Mobil Kaza Tespit Tutanağı ve Kaza Noktaları | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Mobil Kaza Tespit Tutanağı ile Kaza Noktaları Görülebiliyor!

Ülkemizde yaşanan trafik kazası sayısının oldukça fazladır. Kaza durumunda kaza tespit tutanağı doldurulmaktadır. Bu durum zamanınızdan çalarken trafiğin de akışını engellemektedir.
İşte bu sebepten dolayı kolaylık sağlamak ve hızlı çözüm sunmak amacı ile Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) “Mobil Kaza Tespit Tutanağı” uygulamasını başlattı.

Bu uygulamanın telefona indirilmesi sayesinde birçok avantajlar sunuyor. Mobil kaza tutanağının nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgiye “Mobil Kaza Tespit Tutanağı Kullanım Kılavuzu” yazımızdan alabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Mobil kaza tutanağı uygulaması, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda geliştirildi. Bu uygulamanın telefona indirilip bilgilerin doldurulması durumunda bu tutanak devlet kurumları ve sigorta şirketleri üzerinde resmiyet ve geçerlilik taşır.

Kaza Noktaları Anlık Olarak Görülebiliyor

Uygulamanın başladığı 1 Ekim 2014 tarihinden günümüze kadar yaklaşık 300 bine kez uygulama indirilmiştir. Bu sayede birçok fayda elde edilmiştir. Bu faydalardan biri de kaza noktalarının online olarak takip edilmesidir. Harita uygulaması ile kaza noktaları Türkiye haritası üzerinden anında takip ediliyor. Böylece kazaların yoğun olduğu bölgeler ve kaza kara noktalarının tespit edilmesi de kolaylaştı.

Sürücüler ile Yetkili Kurumlar Önlem Alabilecek

Kazaların en fazla yaşandığı lokasyonların ve zaman diliminin görülmesi sayesinde sürücüler de o yolları kullanmıyor ya da daha dikkatli oluyor. Bu sayede kaza riski de azalıyor. Ayrıca kazanın yoğun yaşandığı lokasyonların belirlenmesi ile birlikte emniyet, karayolları, belediyeler vs. kurumlar ile bilgi alış verişinde bulunulması ve bu noktalarda geliştirmeler yapılması planlanıyor.

Mobil Kaza Tespit Tutanağının Sağladığı Diğer Kolaylıklar
 

  • Kaza tutanağı telefon üzerinden kolay ve hızlı şekilde doldurulur.
     
  • Ruhsat ehliyet gibi belgelerin fotokopisini çıkarmakla uğraşılmıyor.
     
  • Profil oluşturularak her seferinde kişi ve araç bilgisi girilmek zorunda kalınmıyor.
     
  • Yine bu uygulama üzerinden sigorta şirketinin durumdan kolayca haberdar olması sağlanıyor.

Zorunlu trafik sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin ceza almaktan kurtulurken kolaylıklardan da yararlanın. Sigortam.net hasar durumunda da 7/24 sizi yalnız bırakmaz. Detaylı bilgi için "Sigortam.net Hasarda Yanınızda!" sayfamızı ziyaret edin. En uygun trafik sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Benzer İçerikler

Türkiye’nin Zorunlu Trafik Sigortası Haritası

TUİK açıkladığı veriler ile Türkiye genelinde zorunlu trafik sigortasının istatistiğini yayınladı. İşte il il trafik sigortası oranları. 

Devamını Oku

Trafik Sigortası Fiyatları Düşecek

Türkiye Sigortalar Birliği Başkanı (TSB) Recep Koçak, sigorta şirketlerinin son 7 yılda trafik sigortasından 3.4 milyar TL zarar ettiğini bildirdi. Bu nedenle trafik sigortası fiyatlarında düşüşün muhtemel olacağını vurguladı.

Devamını Oku

Trafikteki Araç Sayısı 18 Milyonu Geçti

TÜİK'in açıkladığı verilere göre trafikteki araç sayısı 18 milyonu geçti. Trafikte güvenli şekilde seyretmek için araç sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin.

Devamını Oku