Araç Sigorta Sorgulama İle Doğru Araç Sigortası Seçimi
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sigorta Sorgulama İşlemleri

Trafiğe çıkmış olan motorlu araçların sahip olması gereken çok önemli iki tane sigorta poliçesi mevcuttur. Bunların ilki, Karayolları Trafik Kanunu gereği yaptırılan zorunlu trafik sigortası, diğeri ise araç sahiplerinin tercihine bırakılan kasko sigortasıdır. 

Her iki sigortanın amaç ve işlevleri farklıdır. Her ne kadar yasalar, sadece trafik sigortasını zorunlu tutmuşsa da, kapsamlı ve tam bir sigorta güvencesinden söz edilecekse, kasko poliçesi de yaptırılması gereken araç sigortalarından biridir.
 

Trafik sigortası üçüncü kişilere verilen zararları karşılamaktadır. Bu bağlamda eğer kusurlu sizseniz kendi hasarlarınız için cebinizden para ödemek durumunda kalırsınız. Oysa ki kasko poliçesine sahipseniz, hasarınızın telafisi için, belirlenen teminatlar ve limitler dahilinde kasko sigortanızdan faydalanabilirsiniz. Bu haliyle trafik sigortası kasko sigortasından farklıdır.Trafik sigortası kişilerin kendi hasar ve masraflarını değil, karşı tarafın hasar ve masraflarını karşılamaktadır.

 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
 

Ayrıca zorunlu trafik sigortası teminatları, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen, bütün sigorta şirketleri için aynı olan bir teminat türüdür. Kasko sigortası ise, farklı teminatlar ve limitler alabilmeniz mümkündür. Ana teminatların yanı sıra ek teminatlarla güvencenizi daha kapsamlı bir hale getirebilir ve meydana gelebilecek riskleri azaltabilirsiniz. 

Hem trafik, hem de kasko sigortası yaptırmadan önce, trafik ve kasko sigorta sorgulama yapmanızı öneririz. Böylece ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun araç sigortalarına sahip olabilirsiniz.  Araç sigorta sorgulama işlemlerinizi, aracınızla ilgili plaka, şasi numarası gibi bilgileri paylaşarak bir kaç dakika içinde, hem de şirketlerin sundukları paketleri karşılaştırmalı bir şekilde görerek yapabilir ve kararınızı verebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL
Araç sigortanız hakkında öğrenmek istedikleriniz veya size özel, en uygun fiyatlarla sigorta ihtiyacınızı karşılamak için online ya da Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bize ulaşın.

#%sskasko%#


Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Birleşecek mi? Araç Sahiplerini Ne Bekliyor?

Trafik sigortası fiyatları tartışmasında flaş gelişme! Kasko ve trafik sigortası birleşiyor mu? Yetkililer ne diyor?

Devamını Oku

Sigorta Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Önceden tahmin edemediğimiz başımıza gelebilecek risklerden ihtiyacımız olan sigortaları önceden temin ederek önlem almamız mümkün. 

Devamını Oku

Araç Sigorta Sorgulama İşlemleri

Araç sigorta sorgulama işlemleri, kasko sigortası ve trafik sigortasını kapsar.

Devamını Oku