Mini Onarım Teminatı İle Hangi Hasarlar Tamir Edilir?

Mini onarım teminatı kasko sigortası ayrıcalığı ile yararlanabileceğiniz, ufak hasarlarda işinizi kolaylaştıran hizmetlerden biridir. Mini onarımın en güzel özelliği, kasko poliçesi geçerliliği süresince ekstra bedel ödemenize gerek kalmadan aracınızdaki ufak hasarları tamir ettirebilmenizdir.

Mini Onarım Teminatının Avantajı

Mini onarımı, kasko teminatlarına dahil ettirmeniz halinde aracınızdaki ufak problemleri bütçenizi sarsmadan telafi ederseniz. Trafiğin yoğun ve trafik kazalarının fazla olduğu yerlerde sürücülere avantaj sağlayacak bu teminatın önemi ne yazık ki hala tam olarak anlaşılamadı.

Oysa hasarınızın mini onarımın limit ve teminatında olması halinde, aracınızın tamiri yapıldığında hasarsızlık indiriminiz de bozulmaz. Ancak mutlaka servisinizden hasarın mini onarım limit ve kapsamları içerisinde olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz.

Kasko teminatları neleri kapsar, neleri kapsamaz gibi soru işaretleri mini onarım teminatı içinde geçerlidir. Mini onarım teminatındaki ufak hasarlar dediğimiz hasarların neler olduğunu bilmek; benzer hasarlarda zaman kaybetmeden, araç tamirini ücretsiz yaptırmanızı sağlar.

Ayrıca aracınızın veya yeni almayı düşündüğünüz aracın hasar bilgilerini öğrenmek için hasar kaydı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Mini Onarım Teminatımla Hangi Hasarlar Teminat Altında?

  • Boyasız araç kaportası göçüğünü düzeltme: Bir darbe soncunda araç kaportası aksamındaki meydana gelen kaporta göçüklerini orjinalliğini koruyarak ve boya kullanmadan yapılan bir tekniktir.
  • Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme: Dış darbeler sonucunda aracın kaporta aksamında meydana gelen ezik, vuruk ve göçükleri farklı tekniklerle düzeltme işlemidir.
  • Araç boya tamiri (tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vuruklarını): Dış darbeler sonucunda kapı, çamurluk ve tamponda meydana gelen sıyrık, çizik gibi küçük ölçekli boya hasarlarını tamir için kullanılır. Mini yama da denilir.
  • Araç döşemesi tamirleri (deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki yanıkları, döşeme yırtıkları ve çizikleri): Araçların iç döşemelerindeki hasarları (sigara yanığı, çizik, yırtık) tamir sonrası farkedilmeyecek derecede azami düzeyde tamir etmek için yapılır.
  • Ön cam tamiratı: Araçların ön camlarının dış yüzeylerinde taş sekmesi, cisimden zarar görmesi gibi dış darbelerden kaynaklı hasarları tamir edilir
  • Leke çıkarma (deri, döşeme kumaşları ve halı malzemelerindeki leker): Göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar gibi plastik tampon tamirini kapsayan hasarlara karşı aracınızı koruyabilirsiniz.

Sigortam.net’ten Kasko Sigortası Ayrıcalığı!

Sigortam.net‘ten kasko sigortanızı internet üzerinden yaptırabileceğinizi biliyor muydunuz? Birden çok sigorta şirketinin kasko tekliflerini tek bir ekranda görerek karşılaştırabilir, kendi ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun kasko poliçesine 2 dakika içerisinde kavuşabilirsiniz. Dilerseniz /24 hizmet veren 444 24 00 numaralı destek Hattı’mızdan yardım alarak kasko tekliflerini değerlendirebilirsiniz.

Müşteri Yorumları