Araç Trafik Sigortası Neleri Karşılar?

Trafik sigortası neleri karşılar? Trafik sigortası kimin hasarını öder? Trafik sigortası kapsamı hakkındaki detayları yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Trafik Sigortası Neleri Karşılar?

Trafik sigortası, kaza durumlarında karşı tarafın veya üçüncü kişilerin hasar masraflarını karşılar. Kazaya sizin aracınız neden olmuş ve ortaya bir zarar çıkmışsa, masraflar sizin trafik sigortası poliçeniz tarafından ödenir. Trafik sigortası ödemesi ise hem bedeni hem maddi hasarları kapsar.

Trafik sigortasının karşıladığı hasarlar için hazırladığımız listemize göz atabilirsiniz.

  • Trafik sigortası, karşı tarafın maddi hasarla sonuçlanan zararlarını karşılar. Aynı zamana kamuya ait mallara vereceğiniz zararlar (elektrik direği, lamba vs.) ve üçüncü kişilere ait mallara vereceğiniz zararlar da (ev, dükkan vs.) sigorta kapsamındadır.
  • Kaza durumunda maddi hasarların yanı sıra bedeni zararlarda ortaya çıkabilir. Kişilerde meydana gelen yaralanmalar trafik sigortasının teminatı altındadır. Yaralılara yapılacak ilk yardım hizmetleri, muayeneler, tedaviler, ilaçlar gibi masraflar da trafik sigortası tarafından karşılanır.
  • Trafik sigortası, kaza sırasında vefat edenlerin defin masraflarını öder. Artı olarak vefat edenlerin eğer bakmakla yükümlü olduğu kişiler var ise bu süreçte destek alamadıkları için onlarında zararlarını karşılanır.
  • Kazada yaralanan kişilerin kısmi ya da süresiz çalışamaz duruma gelmesi halinde de trafik sigortası devreye girer. Kişinin ekonomik gelirinin kesilmesi ve baktığı kişilerin destekten yoksun kalması durumları güvence altındadır.
  • Kazada suçlu değilseniz ve buna rağmen karşı taraf sizin haksız olduğunuzu iddia edip dava açıyorsa, trafik sigortası savunma masraflarınızı da karşılar. Mahkeme ve avukatlık ücretleri, poliçeniz tarafından teminat altındadır.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.Trafik sigortası neleri karşılar ve hangi riskleri kapsam altına alır? sorusunun detaylarından yukarıda bahsettik. Sizin sebep olduğunuz bir kazada, karşı tarafa vereceğiniz zararları kendi cebinizden ödemek zorunda kalabilirsiniz. Trafik sigortası yaptırarak ise kaza risklerine karşı bütçenizi koruma altına almanız mümkün.

Kazada ortaya çıkan hasar masrafları, trafik sigortası poliçesi için ödeyeceğiniz prim ücretinden çok daha fazla olabilir. Bu sebeple geç olmadan önleminizi alın, araç sigortalarınızı ihmal etmeyin!

Trafik Sigortası Yaptırmama Cezasını Unutmayın!

Trafik sigortası yaptırmak zorunludur ve yasal yaptırımları vardır. Trafik sigortası yaptırmamanın cezası 108 TL para cezası olarak uygulanıyor.

Trafik sigortanızın olmadığı tespit edildiğinde ise sadece para cezası değil diğer yaptırımlarda uygulanabilir. Aracınızın bağlanması ve otoparka çekilmesi gibi yaptırımlar, araçsız kalmanıza neden olur. Aracınızı otoparktan çıkartmak için ücreti de sizin ödemeniz gerekir.

Trafik Sigortanızı İhmal Etmeyin!

Siz de zorunlu trafik sigortası yaptırarak hem para cezası ödemeyin, hem de kaza risklerine karşı bütçenizi ve aracınızı teminat altına alın!

Sigortam.net‘ten trafik sigortası teklifi almak ise çok kolay! Bilgilerinizi girerek sadece 2 dakika içerisinde trafik sigortası fiyatlarını ve teminatlarını tek bir ekrandan karşılaştırın.

Dilerseniz 444 24 00 7/24 Sigorta Destek Hattımızı arayarak, sigorta uzmanlarımız ile görüşün, trafik sigortası fiyatları ile ilgili telefonda teklif alın.

Müşteri Yorumları