iLab Holding

Paylaş
    FacebookXLinkedIn

iLab Holding A.Ş. Nisan 2000 tarihinde yüksek büyüme potansiyeli olan sektörlerdeki şirketlere ve projelere yatırım yapmak üzere kurulan ve interneti çalışmalarının odağına alan bir ‘yatırım holding‘ şirketidir.

Türkiye’de internet odaklı ve internet teknolojilerini kullanarak iş yapan şirketlere ve projelere yatırım yapan iLab Holding, Türkiye’nin dijitalleşme sürecinde önemli bir rol üstlenmeyi hedeflemektedir.

iLab Holding A.Ş‘ nin şu ana kadar yatırım yaptığı sektörler arasında Kimya – Plastik, Demir – Çelik, Sigortacılık, İnsan Kaynakları, E-iş Danışmanlığı ve Yazılım Geliştirme bulunmaktadır. Bu sektörlerde hizmet veren iLab Holding şirketleri özellikle internet teknolojilerini kullanarak bulundukları sektöre ve iş yapış şekillerine katma değer sağlayan hizmetler üretmektedir.

iLab Holding yatırımlarını, holding içinde geliştirilen projeler ile bu projelerin şirketleşmesi ve holding dışında geliştirilen proje ve şirketlere ortak olma biçiminde iki aşamada gerçekleştirmektedir. iLab Holding, tarafından geliştirilen projeler, Türkiye’nin internetten ilk karşılaştırmalı sigorta hizmetlerini sunan Sigortam.net, kimya – plastik e-pazaryeri ChemOrbis ve demir – çelik sektörü e-pazaryeri SteelOrbis‘ dir.

iLab Holding‘in diğer yatırımları ise holding dışında başlatılan proje ve şirketlere ortak olma biçiminde gerçekleşmektedir. Bu yatırımlar arasında ise 1999 yılında kurulduktan sonra 2000 yılında iLab Holding‘in ortak ve 2006 yılında ise tamamen sahibi olduğu Türkiye’nin en gelişmiş insan kaynakları sitesi Kariyer.net ve yine Türkiye’nin eğitim veren firmalar ile eğitim almak isteyen şahıs ve kurumları biraraya getiren ilk eğitim rezervasyon sitesi Kariyerakademi.net yer almaktadır. Ayrıca 2006 yılı içerisinde Türkiye’ nin en büyük internet üzerinden açık arttırma ile alım-satım sitesi olan gittigidiyor.com İLab holding iştirakleri arasına katılmıştır.

Yeni projeler geliştiren ve iştiraklerinin büyümesi için ihtiyaç duydukları sermayeyi sağlayan iLab Holding, iştirak ettiği şirketler bünyesinde operasyonel anlamda bir rol oynamayı değil, güvenilir ve eşit iş ortağı olmayı hedeflemektedir. iLab Holding ortağı olduğu kuruluşlara, yönetim, strateji ve pazarlama gibi alanlardaki birikim ve deneyimlerini aktarmaktadır.

İlab Holding Yatırımları / Şirketleri

ChemOrbis
Cimri.com
Dijimecmua.com
Firaret.com
HangiKredi.com
Hangisi.net
Kariyer.net
Neredekal.com
Sigortam.net
SteelOrbis
Unisbul.com

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.