En İyi Kasko Şirketi Nasıl Seçilir? 

Paylaş
  FacebookXLinkedIn

En İyi Kasko Şirketi Nasıl Seçilir

Aracına kasko sigortası mı yaptırmak istiyorsun? Bu kararı verdiysen “Hangi sigorta şirketini tercih etmeliyim? ve “En iyi sigorta şirketi hangisi?” diye merak ediyor olabilirsin. Zorunlu trafik sigortası ürünü tek başına araçları korumak açısından yeterli olmadığı için kasko sigortası yaptırmak aracını güvence altına almak için uygulayabileceğin etkili bir yoldur. Ancak bu noktada doğru sigorta şirketini tercih etmek çok önemlidir. Aksi takdirde aracımı güvenceye alayım derken daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilirsin. 

Kasko sigortası hizmeti veren onlarca farklı sigorta firmasının her birinin kendi yöntemleri doğrultusunda hazırladıkları poliçeler vardır. Herhangi bir arıza veya hasar durumunda kasko sigortası, seni maddi yükten kurtardığı için en iyi sigorta şirketini bulmanın önemi bir kere daha ortaya çıkar. Kasko yapan sigorta şirketlerinin sayısı bir hayli fazla olduğu için en iyi araç kasko şirketini seçmek senin için zor gibi görünüyor olabilir. Fakat kapsamlı bir araştırma yaparak senin için en avantajlı sigorta şirketinden kasko yaptırabilirsin. Kasko Yaptırmak Mantıklı mı? başlıklı yazımızı okuyarak kasko sigortasının gerekliliği hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin. 

En İyi Kasko Şirketi Seçimi Nasıl Yapılır? 

En iyi kasko firması seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. İşte en iyi kasko şirketini seçmek için 10 ipucu! 

 1. Kasko şirketinin ihtiyaçlarını ve isteklerini anlayarak sana en uygun kaskoyu sunması gerekir. Fakat bazen şirketi seçimindeki yanlış, avantajının korunması gereken bir durumda mağduriyete neden olabilir. 
 2. Kasko yaptırırken çalışacağın firmayı iyi araştırman gerekir. Eski müşterilerin şikayetleri olup olmadığına bakabilir, ön araştırmada şirket yetkilisine sorular sorarak yaptıracağın kaskonun istek ve ihtiyaçlarına uygunluğunu ölçebilirsin. 
 3. Kasko yaptırırken güvenilir bir şirket ile çalışmak, birçok avantaj sağlar. 
 4. Temel ve ilave teminatların hangi koşullarda geçerli olduğunu öğrenerek şirket seçiminde doğru sonuca ulaşabilirsin. Ayrıca firmanın servis ve mini onarım hizmeti gibi fırsatlar sunup sunmadığını öğrenebilirsin.  
 5. Kasko şirketleri arasında tercih yaparken öncelikli olarak fiyatlara değil, firmaların sana sunduğu teminatlara bakmalısın. Her sigorta şirketinin kasko sigortası fiyat hesaplaması birbirinden farklıdır. Bunun nedeni şirketin kendi fiyat politikası doğrultusunda primleri belirlemesidir. 
 6. Detaylı bir araştırma yaparak ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve hizmet kapsamı geniş olan bir kasko şirketi ile anlaşmaya varabilirsin. 
 7. “Nasıl olsa bütün şirketler aynı işlemleri yapıyor” gibi bir yanılgıya düşmemen gerekir. Bu nedenle şirketin alt yapısının güçlü olmasına dikkat etmelisin. 
 8. Kasko yaptırdığın şirketin güvenilirliğini farklı kanallardan araştırarak öğrenebilirsin. Dilersen en iyi kasko şirketi yorumlarını okuyarak firma hakkında bilgi edinebilirsin. 
 9. Kasko şirketi seçiminde bir diğer önemli nokta da şirketin sorun çözmedeki hızıdır. Yangın, yolda kalma, hırsızlık gibi istenmeyen bir durum veya kaza ile karşılaştığında şirket temsilcileri ile hızla irtibat kurabileceğin ve çözüm odaklı bir şirket ile çalışmak avantajına olacaktır. 
 10. Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu yetkili ve özel servisleri de göz önünde bulundurmalısın. Sigorta şirketinin anlaşmalı servislerinin senin aracının bakım-onarımı için kullandığın servisle çalışmaması gibi durumlar istenmedik harcamalar yapmana neden olabilir. 

En İyi Kasko Şirketi Hangisi? 

Herhangi bir kaza veya arıza durumunda en etkili hizmeti almak için en iyi kasko şirketini tercih etmen gerekir. Örneğin, senin için en iyi kasko şirketi, geniş bir kapsam ve servis ağı sunan, aracının ıssız bir yerde bozulması veya kaza yapman durumunda bile birkaç saat içinde çekici gönderen firmalar olabilir. Peki en iyi kasko şirketi hangisi? İşte Sigortam.net olarak anlaşmalı olduğumuz ve kasko hizmeti sunan sigorta şirketleri!

 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • HDI Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Sompo Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta
 • Türkiye Sigorta
 • Zurich Sigorta

Sigortam.net’te Aracın En Ucuz ve Kapsamlı Kasko Sigortası ile Güvende!

Kasko sigortası yaptırırken şirket seçimi ile ilgili olarak uzman görüşü almak istiyorsan Sigortam.net iletişim kanallarını kullanabilirsin. Web sitemiz üzerinden sorgulama yaparak veya Sigorta Bilgi Hattımızı arayarak 7/24 bizlere ulaşım sağlayabilirsin.

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.