En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Seçimi Nasıl Yapılır? 

Paylaş
  FacebookXLinkedIn

en iyi tss

Ülkemizde tamamlayıcı sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinin sayısı her geçen gün arttığı için hem kendin hem de ailen için en iyi tamamlayıcı sağlık sigortasını bulmak zorlaşmıştır. SGK’dan sağlık güvencesi bulunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanma hakkı vardır. Dolayısıyla tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığında ödeme yapmak zorunda olduğun özel hastanelerde tedavi, muayene ve kontrol olma hakkı kazanırsın. Şirket seçiminde en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası forumlarını okuyarak fikir edinebileceğin gibi senin için hazırladığımız en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiyelerini okuyarak şirket seçiminde fikir sahibi olabilirsin. 

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şirketi Hangisi?

Ülkemizde tamamlayıcı sağlık sigortası satan birçok sigorta şirketi vardır. Ancak bu şirketler ile ilgili olarak “en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şirketi X’dir.” diye bir ifade etmek doğru olmaz. Çünkü senin için en iyi sağlık sigortası ihtiyaçlarına, ilgili sigorta şirketinin sunduğu teminatlara ve bütçene göre değişecektir. Dilersen en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası yorumlarını arayarak da bu konuda fikir edinebilirsin. Peki, en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası hangisi? İşte tamamlayıcı sağlık sigortası şirketleri!

 • Acıbadem Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Demir Hayat
 • Doğa Sigorta
 • Eureko Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • HDI Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • NN Hayat Sigorta 
 • Ray Sigorta
 • Sompo Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta
 • Türkiye Sigorta

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Seçimi Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorsan “En iyi tamamlayıcı sigorta hangisi?” diye merak ediyor olabilirsin. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında karar verirken göz önünde bulundurman gereken birkaç kriter vardır.  

 • Sigorta aracı kurumunu ya da brokerliği seç. 

Dolayısıyla “En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası hangisi?” sorusuna cevap verebilmek için ilk olarak ön araştırma yapmak gerekir. Aynı zamanda tamamlayıcı sağlık sigortası aldıktan sonra da karşılaşacağın sorunları en doğru şekilde çözüme ulaştırabilmek için bir sigorta danışmanına ihtiyaç duyabilirsin. Sigortam.net ile anlaşarak bütün bu işlemleri gereksiz zaman harcamadan gerçekleştirebilir ve karar verme sürecini hızlandırabilirsin. Yalnızca satın alma sürecinde değil, olası problemlerde de yanında olacak alanında uzman kişiye özel sağlık danışmanımız sayesinde keyifli bir yıl geçirebilirsin. 

 • Sağlık ihtiyaçlarını belirle. 

İhtiyaçlarına en uygun olan tamamlayıcı sağlık sigortasını bulmak için kendine şu soruları sorabilirsin. 

“Neden tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorum? Kendim için mi yoksa ailem için mi?”
Aile üyelerinden herhangi birinin SGK’lı olması ailecek tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için yeterli bir kriterdir. Ayrıca sigorta şirketleri, ailece güvence oluşturmak isteyen kişilere sigorta şirketleri %10 gibi ek bir indirim de yapmaktadırlar. 

“Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına doğum masraflarını da almak istiyor muyum?”
Doğum masraflarını da tamamlayıcı sağlık sigortası ile güvence altına alabilirsin. Eğer hamilelik planlıyorsan “Hamileyken sağlık sigortası yaptırabilir miyim?” başlıklı yazımızı okuyabilirsin. 

“Geçmişten gelen ve hala olan bir hastalığım için tedavi masraflarının karşılanmasını istiyor muyum?”
Sigorta danışmanın ile iletişime geçtiğinde sağlık durumun hakkında bilgi vermen gerekir. Çünkü poliçe başlangıç tarihinden önce olan hastalıkların tedavi masrafları sigorta kapsamında karşılanmaz. Eğer sağlık sigortası alırken var olan hastalıklarını sigorta şirketin ile paylaşmaz ve poliçeni başlattıktan sonra o hastalığın için tedavi olmak istersen talebin reddedilir. Hatta sigorta şirketin sağlık durumun ile ilgili doğru bilgilendirme yapmadığın için poliçeni iptal edebilir. 

