444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sigortası Yaptırmadan Önce Araştırılması Gerekenler

30 Ekim 2014

Araç sigortası, trafik sigortası ve kasko sigortasını ifade eder. Her iki sigorta branşının koruma altına aldığı riskler farklı olsa da araç sahibinin bütçesini koruyan son derece önemli sigortalardır. Dolayısıyla yaptırılması gerekir.

Trafik sigortası zorunlu olduğundan dolayı zaten yaptrılmalıdır. Mecburi olmasına rağmen bu sigortayı yaptırmayanlar ağır para cezalarının yanında araçlarının trafikten uzun süre çekilmesi sorununu yaşarlar. Zorunlu trafik sigortası kaza sonucu zarar gören tarafın yanında olur. Kazaya neden olan taraf siz olsanız da mağdur olan kişilerin hasarları sizin yerinize sigortanız tarafından karşılanır.

Kasko sigortası da aracınızda oluşan hasarları teminat altına alır. Bu hasarlara başkalarının ya da sizin neden olmanız farketmez. Satın aldığınız limit ve teminatlara göre hasarın yüzde kaçının karşılanacağı belirlenir. Büyük hasarlarda oluşan zararları da cebinizden karşılamak durumunda kalmazsınız.

 

Araç sigortası yaptırmak araştırma yapmayı gerektirir ve mutlaka araç sigortası hesaplaması yapılmalıdır. Poliçenizi imzaladıktan sonra istediklerinizin gerçekleşmemesi durumunda yaşayacağınız maddi ve manevi sorunlar canınızı çok sıkarkar, bütçenizi de sarsacaktır. Dolayısıyla iş işten geçmeden önemli hususlara dikkat etmeniz gerekir.

Araç Sigortası Satın Almadan Önce Yapılacaklar
 

 • Öncelikle sigorta şirketinizi doğru seçmeniz büyük önem taşır. Genellikle uygun fiyat sunan şirketlerden sigorta yaptırmak tercih edilir fakat bu yanlış bir davranıştır. Çünkü kapanmak üzere olan şirketler primleri düşürerek, çok kişinin ürün almasını sağlayarak gelir kazanmaya çalışabilir.
   
 • Araç sigortanızı satın alacağınız şirketin tarihçesini, karlılığınız, hizmet ağının genişliğini, ürün çeşitliliğini, hasar ödeme zamanlarını, araç servislerinin yaygınlığını bilmeniz gerekir.
   
 • Araç sigortanızı satın aldığınız şirkette sigorta ile ilgili merak ettiğiniz sorularınızı sorabileceğiniz birilerinin olması ve sorularınızın cevaplarını kısa sürede almanız önemlidir.
   
 • Hasar durumunda 7/24 ulaşabileceğiniz bir şirket olması ve hızlı bir şekilde sizi bu mağduriyetten kurtarması gerekir.
   
 • Yine hasar durumunda hasarınızı en hızlı şekilde karşılayabilecek bir şirketten sigorta almanız önemlidir.
   
 • Trafik sigortasının teminatları standart olsa da kasko sigortasının teminatları değişmektedir. Bu teminatları siz belirlediğiniz için gerçekten ihtiyaç duyacağınız teminatları seçmeniz poliçe fiyatınızı büyük oranda etkileyecektir. Gereksiz teminatlara boş yere para ödememiş olacaksınız.
   
 • Kaskoda asistans hizmetleri (ücretsiz çekici, konaklama masrafları, ikame araç, çilingir hizmeti vs. ) oldukça önemli bir konudur ve bu hizmetlerin hangi şartlarda sunulduğunu mutlaka öğrenmek gerekir.

Sonradan üzülmemek ve büyük kayıplar yaşamamak için kaskonuzu yukarıdaki hususlara dikkat ederek yaptırmanız, güvenli yolculuklara da çıkmanızı sağlar. Sigortam.net en büyük ve en iyi sigorta şirketleri ile anlaşmalıdır, sigorta sorgulama yaparak teklif almanız ile bu şirketlerin en uygun araç sigortası fiyatlarını hemen size sunar, size sadece seçmek kalır. Detaylı bilgi için "Araç Sigortası Sorgulamasının 5 Önemli Faydası" yazımızdan yararlanabilirsiniz. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alabilme şansınız da vardır.


Okumaya Devam Edin

Araç Sigorta Hesaplama

23 Temmuz 2012 Pazartesi
Araç sigorta hesaplama ve zorunlu trafik sigortası hesaplama, sigorta sorgulama yapmak ve en uygun fiyatlar hakkında bilgi almak için Sigortam.net uzmanlığından yararlanın.

Araç Sigortası Sorgulamasının 5 Önemli Faydası

17 Ekim 2014 Cuma

Araç sigortası sorgulaması yapmadan sigorta yaptırmak olumsuzluklar yaşatabilir. Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın en uygun araç sigortasına ulaşın.

2015’te MTV Değişikliği Gündemde!

27 Ekim 2014 Pazartesi

2015'te Motorlu taşıtlar vergisinde yaşanacak olan önemli değişiklikler araç sahiplerini büyük oranda etkileyecek. Haberin detaylarına yazımızdan ulaşın.