL, üçüncü ay %15 yani 166 TL şeklinde gecikme yani için ödeyeceğiniz ceza miktarı artacaktır. Gecikme cezası oranı %50 ile sınırlandırılmıştır. Ayrıca araç sahibinin trafik ekiplerince tespit edilmesi halinde, araç trafikten men edilerek belirlenmiş otoparka götürülmektedir. Bu durumda motosiklet sahibi motosikletin otoparka götürülme masrafı ile birlikte aracın otoparkta bulunduğu her gün için otopark ücreti ödemekle yükümlüdür.

Hemen Motosiklet Trafik Sigortası Teklifi Alın

Motosiklet sigortasında en uygun fiyata ulaşmak için şirket şirket dolaşmanıza gerek yok. Sigortam.net internet ve telefon desteği ile anlaşmalı sigorta şirketlerinin en uygun poliçe tekliflerini sizlere sunuyor. Hemen, ister online, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak trafik sigortası teklifi alın, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin motosiklet sigortası fiyatlarına 2 dakikada ulaşarak, bütçeniz için en uygun poliçeye sahip olun.