Araç Borç Sorgulama Nasıl ve Nereden Yapılır?

Araç borç sorgulama yaparak aracınıza ait borçları öğrenebilir ve internetten ödeyebilirsiniz. Vergi borçları ve idari para cezalarının ödemesi geciktirilirse, gecikme faizi ile ceza tutarı yükselebilir. Bu sebeple araç borç sorgulama ve ödeme işlemlerini halletmeniz para borcunuzun artmaması açısından gereklidir. Ceza borcu sorgulama ile ilgili detaylar yazımızda.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Arabanın borcu var mı sorusunu soran araç sahipleri için motorlu araç borç sorgulama ile hangi sonuçların görülebileceğini bir araya getirdik. Plakadan borç sorgulama yaparak aracınıza ait aşağıdaki sonuçları öğrenebilirsiniz:

  • MTV ve vergi borçları
  • Trafik cezası borçları
  • Otopark borçları
  • Hgs geçiş ihlali ceza borçları

Araç Borç Sorgulama Yaparak Hangi Borçları Öğrenebiliriz?

Araç Mtv Borç Sorgulama

Mtv borcunuz var ise borcunuzu Gelir İdaresi Başkanlığının web sitesinden araç vergi borcu sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Önceki dönemlerden ödemeyi ertelediğiniz ya da unuttuğunuz Mtv borçlarınızı internet üzerinden ödeyebilmek de oldukça hızlı ve kolaydır.

Trafik Para Cezası Sorgulama

Plakanıza ya da şahsa yazılan trafik cezalarını öğrenmek için de araç borç sorgulama işlemini internetten yapabilirsiniz. www.turkiye.gov.tr adresinden “Emniyet Genel Müdürlüğü / Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama” bölümüne girerek plakanıza yazılan cezaları sorgulayabilirsiniz.

2020 trafik cezası sorgulama ve ödeme > detayları için tıklayın.

Otopark sorgulama > için tıklayın.

HGS Ceza Sorgulama

Köprü ve otoyollarda HGS veya diğer ödeme sistemlerini kullanmadan geçen sürücülere, para cezası uygulanır. Para cezasının tutarı geçiş ihlalinin yapıldığı yere göre değişebilmektedir. Trafikte siz fark etmeden de geçiş ihlalinden ceza almış olabilirsiniz. HGS cezası sorgu işlemini yaparak borçlarınızı geç olmadan ödeyin.

HSG Sorgulama > detayları için tıklayın.

Aracınızın kasko ve trafik sigortalarını daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Nasıl mı?

Sigortam.net’ten kasko hesaplama ve trafik sigortası hesaplama yaparak 2 dakika da bir çok sigorta şirketinin teklifini karşılaştırabilirsiniz. Bütçenize en uygun araç sigortalarınu ister internetten hızlıca satın alın ister 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızı arayarak bir telefonla yaptırın.

Müşteri Yorumları