İlk Defa Kasko Yaptıracaklara Öneriler

Kasko sigortası yaptıracak veya yenilecek olmak her yıl zorlanılan bir konu haline gelebilir. Ya da ilk kez kasko yaptıracaklar tam olarak nasıl bir yön izleyeceklerini saptayamayabilirler. Panik yapmayı gerektiren bir durum olmadan kasko tekliflerini değerlendirmek gerekir.

Yeni bir araç aldınız ya da aracınıza ilk defa kasko yaptıracaksınız iseniz Sigortam.net bireysel satış müdürü Cenk Canktürk’ün kasko rehberini mutlaka incelemelisiniz.

İlk olarak şu bilinmeli ki bazı sürücüler trafik sigortasını araç için tek güvence olarak değerlendiriyorlar. Ancak bu tek başına sizi güvence altına alabilecek bir uygulama değildir. Trafik sigortasında amaç üçüncü şahıslara verilecek zararların karşılanmasıdır. Kasko sigortası ise sizin aracınızda meydana gelecek sorunları teminat altına alacaktır. Bu yüzden en başta kaskonun size ne kadar kapsamlı bir teminat şekli sunduğuna dikkat ediniz. Diğer yandan kasko poliçe limitinizi kontrol altına almak için araç değeriniz hakkında net bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Aslında dikkat edilmesi gereken tüm detayları sınıflara ayırmak gerekir.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Sigorta Şirketi Seçimine Dikkat!

Sigorta şirketi seçimine dikkat diyorum, çünkü burada hem gerçekçi bir poliçe değerini yakalamak hem de ödediğiniz rakam kapsamında ideal bir teminat yelpazesinden yararlanmak için bu gerekli. Seçimi direk olarak hemen bir şirketin verdiği teklif üzerinden değerlendirmek yanlış olur. Diğer yandan tabi ki de tek tek sigorta şirketlerini gezmek de mümkün değildir. Bu yüzden benim önerim birden fazla sigorta şirketinin size sunduğu en avantajlı poliçeleri ve fiyat değerlerini içeren bir sorgulama sisteminden karşılaştırma yaparak, aklınızda yer alan şartlara en uyumlu olan kaskoyu seçmeniz.

Sigorta şirketleri primlerini belirlerken sigortaya sahip olacak kişinin mesleğini, kaç yıldır ehliyete sahip olduğunu baz alarak farklı fiyat değerleri belirlerler. Bu yüzden uygulamalar üzerinden karşılaştırmaya gitmenizde fayda görüyorum.

Kaskoya Sahip Olacak Kişiler Teminatların Farkında Olmalı!

Önemli bir noktaya değinmek istersek, kaskoya sahip olacaksanız, hasar durumunda alınacak hizmet veya tazminatta problem yaşamayacağından emin olmanız gerekir. Burada size düşen görev ise poliçenin primi kadar poliçenin içerdiği teminatları da incelemektir. Teminatların ve limitlerin uyumunu içeren bir poliçeden yararlanmanız gerekir. Kasko öncesi mutlaka ihtiyaçlarınızın ne olduğunu kafanızda canlandırarak tercihleriniz yapınız.

Kasko Sorgulaması İlgili Fikirleri Netleştirin!

Tüm detaylara dikkat ediyorsunuz fakat elinizde bir kaynak yoksa, kasko yaptırmadan önce verdiğiniz kararların doğru yönde olup olmadığını ise kasko sorgulaması ile tespit etmenizi öneriyorum. Örneğin siz aklınıza bir poliçe değerini ve teminat taleplerinizi aşağı yukarı belirlediniz, peki bunların gerçek verilere yansıması nasıl olacaktır. İşte bunu görmek için sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırmaya imkan sunan bir sistemden yararlanabilirsiniz.

Gayet basit adımlar ile kasko sorgulama aracına, TC kimlik numaranızı ve araç plakanızı girerek, aklınızdakileri gelen teklifler ile kıyaslayarak netleştirin. Sigortam.net üzerinden de birçok değerli sigorta şirketinden anında teklif alabilirsiniz.

Müşteri Yorumları