Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları 2024 için Hemen Teklif Al, Online Sigortanı Yaptır

  • Motosiklet trafik sigortası teklifi almak için bilgilerini gir
  • Zorunlu Motosiklet sigortası teminat ve fiyatlarını öğren
  • Hemen internetten motosiklet trafik sigortanı yaptır
Bu bilgiler sana özel teklif hazırlayabilmemiz için gereklidir.

Motosiklet Trafik Sigortası

Motosikletinin zorunlu trafik sigortası poliçesini Türkiye’nin en iyi sigorta karşılaştırma platformu olan Sigortam.net ile kolayca yaptırabilir, üstelik bu adımları hızla tamamlayabilirsin. Türkiye’deki bütün motorlu kara taşıtlarının yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası, motosiklet sahipleri için de büyük önem taşır. İstatistiklere göre Türkiye’deki araç cinsi bakımından ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları sayılarında otomobil ve kamyonetlerin ardından üçüncü sırada motosikletler gelmektedir. Bu duruma karşın trafik sigortası yaptırma oranlarında ise motosikletler son sırada yer almaktadır. Aracına motosiklet trafik sigortası yaptırarak bir olumsuzluk durumunda kendini, karşı tarafı ve üçüncü kişileri koruma altına alabilirsin.

Kendi motosikletinin hasar masrafları için ise kasko yaptırabilirsin. Motosiklet kasko fiyatları için hemen online teklif al.

Motosiklet Sigortası Neleri Karşılar?

Motosiklet sigortası, araç sahibi için olası bir kaza halinde sağladığı teminatlar ve güvenceler açısından büyük avantajlar sağlar. Motosiklet sigortasının bulunmadığı hallerde ise araç sahibini kötü sürprizler bekleyebiliyor. 

Bilindiği gibi zorunlu trafik sigortası karşı ve üçüncü taraflara verilen hasarları sigorta şirketinin belirlediği teminat sınırına kadar karşılamaktadır. Trafik sigortası kaza halinde sadece karşı tarafın aracına verilen maddi zararları değil, ölümlü ya da yaralanmalı bir kazada (yayalar dahil) ortaya çıkabilecek maddi – manevi tazminatları da kapsamaktadır. Bu nedenle sen de motosikletinle karışabileceğin olası kazalar sonrasında çok ciddi problemlerle karşılaşmak istemiyorsan, geç kalmadan motosikletinin zorunlu trafik sigortasını yaptırmalısın. 

Motosiklet Sigortası Kaç Yılda Bir Yapılır?

Motosiklet trafik sigortası her yıl yaptırılması gereken zorunlu bir araç sigortasıdır. Motosiklet zorunlu trafik sigortası yaptırdıktan sonra 1 yıllık poliçe dönemi geçtikten sonra poliçeni yenilemen gerekir. 

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları

Motosiklet trafik sigortası fiyatları 2024 yılında tüm araç cinslerinde olduğu gibi zamlanmıştır. Bu durum da motosiklet sahiplerini de detaylı bir fiyat araştırması içine sokmuştur. Peki motosiklet sigortası fiyatları ne kadar? Motosiklet sigortası fiyatları 2024 için net bir rakam aralığı vermek; sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikası, motosiklet sahibinin daha önceki hasar geçmişi ve bulunduğu il gibi faktörlerin belirleyici olmasından dolayı pek mümkün değildir. Ancak bu süreçte olabildiğince farklı şirketten teklif alma yoluna giderek, motosiklet sigortasını en uygun fiyata yaptırma şansını elde edebilirsin. Motosiklet sigortası için 2024’de en uygun fiyata sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırma yöntemiyle ulaşabilir, motosiklet sigortanı tekliflere göre yaptırabilirsin. 

Motosiklet Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama

Diğer araç türlerinde de olduğu gibi motosiklet sigortası hesaplama yöntemlerinde de birden fazla belirleyici faktör bulunmaktadır. Yaşadığın şehir ve trafik sigortasında bulunduğun kademe poliçe tutarının belirlemesinde önemli bir rol oynamaktadır. Ancak daha önce de belirttiğimiz üzere, motor sigorta fiyatlarında en önemli belirleyici faktör sigorta şirketinin fiyatlandırma politikasıdır. Bu nedenle ne kadar farklı sigorta şirketinden teklif alırsan, bir o kadar farklı motor sigorta ücretini inceleyebilirsin.

Motor sigortası ne kadar diye araştırma yapıyorsan sadece 2 dakikada cevabını öğrenebilirsin. Yukarıdaki forma bilgilerinizi girerek motor sigorta sorgulama yapabilir, bütçene en uygun poliçeyi tercih edebilirsin.

Motosiklet Sigortası Yaptırmamanın Cezası

Zorunlu trafik sigortası yaptırmamak, tüm araç cinslerinde olduğu gibi motosikletler için de ciddi yaptırımları beraberinde getirmektedir. 2024’de trafik sigortası yaptırmamanın cezası 691 TL olarak belirlenmiştir ancak 15 gün içerisinde cezasını ödersen %25 indirim hakkından yararlanabilirsin. Ancak yaptırımlar sadece bu ceza ile sınırlı değil. Motosiklet sigortasını yaptırmadığın için poliçe prim tutarına gecikmenin yaşandığı her ay için %5 oranında zam uygulanmaktadır.

İlk aydan sonra da motosiklet sigortanı yaptırmadığın her ay, %5 ceza oranı katlanarak artar. İkinci ay %10, üçüncü ay %15 oranında ceza miktarı artacaktır. Gecikme cezası oranı %50 ile sınırlandırılmıştır. Ayrıca araç sahibinin trafik ekiplerince tespit edilmesi halinde, aracın trafikten menedilerek belirlenmiş otoparka götürülmektedir. Bu durumda motosikletin otoparka götürülme masrafı ile birlikte aracın otoparkta bulunduğu her gün için otopark ücreti ödemekle yükümlü olursun. 

Hemen Motosiklet Trafik Sigortası Teklifi Al

En ucuz motosiklet trafik sigortasını bulmak için şirket şirket dolaşmana gerek yok. Sigortam.net, internet ve telefon desteği ile anlaşmalı sigorta şirketlerinin en uygun poliçe tekliflerini sunar. Hemen, ister online, istersen de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak trafik sigortası teklifi alabilir, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin en uygun motosiklet sigortası fiyatlarına 2 dakikada ulaşarak, bütçen için en uygun poliçeye sahip olabilirsin.