Online Trafik Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Trafik sigortası, ülkemizde zorunlu sigorta kapsamında olan sigortalardan biridir. Zorunlu trafik sigortası araç seyir haline iken, bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına veya herhangi bir malın, cismin vb. hasara uğramasına sebep verilmesi durumunda, zararı poliçe limitlerine kadar karşılayan bir sigortadır. Burada “araç seyir haline iken” ibaresi önemlidir. Araç park halindeyken hasar görürse, trafik sigortasının kapsamı dışında kalmaktadır. Bu riski bertaraf etmek için diğer bir araç sigortası türü olan kasko sigortası yaptırılmalıdır.

Trafik poliçesi teminatları ve limitleri her yıl Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir. Bu uygulama trafik poliçesi teminat ve limitlerinin bütün sigorta şirketleri için aynı olmasını sağlamaktadır. Ancak zorunlu trafik sigortası hesaplama ölçütlerinde, araç ve sürücü geçmişi, şirketlerin uygulamalarındaki farklılıklar belirleyici olduğu için, trafik poliçe primleri, farklı fiyat aralığında çıkabilir.
Sigorta şirketlerinin sundukları pek çok alternatif arasından, en doğru trafik sigorta paketinin hangisi olduğu konusunda en sağlıklı kararı verebilmek için online sigorta sorgulama yapılabilir. Diğer sigorta türlerinde olduğu gibi trafik sigortasının da internetten sorgulanması hem zaman kazandırmakta hem de farklı şirketler arasında anında karşılaştırma yapmaya olanak vermektedir. Sigorta sorgulama işlemi sayesinde farklı şirketlerin hizmetlerini tek bir ekranda görmek ve değerlendirme yapmak mümkündür. Online sigorta sorgulamada, sadece birkaç dakikanızı ayırarak sizden istenen aracınızla ilgili bazı bilgileri girmeniz yeterlidir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL
Online trafik sigorta sorgulama ile fiyat karşılaştırması yaparak en uygun trafik sigortasını Sigortam.net’ten alın, trafiğe güvenle çıkın. Trafik sigortası işlemleriniz ile ilgili her türlü bilgi ve satın alma işlemleriniz için Sigortam.net’in uzman danışmanlarına 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL