Yılbaşından Önce Kasko ve Trafik Sigortanızı Mutlaka Yaptırın

Yeni yıla girmemize artık sayılı günler kala, meteoroloji yetkililerinden özellikle sürücüleri ilgilendiren çok önemli bir haber geldi. İstanbul ve Ankara’da yeni yıla girerken yoğun kar yağışının beklendiğini belirten meteoroloji uzmanları, sürücüleri bu konuda uyarırken, karlı havada araç kullanan sürücüler için kasko ve trafik sigortası poliçelerinin varlığı büyük önem taşıyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Karlı ve Buzlu Yollarda Araç Kullanmanın İncelikleri

  • Karlı ve buzlu yollarda dikkatli ve temkinli araç kullanımı güvenli bir sürüşün ilk şartları arasında yer alıyor. Bu nedenle hava şartlarının olumsuz olduğu anlarda ani fren, gaz veya direksiyon hareketlerinden uzak durulmalıdır.
  • Karlı ve buzlu yollarda fren hareketlerinde aracın beklenmedik reaksiyonlar verme ihtimaline karşı öndeki araçla olan takip mesafesinin ideal mesafede olmasına dikkat edilmelidir.
  • Araç sürüş sırasında kayma halindeyse direksiyon, panik yapmadan aracın kayma istikamtine doğru çevrilmelidir.
  • Karlı ve kaygan bir yolda öndeki aracın tekerlik izini takip etmek, yokuş çıkarken büyük vites, yokuş inerkense küçük vites kullanmak böylesi zorlu sürüşler sırasında size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Karlı ve buzlu yolda sürüş öncesinde araç aksesuarları için dikkat etmeniz gerekenleri ve daha detaylı bilgileri “Karlı ve Buzlu Yollarda Nasıl Araç Kullanılır?” başlıklı içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Kasko ile Kaza Risklerine Karşı Bütçenizi Güvence Altına Alın

Kar yağışı ve buzlanma sonrasında araç kullanımında sürücüler için direksiyon hakimiyetini sağlamak oldukça zorlayıcı bir durumdur. Bu nedenle sürücü ne kadar dikkatli olursa olsun, yol şartları nedeniyle olası kazalara karışabilir. Bu gibi risk faktörlerinin karşısında araç sahibi için kasko sigortası önemli bir güvence haline geliyor.

Araç sahipleri için yılbaşı öncesinde kasko yaptırmanın avantajları arasında yeni yıl zamlarından etkilenmeden poliçelerini daha uygun fiyata yaptırmaları da yer alıyor. Özellikle döviz kurundaki yükseliş ve sigorta şirketlerinin açıkladıkları teknik zararlar nedeniyle hem kasko, hem de trafik sigortası primlerinde yeni yılda önemli artışların yaşanması bekleniyor.

Yılbaşı Öncesi Trafik Sigortanızı Yaptırdınız mı?

Sürücüler tarafından kasko ile karıştırılması nedeniyle ayrı bir parantez açılması gereken trafik sigortası da, son dönemde basında yer alan yüksek fiyat artışı konulu haberlerle sık sık karşımıza çıkıyor. Trafik sigortası teminatları bakımından, sigortalının hasarlarını değil, sigortalının karşı veya  üçüncü taraflara verdiği zararları teminat altına almaktadır.

Bu nedenle kasko ve trafik sigortasının farklı sigorta türleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zorunlu trafik sigortası karşı tarafa ve üçüncü taraflara sağladığı teminatlar dışında, zorunlu olması nedeniyle Türkiye’de en sık yapılan sigorta türüdür. Trafik sigortası poliçesini yaptırmayan sürücüleri oldukça önemli cezalar ve yaptırımlar beklemektedir.

Sigortanızı En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptırın

Kasko veya trafik sigortası poliçenizde en iyi fiyat garantisine sigorta sorgulama ile ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ulaşın, poliçenizde %45’e varan fiyat avantajı sağlayın.

Benzer İçerikler