Sigorta Sorgulama Ne işe Yarar? | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Sorgulama Ne işe Yarar?

Sigorta hayatta karşılaşabileceğiniz maddi riskleri teminat altına alan en önemli güvencedir. Hayatta yarın ne yaşayacağımızı bilmediğimiz için önlem almak gerekir.

Örneğin; aracınız var ve siz de çok iyi bir sücüsünüz. Belli periyodlarda arabanızın bakımını yapıyor, sorun olan yerlerini onarıyor, parçalarını değiştiriyorsunuz. Trafik kurallarına son derece uyan, diğer sürücülere saygılı bir şekilde araç kullanan birisiniz. Dolayısıyla belki düşünceniz “ben bu özelliklerimle kaza yaşamam” olabilir. Fakat burada önemli bir nokta var ki trafikte sizin dışınızda milyonlarca araç kullanan sürücü var. Bu sürücülerin hepsinin  aynı özellikte olması tabii ki çok zor ki trafik kazalarının sayısının ülkemizde oldukça fazla olması da bunu doğrular niteliktedir.

   

Araç kullanmada acemi olan, alkollü yola çıkan ya da dikkatini yola vermeden ilerleyen sürücülerin sayısı oldukça fazlayken bu sürücülerden birinin size rastlama ihtimali yüksektir. Yaşanacak kazanın boyutunu ise önceden kestirmek mümkün olmadığı için büyük çaplı hasarlarda maddi açıdan büyük sıkıntılar yaşayacağınız bir gerçektir. Dolayısıyla bu noktada maddi güvencenizin olması için kasko sigortası yaptırmanız çok önemlidir. Çünkü aksi durumda zararları cebinizden karşılamak zorunda kalırsınız.

Trafik sigortası zaten zorunlu bir sigortadır ve kazada mağdur olanların zararlarını teminat altına alır.

Sağlığınız için de aynı durum geçerlidir. Her ne kadar sağlığınıza iyi baksanız, vitaminler alsanız, aşırı sıcaktan ve soğuktan kendinizi korusanız da olası bir kaza durumunda yaralanma ya da hastalanma riskiniz vardır. İlaç, tedavi, ameliyat vs. için yapılacak masraflar özel sağlık sigortası yaptırmadıysanız eğer sizin cebinizden çıkacaktır.

Sigorta sorgulama işlemi ise bu 3 branşta ihtiyacınıza en uygun ürünü bütçenize de en uygun fiyatlarla satın almanızı sağlar. Çünkü sorgulama işlemiyle birçok sigorta şirketinin birden fazla ürünlerini karşılaştırırsınız, teminat ve limitleri ayrıntılı bir şekilde görürsünüz ve en uygun fiyatın hangi şirkette olduğunu görerek oradan sigortanızı yaptırırsınız. Böylece bütçeniz de korunmuş olur. Sigorta sorgulama işlemini yaparken "Sigorta Sorgulama Yapmak için 5 Püf Nokta" yazımızdan da destek alabilirsiniz. Sigortam.net'ten bu işlemi yapmanın kazançlarını "Online Sigorta Sorgulamanın Avantajları" yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Riski yaşadığınızda iş işten geçmiş olur. Bu yüzden zaman kaybetmeden kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortanızı yaptırmanız gerekir. En uygun sigorta fiyatlarına ister Sigortam.net'ten sigorta poliçesi sorgulaması yaparak online, isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda 7/24 ulaşın.


Benzer İçerikler

Kasko Hesaplama 2015 Yılında Sigortam.net’te Çok Kolay!

Kasko hesaplama işlemini 2015 yılında da Sigortam.net'ten yapın, kolaylık ve rahatlığın yanında ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun kaskoya sahip olun.

Devamını Oku

Kasko Fiyatları Karşılaştırma İşlemi Ne İşe Yarar?

Kasko fiyatları karşılaştırma işleminizi Sigortam.net'ten kasko hesaplama yaparak 3 dakikada yapın, en uygun kasko fiyatlarına kolayca ulaşın.

Devamını Oku

Dikkat! Ucuz Sigorta Sizi Yarı Yolda Bırakmasın

Pek çok sürücü kaskosunu yaptırırken ne kadar ödeme yapacağı ile daha çok ilgilenmekte ve genel olarak poliçesini inceleme kısmını göz ardı etmektedir.

Devamını Oku