Sompo Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Sompo Sigorta Dosya Sorgulama hakkında tüm merak edilenler! 

Sompo Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Sompo Sigorta'nın web sitesinden hasar dosya sorgulama için tıkla.

Sompo Sigorta Hasar İhbar

Aracınla kaza yaptığında ya poliçen dahilindeki hasarlardan biri gerçekleştiğinde Sompo'ya hasar ihbarında bulunman gerekir. Hasar durumunu şirkete birkaç yöntemle iletebilirsin. Bunlar şöyledir,

  • Bireysel olarak şirkete ihbarda bulunabilirsin. Online olarak başvuruda bulunmak için bireysel başvuru alanını seçip, poliçe no, T.C. kimlik numarası, hasar tarihi bilgilerini girerek ihbar yapabilirsin.
  • Hasarlı aracını oto servisine götürerek işlemleri başlatırken servisin ihbarda bulunmasını sağlayabilirsin. Anlaşmalı servis başvuru formunu ve gerekli belgeleri ileterek süreci ilerletebilir.
  • Sompo acil hasar ihbar hattını olan 0850 250 81 81 numarasını arayarak da ihbarda bulunabilirsin.

Sompo hasar ihbarı ile süreci başlatarak aracının tamir edilmesini sigortandan yaptırman mümkün. Bu açıdan ihbarı doğru şekilde yapman önemlidir.

Eğer hasar ihabrını servisler üzeriden yapmak istiyorsan da Sompo anlaşmalı servisler sayfamızdan bilgi alabilirsin.

Sompo Hasar İhbarı İçin Gerekli Belgeler

Sompo hasar ihbarında gerekli olan belgeler kasko ve trafik sigortası olarak ikiye ayırabiliriz.

Sompo kasko hasar için; çarpma-çarpılma, cam kırılması, araç çalınması gibi hasar durumları için gerekli evraklar vardır. Bazılarına şöyle örnek verelim;

  • Çarpma çarpılma için kaza tespit tutanağı belgesini doldurup araç servisine götürmelisin
  • Hırsızlık durumunda polisi arayıp ve zabıt belgesi tutturmalısın

Trafik sigortasında hasar için ise maddi zararlar, vefat ve sürekli sakatlık, değer kaybı talepleri için yapılması gerekenler ve evraklar vardır. Maddi zararlarda kaza tutanağı tutarak hasar bildiriminde bulunabilirsin.

Araç hasarlarında tamir masraflarının kasko ya da trafik sigortan tarafından karşılanması için ihbarın doğru yapılması ve teslim edilmesi gereken belgelerin eksizsiz verilmesi gerekir. Hasarda istenen güncel belgeler için şirketle iletişime geçerek süreci ilerletmende fayfa vardır.

Sompo Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Sompo sigorta dosya sorgulama, aracın hasar aldığı zaman tamir sürecin ve ararının durumu hakkında bilgi almanı sağlar. Hasarın onarımından aracını teslim alana kadar hasar sürecini takip edebilirsin. 

Sompo hasar sorgulama için öncelikle hasar ihbarında bulunarak dosyayın açılması gerekir. Aracının hasar durumuna özel olarak verilen dosya numarası, hasar sürecini takip etmeni kolaylaştıracaktır. Sompo dosya sorgulama işlemini de yine bu numarayla yapacaksın, bu açıdan not ederek numaranı takip sırasında kullanman önemlidir.

Hasarın nasıl tamir edileceği, parça değişimi yenilemesi olacak mı gibi konular aracını teslim alma sürecini belirler. Bu süre boyunca Sompo hasar dosya sorgulama yaparak güncel bilgileri öğrenebilirsin. Adım adım sorgulamayı nasıl yapabileceğini anlatalım;

Sompo Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Sompo'nun hasar sorgulama olan "Hasarınız Ne Durumda" sayfasına girin
  • Sorgulama türünü seç, dosya numarası ya da ihbar numarası seçeneklerinden birini tercih edebilirsin
  • T.C. kimlik numaranı girerek online olarak Sompo sigorta hasar sorgulama işlemini yapabilirsin.