Sigorta Sorgulama Ne işe Yarar?

Sigorta hayatta karşılaşabileceğiniz maddi riskleri teminat altına alan en önemli güvencedir. Hayatta yarın ne yaşayacağımızı bilmediğimiz için önlem almak gerekir.

Örneğin; aracınız var ve siz de çok iyi bir sücüsünüz. Belli periyodlarda arabanızın bakımını yapıyor, sorun olan yerlerini onarıyor, parçalarını değiştiriyorsunuz. Trafik kurallarına son derece uyan, diğer sürücülere saygılı bir şekilde araç kullanan birisiniz. Dolayısıyla belki düşünceniz “ben bu özelliklerimle kaza yaşamam” olabilir. Fakat burada önemli bir nokta var ki trafikte sizin dışınızda milyonlarca araç kullanan sürücü var. Bu sürücülerin hepsinin  aynı özellikte olması tabii ki çok zor ki trafik kazalarının sayısının ülkemizde oldukça fazla olması da bunu doğrular niteliktedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araç kullanmada acemi olan, alkollü yola çıkan ya da dikkatini yola vermeden ilerleyen sürücülerin sayısı oldukça fazlayken bu sürücülerden birinin size rastlama ihtimali yüksektir. Yaşanacak kazanın boyutunu ise önceden kestirmek mümkün olmadığı için büyük çaplı hasarlarda maddi açıdan büyük sıkıntılar yaşayacağınız bir gerçektir. Dolayısıyla bu noktada maddi güvencenizin olması için kasko sigortası yaptırmanız çok önemlidir. Çünkü aksi durumda zararları cebinizden karşılamak zorunda kalırsınız.

Trafik sigortası zaten zorunlu bir sigortadır ve kazada mağdur olanların zararlarını teminat altına alır.

Sağlığınız için de aynı durum geçerlidir. Her ne kadar sağlığınıza iyi baksanız, vitaminler alsanız, aşırı sıcaktan ve soğuktan kendinizi korusanız da olası bir kaza durumunda yaralanma ya da hastalanma riskiniz vardır. İlaç, tedavi, ameliyat vs. için yapılacak masraflar özel sağlık sigortası yaptırmadıysanız eğer sizin cebinizden çıkacaktır.

Sigorta sorgulama işlemi ise bu 3 branşta ihtiyacınıza en uygun ürünü bütçenize de en uygun fiyatlarla satın almanızı sağlar. Çünkü sorgulama işlemiyle birçok sigorta şirketinin birden fazla ürünlerini karşılaştırırsınız, teminat ve limitleri ayrıntılı bir şekilde görürsünüz ve en uygun fiyatın hangi şirkette olduğunu görerek oradan sigortanızı yaptırırsınız. Böylece bütçeniz de korunmuş olur. Sigorta sorgulama işlemini yaparken "Sigorta Sorgulama Yapmak için 5 Püf Nokta" yazımızdan da destek alabilirsiniz. Sigortam.net'ten bu işlemi yapmanın kazançlarını "Online Sigorta Sorgulamanın Avantajları" yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Riski yaşadığınızda iş işten geçmiş olur. Bu yüzden zaman kaybetmeden kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortanızı yaptırmanız gerekir. En uygun sigorta fiyatlarına ister Sigortam.net'ten sigorta poliçesi sorgulaması yaparak online, isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda 7/24 ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL