Bireysel Emeklilik Hesaplama

Aylık ödemeleriniz sonrasında birikimlerinizin muhtemel miktarını bireysel emeklilik hesaplama yöntemi ile öğrenebilirsiniz. Bireysel emeklilik hesaplama yöntemi ile ayrıca birikiminizin aylık olarak geri ödenmesini istiyorsanız, alacağınız tahmini tutarı da bulabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!    
Düzenli bir birikim sayesinde, ilerleyen yıllarda yaşam standartının yüksek kalmasını ve %25 devlet katkısı sayesinde BES’te kazancını değerlendirmek isteyenlerin ilgi gösterdiği BES, her geçen gün daha da talep ediliyor.

Bireysel Emeklilik Hesaplama ile Tahmini Gelirinizi Öğrenin

bireysel emeklilik hesaplama yapmakGünümüzde emekli maaşı ile rahat bir emeklilik dönemi geçirmek, mevcut ekonomik şartlar altında pek kolay görünmüyor ne yazık ki. Bireysel emeklilik Sistemi ise bir bakıma sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak, ufak birikimlerle, emeklilik döneminde önemli bir ek gelir sağlaması nedeniyle çoğu gelişmiş ülkede yıllardır uygulanmakta.

Ülkemizde de uzun yıllarıdır var olan bireysel emekliliğe ilginin artmasındaki temel faktör ise %25 devlet katkısı uygulaması oldu.

BES Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne 10 yıl boyunca katkı payı ödemesi yapan ve 56 yaşını dolduran herkes emekli olmayı hak kazanmaktadır. 10 yılın sonundaki toplam birikim, devlet katkısı ve emeklilik aylığına göre ortaya çıkar. Aylık alınacak olan emeklilik aylığı ise kişinin yatırdığı aylık katkı tutarına göre değişebilmektedir. Bireysel emeklilik hesaplama ile yatırımlarınız sonucundaki toplam birikimlerinizi veya aylık emeklilik maaşınızın muhtemel tutarlarını öğrenebilirsiniz.

Bireysel Emeklilikte Yatırımlarınız Devlet Güvencesinde

Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki tüm unsurlar etkili bir denetim altında bulunmaktadır. Katkı payı tutarını yatırdığınız emeklilik şirketinin tüm faaliyetleri Hazine Müsteşarlığı tarafından denetlenir. Şirketteki fon ve portföylerin yöneticileri ise düzenli olarak Sermaye Piyasası Kurulu tarafından takip edilmektedir. Anı zamanda bireysel emeklilikte faaliyet gösteren şirketler EGM yani Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından elektronik ortamda canlı olarak kontrol edilmektedir.

%25 Devlet Katkısı ile Birikimleriniz Daha da Değerli

bireysel emeklilik hesaplamaBireysel emekliliğin en önemli avantajlarından birisi ise muhakkak %25 devlet katkısı uygulaması. Uygulamaya göre aylık yatırdığınız katkı payı tutarının %25’i kadarı da devlet tarafından ek olarak ödenmektedir. Bu tutar, içinde bulunan yılın brüt asgari ücretinin %25 ile sınırlandırılmıştır.

Devlet katkısı ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.BES hesaplama ile birikimlerinize eklenecek devlet katkısı tutarını öğrenebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi Avantajları

  • Bireysel Emeklilik Sistemi ile ödediğiniz katkı payı ne kadar yüksek olursa, emeklilik döneminde alacağınız aylık maaş da o kadar yüksek olur.
  • Sisteme gireceğiniz tarih ne kadar erken olursa, sistemde kalacağınız dönemdeki birikimleriniz de bir o kadar değerleneceği için emeklilik dönemiz de hak edeceğiniz maaşınız daha yüksek olacaktır.
  • Bireysel emeklilikte aylık olarak ödediğiniz tutara ek olarak, %25 devlet katkısı de ek olarak yatırımlarınıza eklenir.
  • Sistemde ödediğiniz katkı tutarına istediğiniz anda ara verebilirsiniz. Üç ay boyunca ödeme yapmadığınız durumda ise otomatik olarak sisteme ara verdiğiniz kabul edilir.
  • Birikimlerinizi istediğiniz diğer emeklilik yatırım fonlarına yönlendirebilirsiniz.

Sigortalarınızı İhmal Etmeyin!

Aracınızı ve sağlığınızı güvence altına almak Sigortam.net'ten çok kolay. 2 dakikada internetten teklif alın ya da 444 24 00' arayın, ihtiyacınız olan sigorta poliçesini hemen yaptırın.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Müşteri Yorumları