Sigorta Poliçesi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

telefon
0850 250 2400
7/24 Bizi Arayabilirsiniz!

İnsan yaşamında hep bir plan, geleceğe yönelik birikim ve değerli varlıkları koruma amacı vardır. Örneğin, maddi ve manevi birikimlerle fedakarlıklar yaparak alınan ev araba gibi mal varlıklara zarar gelmesi istenmez ve korumak için çabalanır. Peki gerçekten herkes elinden geleni yapıyor mu? Örneğin en önemli güvence olan sigorta yaptırılıyor mu? Ne yazik ki ülkemizde sigortalılık oranı oldukça düşük. Trafik kazalarının, hırsızlıkların sıkça yaşanıyor olmasına rağmen bu oranın az olması herkesin elinden geleni yapmadığını gösteriyor.

Peki hiç düşünülüyor mu bir trafik kazasına neden olunduğuna başkalarına verilen zararlar cepten karşılanabilecek mi? Bu kadar masrafa bütçe yetecek mi? Ya da arabanızı park ettiniz ve evinize gittiniz. Sabah baktığınızda aracınıza birinin çarpıp kaçtığını gördünüz ve bu kişinin kim olduğunu bilmiyorsunuz, aracınızdaki zararları nasıl karşılayacaksınız. Başka bir örnek de aniden kaza geçirdiniz ve yaralandınız çıkacak sağlık masraflarını ödeyebilecek misiniz? Özellikle büyük çaplı olayların zararlarını karşılamak çok daha zor olacak bütçenizi sarsacak, manevi açıdan da sizi oldukça yıpratacaktır.

Bu durumlara maruz kalmak yerine, sigorta poliçesi satın alıp kafanızın rahat olmasını sağlayabilirsiniz. Aracınızı park ettiğinizde güvende olduğunuzu bilir, kazanın yarattıpı telaş da bir de nasıl ödeme yapacağınızı düşünmezsiniz. Gelecek risklerle doludur ve bu risklere karşı mutlaka güvenceniz olmalıdır.

 

Sigortada Online Dönem

Eskiden sigorta prosedürleri çok uzun ve sıkıcıydı. Çünkü teknoloji bu kadar gelişmemişti ve sigorta şirketlerinden tek tek teklif almayla uğraşılırdı. Aralarında karar vermek için çabalanırdı. Şimdi ise bu süreçler geride kaldı. Artık her şey online ortamda kolay ve hızlı şekilde olup bitiyor, üstelik daha uygun fiyatlarla poliçe sahibi olunabiliyor. Böyle imkanlar da varken hala sigorta yaptırmamak sadece ihmalliktir.

Sigorta hesaplaması her sigorta branşı için farklılık gösterir. Baz alınan kriterler değişir. Trafik sigortasında aracın bulunduğu il, ticari ya da hususi olup olmaması, modeli ve markası, üretim yılı, araç sahibinin hasar geçmişi, yaşı gibi durumlar etkili olur. Kasko sigortasında da trafik sigortasındaki kriterlerinin etkili olmasının yanında araçtaki ek aksesuarlar ve alınan teminatlar da etkildir. Özel sağlık sigortasında ise tabii ki kişinin mevcut sağlık durumu, geçmiş de yaşadığı sağlık sorunları, ailesindeki kalıtsal hastalıklar vs. kriterler önemlidir. Ayrıntılı bilgi için “Sigorta Poliçesi Fiyatları Nedir?” yazımızı incelemenizi öneririz. Sigorta poliçesi hesaplaması sigorta şirketlerine göre de farklılık göstermektedir. En iyi sigorta şirketleri ile ilgili detaylı bilgi için "En İyi Sigorta Şirketleri Nasıl Bulunur?" yazımızı inceleyebilirsiniz.

En kolay sigorta sorgulama işlemi için Sigortam.net’ten teklif alın, en hızlı şekilde en uygun sigorta fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızı 7/24 telefonda yaptırın, güvende olun.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL