Kasko Değer Listesi Nedir? | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Değer Listesi Nedir?

Araç Kasko Değerleri Karşılaştırması Nasıl Yapılır?

Araç kasko değeri, aracınızın kasko yapılacağı tutarı belirlemek ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesinde baz almak için kullanılan araç fiyatıdır. Kasko değer listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliğitarafından her ay piyasadaki tüm araç modelleri ve yaşları için yayınlanan listeden takip edilmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sıfır veya ikinci el bir araç aldığınızda kasko sigortası yaptıracağınız zaman, yıllık kasko değerini sigorta acenteniz ile birlikte belirlemek için bu listeden faydalanabilirsiniz. Listede belirlenen kasko sigortası değeri tavsiye şeklinde olup, bu tutarlar baz alınarak kasko sigortasının içeriği ve yıllık poliçe tutarı değiştirilebilir. Kasko sigortası poliçesinin nihai bedeli, araç sahibi olarak sigortaya dahil ettireceğiniz veya hariç tutacağınız hizmetlere göre belirlenmektedir.
Araç kasko değeri araçların birebir satış fiyatlarını yansıtmayabilmektedir. Sıfır araçların satış fiyatları ile kasko değerleri karşılaştırdığında, araç kasko değerlerinin daha düşük olduğu görülmektedir.

2011 yılı araç kasko değer listesine göre 2011 model binek araçlar arasında kasko değeri en yüksek olan araç 1.007.813 TL ile Ferrari 612 SCAGLIETTI F1 olarak görülmektedir.

Aracınızın modeline ve yaşına göre TRSŞB tarafından belirlenen kasko değerini hemen kolayca öğrenmek için araç kasko değer listesinden yararlanabilirsiniz  Araç kasko değer listesine ulaşmak için tıklayın

Kasko sigortası hakkındaki tüm sorularınız  ve değişik kasko paketlerinin karşılaştırmasını bir kaç dakika içinde yapmak için Sigortam.net uzmanlarını 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan arayın, bütçenize en uygun kasko sigortasını yaptırın.

 #%sskasko%#


Benzer İçerikler

HDI Sigorta Bursaspor Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

HDI Bursaspor Kasko Sigortası ile Bursasporlular araçlarını uluslararası sigorta devi HDI Sigorta ile güvence altına alıyor.

Devamını Oku

Kasko Şartlarında Bilinmesi Gerekenler

Dilediğiniz kasko şartları ile kolayca sigortalanmak için Sigortam.net'e gelin, uygun kasko sigortası fiyatları ile sigortalanma fırsatını ertelemeyin!

Devamını Oku

Rayiç Bedel Hakkında Merak Edilenler

Hem ikinci el hem de sıfır araçların kasko sigortasında sigorta değeri yazmıyor, aracın piyasadaki rayiç bedeli esas alınıyor.

Devamını Oku