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına karar ver.

“En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası hangisi?” sorusuna yanıt verebilmek için öncelikle sigorta şirketlerini teminatların kapsamına göre karşılaştırman gerekir.  Örneğin, Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası ile Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası arasındaki farkları ve her iki şirketinin de fiyat tekliflerini öğrenebilirsin. "Sağlık sigortaları nasıl karşılaştırılır?" öğrenmek için içeriğimizi okuyabilirsin. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası 2 farklı teminat bulunur. Bunlar yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında yatarak tedavi teminatı limitsiz verilir ve sigorta şirketlerine göre değişkenlik göstermez. Ayakta tedavi teminatı ise tercih edeceğin sigorta şirketine göre değişmek ile birlikte 8,9 ya da 10 adet muayene hakkı sunar.  Ayrıca doktor muayenesine bağlı laboratuvar ve tahlil işlemlerinde limit uygulaması yapılmaz. Röntgen, ultrason ve kan tahlili gibi işlemleri devlete ödemekle zorunlu olduğun 15 TL katılım payını ödeyerek yaptırabilirsin. 

 • Ödeyeceğin primlere göre karşılaştırma yap. 

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası araştırması yaparken göz önünde bulundurman gereken bir diğer kriter ödeyeceğin primlerdir. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası karşılaştırması yapmak, yıl boyu problem yaşamadan sigortadan faydalanabilmen açısından önem taşımaktadır. 

Elbette sağlık sigortası için ayıracağın bütçe de önemlidir. Ancak daha az prim ödemek için sağlık sigortanın kapsamını daraltırsan bu durumda mağduriyet yaşayabilirsin. Çünkü kapsamı dar bir sağlık poliçesi seçtiğinde yüksek maliyetli bir hastalığın tedavisi için cebinden harcama yapman gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı hakkında bilgi alabilirsin.

 • Anlaşmalı hastane ağını belirle.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, devlet destekli bir sigortadır. Bu nedenle sigorta şirketinin ve SGK’nın anlaşmalı olduğu sağlık kurumları, ücretsiz sağlık hizmeti almanı sağlar. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası seçimi yapmak için sigorta şirketinin anlaşmalı sağlık kurumlarını sayfamızdan öğrenebilirsin. 

 • Kazanacağın hak ve indirimleri göz önünde bulundur. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığında kazanacağın hakları ve indirimleri de dikkate alman gerekir. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında bu hak ve indirimleri sunmayan sigorta şirketleri de vardır. Dolayısıyla hangi sigorta şirketinin hasarsızlık indirimi, ömür boyu yenileme garantisi, vergi iadesi ve aile indirimi gibi indirim ve haklar sunduğunu değerlendirerek en doğru seçimi yapabilirsin.

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Seçimi Neden Önemli?

Bugün tatile gitmek için otel tercihi yaparken hatta uçak bileti alırken internet üzerinden bizim için en uygun olanı bulmak için uzun süren araştırmalar yapıyoruz. Peki, sağlık sigortası gibi önemli bir konuda teminat, fiyat ve hizmet gibi alternatiflerin hepsini karşılaştırmadan karar vermek ne kadar doğru?

Tamamlayıcı sağlık sigortalarını karşılaştırmak; en kapsamlı, ucuz ve ihtiyaçlarına en uygun poliçeyi seçebilmek açısından çok önemlidir. Herkesin bütçesi, beklentileri ve ihtiyaçları birbirinden farklı olduğu için başkasının tavsiyesi ile ürün satın alman doğru olmayacaktır. Dolayısıyla en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası yorumlarını okumak tercih aşamasında yeterli olmayacaktır. 

Sigortam.net olarak bizler, 20’den fazla sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırıyor ve kişiye özel sağlık danışmanlarımızın desteği ile kendin için en ucuz ve kapsamlı tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesini yaptırmanı sağlıyoruz. Sen de Sigortam.net web sitesi üzerinden veya Sigorta Bilgi Hattımızı arayarak bizimle iletişime geçebilirsin. 
 

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.