Doğrudan Tazmin Sistemi Nedir?

Trafik sigortası, sürücü için hem zorunlu hem de önemli bir sigortadır. Trafik Kanunu tarafından Türkiye’deki araçlar için zorunlu tutulan bu sigortayı yaptırmayanların araçları trafik şube otoparkına çekilir ve uzun bir süre trafikten men edilir. Bu süreçten tekrar trafiğe dönme sürecine kadar birçok prosedür vardır ve maddi, manevi yorucu bir dönemdir.

Zorunlu olmasının dışında araç sahibini koruyan bir sigorta olduğundan aslında yaptırılması zaten gerekli bir sigortadır. Günümüzde trafik kazalarının sıkça yaşanması trafikteki sürücülerin çoğalması ve bilinçsiz sürücülerin artmasından kaynaklanıyor. Bu durumda trafik kazalarıyla karşılaşma durumu da ne yazık ki daha muhtemel oluyor. Siz iyi bir sürücü olsanızda karşılaştığınız sürücü sizin gibi olmayabiliyor. Kaza sonucunda karşı tarafta ve 3. kişilerde hasar meydana geldiğinde siz suçlu olsanız bile hasar ödemesini zorunlu trafik sigortası yapıyor. Böylece siz bu bedeli ödemekten kurtuluyorsunuz. Küçük primler ödüyorsunuz ama büyük çapta hasarın oluştuğu bir kazaya karıştığınızda bu bedeli ödemekten de kurtuluyorsunuz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Doğrudan Tazmin Sistemi Hizmet Kalitesini Artırıyor

RAY Sigorta İcra Kurulu Üyesi, Oto Teknik ve Hasar, Rücu Direktörü Fahrettin Turan, trafik sigortasındaki doğrudan tazmin sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sistemin hasar anında yaşanan mağduriyetleri engelleyeceğine dikkat çeken Turan, sigorta şirketlerinin hasar anında müşterilerine verdikleri hizmetin de kaliteyi arttırdığını vurguladı. Kasko branşında da yeni ürünler geliştirileceğini ve onarım ağına yönlendirme konusunda da ciddi anlamda artış olacağının altını çizdi. Yani araç sigortası alanında önemli değişikliklerin olacağını belirten Turan, trafik sigortasında 2013 yılına kıyasla 102 milyon prim artışı yaşandığının altını çizdi.

Doğrudan Tazmin Sistemi

Trafik sigortasında kaza anında sigortalının hasarın tazminini kendi şirketinden talep etmesidir. Eski uygulamada bu tazmin karşı tarafın sigortasından talep ediliyordu. Bu sistemin amacı sigortalının ihtiyacını kısa sürede karşılamak ve sigortalının işlemlerle uğraşıp zaman kaybetmesini önlemek.

Trafik sigortanızı ihmal etmeyin, ceza ödemenin dışında trafikte güvenle seyredin. Sigortam.net’tentrafik sigortası hesaplaması yapın 2 dakikada araba sigorta fiyatlarına ulaşmanın keyfini yaşayın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın sigortanızı 7/24 telefonda yaptırın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL