Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar Öğrenmek İçin Hemen Teklif Al

 • TSS teklifi alarak poliçelerin teminat kapsamlarını incele
 • Teminatları karşılaştırarak ihtiyaçlarına en uygun TSS'yi seç
 • İnternete özel indirimlerle hemen online satın al
Bu bilgiler sana özel teklif hazırlayabilmemiz için gereklidir.

Sağlığın değerini bazen onu kaybetmeden anlamak oldukça zor. Dileriz ki bir sağlık sorunu yaşamazsın ancak hayatta nelerle karşılaşacağını da bilemezsin. Bu nedenle alınacak en iyi önlemlerden biri, meydana gelebilecek sağlık problemlerinin giderlerini önceden güvence altına almaktır. Bu da sağlık sigortaları ile mümkün.

TSS, SGK anlaşmalı özel hastanelerde hiçbir ek ücret ödemeden tedavi hizmetini, muayene masraflarını ve tahlil giderlerini karşılayan sağlık sigortası türüdür. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesi düzenlemeden önce söz konusu sigortanın teminatlarını öğrenmen önemli. Bu noktada Tamamlayıcı Sağlık Sigortası neleri kapsar, bilmekte fayda var.

TSS hakkında daha detaylı bilgi almak için tamamlayıcı sağlık sigortası nedir yazımızı okuyabilirsin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası; doktor muayenesi, tahlil ve tetkik gibi ayakta tedaviler ile hastanede yatarak tedavi olunması gereken ameliyat, diyaliz, oda refaketçi gibi masrafları kapsar. Aynı zamanda tamamlayıcı sağlık sigortası ek teminatlarla genişletilebilir. Sigorta limit ve teminatları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatlarını genel olarak iki ana başlıkta ele almak mümkündür.

Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatlarından biri, ayakta tedavi teminatıdır. Ayakta tedavi teminatına göre sonradan oluşan ve tedavisi 24 saatten kısa süren sağlık giderleri karşılanır. Doktor muayeneleri ayakta tedavi kapsamındadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası göz muayenesi, dahiliye ve kulak burun boğaz gibi alanlarda ayakta tedavi kullanma hakkı verir.

Bilmen gereken diğer konu ise ayakta tedavi teminatının yalnızca yatarak tedavi teminatına ek olarak satın alınabilmesi. Yani TSS’de ayakta tedavi teminatını tek başına alamazsın, mutlaka yatarak tedavi teminatı da alman gerekir. Ayakta tedavi nedir öğrenmek için ilgili yazımıza da göz atabilirsin.

Ayakta Tedavi Teminatı Neleri Kapsar?

Ayakta tedavi teminatı kapsamında karşılanacak sağlık giderlerini şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • Ayakta yapılacak tüm muayene hizmetleri
 • Röntgen
 • Laboratuvar tetkikleri
 • Fizik tedavi
 • MR
 • Tomografi

Ayakta tedavi teminatına dahil olan sağlık hizmetlerinden yararlanmak için günlük limit yoktur. Ancak yılda 8-10 muayeneden sonrası için ek ücret ödemen gerekebilir. Tabii sigorta şirketlerine ve düzenlediğin poliçe teminatlarına göre bu limitin değişiklik gösterebileceğini belirtelim. 

Yatarak Tedavi Teminatı

Hastaneye 24 saat ve üzeri bir süre için yatmanız gerektiği durumlarda yatış ve tedavi masraflarını, yatarak tedavi teminatı karşılar. Bu teminat ile karşılayabileceğin sağlık giderleri şunlardır:

 • Ameliyat ücretleri
 • Ameliyat öncesi ve sonrası yapılması gereken kontroller
 • Diyaliz
 • Kemoterapi
 • Radyoterapi
 • Refakatçi giderleri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçelerine, yatarak tedavi teminatını tek başına dahil edebilirsin. Üstelik dilersen ayakta tedavi teminatını da poliçenize ekletebilirsin.

Her sigorta poliçesinde olduğu gibi TSS için de poliçene, ihtiyaçların doğrultusunda diş sigortası, psikolojik tedaviler, check-up, diyetisyen gibi ek teminatlar dahil edebilirsin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ameliyatı Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı kapsamında ameliyat masraflarını karşılar. Ameliyat tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından limitsiz olarak kapsam altındadır. Özel hastanede ameliyat olmak için gerekli işlemleri ve ameliyat sonrasında da hastanede yatış masrafları limitsiz olarak TSS tarafından ödenir. Aynı zamanda refaketçi masrafları da TSS kapsamındadır.

Çoğu sigorta şirketi geçmişten gelen hastalıklar için ameliyat masrafını kapsam dışı tutmaktadır. Bu anlamda poliçeni yaptırdıktan sonra ortaya çıkan ve cerrahi operasyon gerektiren tedavilerin TSS dahilinde sayılır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Serumu Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası serumu genelde küçük müdahale teminatı kapsamında karşılar. Küçük müdahale içerisinde serum ya da diğer tedavilerin limitleri sigorta şirketlerine ve TSS ürünlerinin kapsamına göre değişebilir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası MR Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası MR tetkik masraflarını karşılar. MR çektirmek, ayakta tedavi teminatı kapsamında sayılır ve limitler dahilinde özel hastanelerde yaptırman mümkündür. Normal şartlarda özel hastanelerde ücret ödeyerek çektirebileceğin MR tetkikini, TSS poliçen ile ücret ödemeden çektirebilirsin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Burun Ameliyatı Karşılar mı? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel şartları doğrultusunda nazal valv yetmezliği, konka hastalığı ile her çeşit burun estetiği 3 ay boyunca poliçe kapsamı dışında kabul edilir. Yani bu süre içinde TSS anlaşmalı bir özel hastaneye gitsen de burun ameliyatına ilişkin masraflar karşılanmaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geniz Eti Ameliyatını Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında geniz eti ameliyatı yer alır ancak poliçe başlangıç tarihinden itibaren 3 ay süresince gerçekleşen geniz eti ameliyat masrafların TSS poliçen tarafından karşılanmayacaktır. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopiyi ve Kolonoskopiyi Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi teminatları içerisinde endoskopi ve kolonoskopi tetkikleri vardır. Yani poliçen dahilinde görüntüleme tetkiklerini ücretsiz olarak yaptırabilirsin. TSS poliçen yokken özel sağlık kurumlarında ayrı ayrı ücret ödeyeceğin bu tetkikler, TSS ile direkt yararlanabileceğin hizmetler içerisinde sayılır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Cildiye Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında cildiye muayenesi kapsam altındadır. Anlaşmalı özel hastanelerden ayakta tedavi teminat limitleri içerisinde cildiye tedavisi görebilirsin. Bu nedenle dermatoloji muayenesi için TSS poliçeni kullanman mümkündür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Biyopsiyi Karşılar mı?

Biyopsi, tamamlayıcı sağlık sigortası ana teminatları arasında yer almadığı için sigorta şirketin biyopsiye ilişkin masrafları karşılamaz. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Sigortasını Kapsar mı?

doğum sigortası teminatı

TSS ek teminatları arasında en çok aranılan ek teminatların başında doğum sigortası gelir. Doğum sigortası, sağlık sigortası yaptıran kişilerin sıklıkla ihtiyaç duyduğu teminatlardan biridir. Hamilelik boyunca ve hamilelik sonrası anne ve bebek sağlığı için yapılması gereken kontrolleri, doğum masraflarını güvence altına alman, TSS’ye ekleteceğin doğum teminatı ile mümkün. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi hakkında detaylı bilgi almak için içeriğimizi okuyabilirsin. 

Doğum teminatı var olan bir tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi seçerek hamilelik sürecini sağlık hizmetleri açısından güvence altına alabilirsin. Eğer hamile kaldıktan sonra doğum sigortası seçeneğini düşünmeye başladıysan bekleme süresiz doğum sigortası ürünlerini incelemende fayda var. Bekleme süresi, hangi hastanelerde geçerli olduğu gibi önemli detayları teklif aldığında teminat detaylarından görebilirsin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Smear Testini Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası smear testini karşılar. Uzman doktorun smear testini gerekli görüp yazması halinde muayene kapsamındaki test ve tahliller kısmından sigorta şirketi tarafından ödenir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Psikolog ve Psikiyatri Ücretlerini Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası psikolojik tedaviyi çoğu sigorta şirketinde karşılamaz. Yani psikologlardaki tedavi masrafları kapsam dışındadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası psikiyatri hizmeti, sigorta şirketlerinde kapsam dışında sayılan teminatlardandır. Buna rağmen çoğu TSS poliçesinde bir ek hizmet olarak bir tane psikolog randevusu hediye olarak sunulabilir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diyetisyeni Kapsar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası diyetisyen hizmeti, sigorta şirketlerinin ana teminatları arasında bulunmaz. Genelde ek hizmet şeklinde diyetisyen kullanma hediyesi sunulur ve 1 defaya kadar poliçe kapsamında karşılanır. Diyetisyen hizmetini ayakta tedavi teminatı içerisinde 1 defa kullanım ya da artı ek avantaj olarak kullanabilirsin ama devamındaki randevular poliçe dahilinde sayılmaz. Bu açıdan tamamlayıcı sağlık sigortası diyetisyen karşılar mı sorusuna tam olarak evet diyemeyiz. Poliçende hediye ek avantaj olarak dahil olmasını istiyorsan teklif alırken teminar detaylarını incelemeni öneririz. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İşitme Testini Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel şartlarına göre işitme testine ilişkin masraflar poliçe kapsamında değerlendirilir. Yani özel hastanelerde yaptırdığın işitme testi giderlerin TSS poliçen tarafından ödenmez. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Check-up'ı Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası check-up hizmeti ana teminatlar içerisinde bulunmaz. Ücretsiz ek teminatlar içerisinden yılda 1 kez olmak üzere hediye olarak sunulur. Bu durum sigorta şirketlerine göre değişebilir. Bazı şirketler ek hizmet olarak da sunmayabilir. Bu açıdan teklif alarak tamamlayıcı sağlık sigortasında check-up hizmeti hakkında bilgi almanda fayda vardır. Check-up nasıl yapılır öğrenmek için de yazımıza göz atabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fizik Tedaviyi Karşılar mı? 

Fizik tedavi, TSS poliçesi kapsamında yer alan uygulamalardan biridir. Dolayısıyla da tamamlayıcı sağlık sigortası fizik tedavi masraflarını karşılar. TSS anlaşmalı özel hastanede hiçbir ücret ödemeden fizik tedavi olabilirsin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Acilde Geçerli mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası acil servislerde geçerlidir. TSS poliçenin kapsadığı teminat ve limitleri dahilinde acil servislerden de hizmet alabilirsin. Beklenmeyen bir hastalık ya da kaza durumunda anlaşmalı özel hastanelerin acillerinde poliçeni kullanarak tedavi görevilirsin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İlaçları Karşılar mı?

İlaç masrafları tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında değildir. Dolayısıyla da tamamlayıcı sağlık sigortası ilaç masraflarını karşılamaz. Yani doktora gittiğinde reçetendeki ilaçları poliçen dahilinde tamamen ücretsiz alamazsın. Fakat SGK'lı olduğunu için çoğu ilacın belirli bir kısmını devlet karşılar ve TSS poliçen ile olmasa bile ilaçları indirimli alman mümkün olur. Bu durum her ilaç için geçerli değildir, SGK'nın da karşılamadığı ilaçlar vardır. Bu nedenle doktorunun yazdığı ilaçların SGK'nın karşılama durumunu öğrenebilir tedavi planını ona göre yapabilirsin.

İlaç masraflarının TSS ile karşılanmaması durumu, ayakta tedavi teminatı dahilinde geçerli bir konudur. Yatarak tedavi teminatını kullandığın sağlık hizmetlerinde ise tamamlayıcı sağlık sigortası uygulanan ilaçların masraflarını karşılar. Ameliyat ya da hastanede yatarak tedavi olduğun durumlarda ilaç masrafları, TSS kapsamında ödenir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Alerji Testi Ücretlerini Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası alerji testi kapsamı, genel olarak sizin geçmiş hastalık durumunuza göre değişebilecek bir konudur. "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Alerji Testini Karşılar mı?" başlıklı içeriğimizi okuyarak bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Devlet Hastanesinde Geçerli mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası devlet hastanelerinde geçerli bir sigorta türü değildir, sadece özel sağlık kurumlarında ve hastanelerinde kullanılabilir. TSS'nin özel hastanelerde geçerli olmasının da belirli şartları vardır. Sigortalının poliçesine bağlı geçerli olan hastanelerde değişebilir. Hem poliçe yaptırdığın sigorta şirketi hem de SGK ile anlaşması olan hastanelerde TSS poliçeni kullanabilirsin.

Sağlık Giderlerinizi Sigortalandır!

İhtiyacın olan sağlık hizmetini ve sağlık masraflarını güvence altına almak isterseniz sağlık sigortası poliçesi düzenletebilirsin. Sigortam.net'ten Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi alarak sana en uygun sigorta fiyatını öğrenebilirsin. Sonrasında dilersen online olarak sigortanızı satın alabilir ve sana en yakın SGK anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmetine erişebilirsin. Öncesinde TSS teminatları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak istersen de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayabilirsin. Sigorta şirketimizdeki sağlık uzmanlarımız sana ihtiyaç duyacağın tüm bilgileri verecektir.