444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sigorta Sorgulama İşlemleri

16 Kasım 2012

Trafiğe çıkmış olan motorlu araçların sahip olması gereken çok önemli iki tane sigorta poliçesi mevcuttur. Bunların ilki, Karayolları Trafik Kanunu gereği yaptırılan zorunlu trafik sigortası, diğeri ise araç sahiplerinin tercihine bırakılan kasko sigortasıdır. 

Her iki sigortanın amaç ve işlevleri farklıdır. Her ne kadar yasalar, sadece trafik sigortasını zorunlu tutmuşsa da, kapsamlı ve tam bir sigorta güvencesinden söz edilecekse, kasko poliçesi de yaptırılması gereken araç sigortalarından biridir.
 

Trafik sigortası üçüncü kişilere verilen zararları karşılamaktadır. Bu bağlamda eğer kusurlu sizseniz kendi hasarlarınız için cebinizden para ödemek durumunda kalırsınız. Oysa ki kasko poliçesine sahipseniz, hasarınızın telafisi için, belirlenen teminatlar ve limitler dahilinde kasko sigortanızdan faydalanabilirsiniz. Bu haliyle trafik sigortası kasko sigortasından farklıdır.Trafik sigortası kişilerin kendi hasar ve masraflarını değil, karşı tarafın hasar ve masraflarını karşılamaktadır.

 
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
 
Ayrıca zorunlu trafik sigortası teminatları, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen, bütün sigorta şirketleri için aynı olan bir teminat türüdür. Kasko sigortası ise, farklı teminatlar ve limitler alabilmeniz mümkündür. Ana teminatların yanı sıra ek teminatlarla güvencenizi daha kapsamlı bir hale getirebilir ve meydana gelebilecek riskleri azaltabilirsiniz. 

Hem trafik, hem de kasko sigortası yaptırmadan önce, trafik ve kasko sigorta sorgulama yapmanızı öneririz. Böylece ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun araç sigortalarına sahip olabilirsiniz.  Araç sigorta sorgulama işlemlerinizi, aracınızla ilgili plaka, şasi numarası gibi bilgileri paylaşarak bir kaç dakika içinde, hem de şirketlerin sundukları paketleri karşılaştırmalı bir şekilde görerek yapabilir ve kararınızı verebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN
Araç sigortanız hakkında öğrenmek istedikleriniz veya size özel, en uygun fiyatlarla sigorta ihtiyacınızı karşılamak için online ya da Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bize ulaşın.


Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.