Kasko Değer Listesinin Hazırlanma Aşamaları Nelerdir?

Araç kasko değer listesiaraçların model, üretim yılı ve markalarına göre belli bir değer üzerinden sıralanarak aylık olarak yayınlanan bir listedir. Bu liste son 15 model yılını kapsamakta olup, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) tarafından yayınlanmaktadır.

1987’den beri yayınlanan Kasko Değer Listesi, motorlu kara taşıtları sigortalarınını kasko poliçelerinin düzenlenmesine yardımcı olmakta, sürücülere kolaylık sağlamaktadır. Kasko değer listesihazırlanırken, yeni ve ikinci el fiyatların belirlenmesi olmak üzere 2 aşama baz alınır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
  • Yeni otomobillerin fiyatları imalatçı ve ithalatçı firmalardan alınan fiyat listelerinden alınarak oluşturulur. Fiyat listelerinde olmayan araçlar marka ve tip kodu verilmesinden sonradan devreye girer.
  • İkinci ellerin fiyatları ise, ikinci el internet siteleri, gazetelerin seri ilan listeleri baz alınan kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında belirlenir.

Kasko sigortası yaptırırken araç kasko değerinizi bilirseniz, sigortanızı eksik ya da fazla değil, gerçek değeri üzerinden yaptırmış olursunuz. Böylece hasar zamanında ödemelerinizi alırken sorun yaşamazsınız.

Kasko genel şartları ve araç sigortası hakkındaki tüm sorularınız için Sigortam.net’e ulaşın, araba kasko sorgulama işlemini rahatça gerçekleştirin. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek hattımızdan kasko değeri ile ilgili bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL