444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

05 Mayıs 2014

Yeni ya da ikinci el arabanıza kasko sigortası yaptırmanın faydası büyük. Kasko sigortası, yalnızca olası kazaları kapsamaz. En başta hırsızlık olmakla birlikte, deprem, yangın gibi doğal olayları, kontrolünüz dışındaki durumları da güvence altına alır.

Kasko sigortası yaptırmanın önemini biliyoruz ancak kasko sigortasının fiyatını hangi faktörler etkiliyor biliyor muyuz? Araç kasko fiyatları belirleyici olan araç kasko değer listesi tek başına bu fiyatların belirleyicisi değil elbette. 

Araç kasko değeri Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri birliği’nin belirlediği kasko değer listesi baz alınarak sunulur. Ancak bunlar dışındaki unsurları da sigorta şirketleri kasko fiyatlarını belirlerken değerlendirmeye alır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko Sigortası Fiyatını Etkileyen Unsurlar


Sürücünün Yaşı

Bu madde tuhaf gelse de araştırmalar genç insanların kazaya daha yatkın olduğunu gösterdiği için genç oluşunuzla birlikte sigorta priminiz de artıyor. 

Arabanızın Yaşı

Araba yaşı arttıkça tamir masrafları da artabiliyor. Bu nedenle olası hasar durumunda masraflar yeni arabalara oranla yüksek olacağından kasko bedeli de artıyor.

Aracınızın Marka ve Modeli

Otomobolin yeni ya da eski olması gibi marka ve modeli de kasko bedelini etkileyen bir diğer unsur.

Mesleğiniz

Mesleği itibariyle çok fazla araç kullanan bir kişi çok fazla yollara çıkacağından ve kaza riski daha fazla olabileceğinden kasko bedeli de artacaktır.

Yaşadığı Şehir

Trafik sorunu, suç oranı yüksek olan bir şehirde yaşıyorsanız ister istemez yükseliyor. Çünkü kazaya ya da hırsızlığa mruz kalma oranı da artıyor.

Hasarsızlık İndirimi

Kasko primini etkileyen bu madeller arasında belki de tek müdahale edebileceğimiz madde hasarsızlık indirimi. Eğer irili ufaklı birçok kaza yaptıysanız ve her defasında kaskodan yararlandıysanız muhtemelen ödeyeceğiniz kasko bedeli daha fazla olacak.

Bilinçli bir şekilde sigorta sahibi olmak için kasko sigortası ile ilgili önemli detayları öğrenmeyi ihmal etmeyin. 

Sigortam.net üzerinden kasko sorgulama yaparak kasko firmaları tarafından sunulan en uygun kasko sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşın, kasko ile ilgili detaylı bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.