En Uygun Zorun Trafik Sigortası Fiyatları için 5 Basit Yol

Zorunlu trafik sigortası yaptıracak her sürücü ilk olarak en uygun trafik sigortası fiyatları ile sigortalanmanın yolunu arar, başkalarının deneyimlerinden yararlanır. Oysa herkesin deneyimi farklılıklar içerecektir. Bu yüzden zorunlu trafik sigortası fiyatlarını etkileyen faktörler neler, bu fiyatları düşürmek mümkün mü… gibi soruların yanıtlarının aranması gerekiyor.

Artık trafik sigortası fiyatları, sigorta şirketleri tarafından belirlenebiliyor. Dolayısıyla bu fiyatlar her sigorta şirketine göre farklılıklar içeriyor. Farklılıklar arasında seçim yapmak, en uygun trafik sigortası poliçesine ulaşabilmek için en büyük görev sürücülere düşüyor.

Trafik sigortasında en uygun poliçeye sahip olmanın altın kuralı; düşük risk grubu içerisinde olmak. Düşük risk grubu içerisinde olmak aynı zamanda düşük primli trafik sigortası demek. Düşük risk grubu olmanın dışında araç ve sigortalı özellikleri de uygun fiyatlı poliçelerin kilit noktasında yer alıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

En Uygun Trafik Sigortası Fiyatları için 5 Basit Tüyo

Şirketten şirkete farklılıklar gösterse de aşağıdaki ipuçlarını kullanarak en uygun trafik sigortasına ulaşabilmek mümkün.

  1. Trafik sigortanızın yenilenme dönemini kaçırmamaya özen gösterin. Poliçe yenilemesinin zamanında yaptıran sigortalılar, yenilenmesini gecikmeli yaptıranlara oranla daha az sigorta primi öderler.
  2. Aracın hasar geçmişi trafik sigortanızın primini etkileyen bir diğer unsurdur. Hasar geçmişiniz ne kadar az ise ödemeniz gereken primde o ölçüde düşük olacaktır. Sigortalının hasarsız geçirmiş olduğu her yıl, yenileme döneminde indirim olarak geri döner. Küçük oranlardaki hasarları cebinizden karşılayarak hasarsızlık indiriminizi korumuş olursunuz.
  3. Mesleğinizle de sigorta poliçenizde fark yaratabilirsiniz. Her sigorta şirketi için geçerli olmamakla beraber, bazı sigorta şirketleri mesleklere özel indirimler yapabiliyor. İndirim uygulanan mesleklerden birkaçı ise şöyle; öğretmen, doktor, eczacı, öğretim üyesi…
  4. Bunların yanı sıra sigorta şirketi sadakati de primlerde avantaj sağlayan bir etken olarak sıralanabilir. Sigorta şirketleri, sadakat gösteren müşterilerine bir takım indirimler sunarak teşekkür etmiş oluyor.
  5. Trafik sigortası yapan tüm şirketlerden bilgi almak, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun trafik sigortasına ulaşmanızı sağlar. Yani sigorta almadan önce karşılaştırma yapmaya özen göstermelisiniz.

Güvenceleri ve limitleri her sürücü için aynı olan trafik sigortasında fark yaratabilmek adına, değerlendirebileceğiniz indirimleri sigorta şirketlerinden öğrenin.

Üstelik artık trafik sigortanıza uygun fiyatlarla sahip olmak çok daha kolay. Nasıl mı? Kurulduğu yıldan bu yana en iyi hizmeti, en kısa sürede tüketicilerine ulaştıran Sigortam.net trafik sigortasında çeşitliliği müşterilerine sunmaktadır.

Siz de Sigortam.net’ten trafik poliçe sorgulama yaparak araç sigortanıza kısa sürede sahip olabilirsiniz. Online işlemler yerine telefon desteğiyle sigortalanmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL