Şehirlere Göre Trafik Sigortası Oranları

Araç sahipleri tarafından yaptırılması ve her yıl yenilenmesi gereken trafik sigortasının yaptırılma oranı büyük şehirlerde aynı kalırken, trafik yoğunluğu az olan küçük şehirlerde azaldı.

Konuyla ilgili Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne ait bilgilere göre, 2014 yılının Ocak-Temmuz döneminde hazırlanan trafik poliçesinin sayısı 1 milyon 143 bin 986 adet. 2013 yılının aynı döneminde bu oran 9.3 milyonken, 2012’de ise 8.8 milyon olarak kayıtlara geçti. 

Bilgilere göre, trafik sigortasının en fazla yapıldığı yani bu konuda bilinçli sürücülerin en fazla olduğu ilin İstanbul olduğu görüldü. İstanbul’da trafiğe kayıtlı 3.2 milyon aracın %90.75’inin trafik sigortası bulunuyor.
 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigortalılık Oranı En Az Çanakkale’de 

İstanbul’dan sonra en fazla trafik sigortasının bulunduğu şehir ise %87,32 oranla Bingöl oluyor. En az sigortalılık oranı %35.38 ile Çanakkale’ye ait. Karaman %35.65 ve Kilis %36.01 oranla Çanakkale’yi takip ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

Trafik Kazaları Artıyor

2014’ün Ocak-Mart döneminde 384 bin 145 kaza tespit tutanağının işlendiği kayıtlara geçti. 2013 yılının sonunda 843 bin 537 olan bu rakam 2012’de 962 bin 749’du. 2014’ün ilk 3 aylık kaza tespit tutanağı rakamı geçen yılın ilk 6 ayında 962 bin 749’du. Yani bu yılın 3 aylık rakamıyla geçen yılın 6 aylık rakamı neredeyse birbirine yakın. 141 bin 49 kaza tespit tutanağı ile İstanbul il sırada yer alırken, 40 bin 357 tutanak ile Ankara 2. sırada ve 29 bin 724 adetle İzmir 3. sırada yer aldı. Yine 2014’ün il çeyreğinde kaza tespit tutanağı 57 adet ile en az Hakkari’de kullanılırken, bu sırayı 100 adedin altında tutanakla Tunceli ve Ardahan takip etti.

 

 

 

 

 

 

 

Trafik kazalarının bu kadar fazla yaşandığı ülkemizde hala sigorta bilicinin tam yerleşmemiş olması, araç sahiplerini ödeyecekleri sigorta priminden daha fazla masrafla karşılaştırıyor. Ayrıca trafik sigortası zorunlu olduğu için yaptırılmaması durumunda para cezası vardır. Daha ağır cezası ise aracın trafikten men edilmesidir.

Siz de ceza almamak ve trafikte güvenceyi sağlamak adına trafik sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Zorunlu trafik sigortası fiyatları sayfamızdaki başvuru formunu doldurarak trafik sigortası hesaplaması yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Araç Sigortası Teklifi Alın, Bütçeniz Güvencede Olsun!

Araç Sigortası Teklifi Alın, Bütçeniz Güvencede Olsun!

İnternetten araç sigortası teklifi alın,...%50'ye varan fiyat avantajı ve internete özel indirimleri kaçırmayın! Sigortam.net üzerinden araç sigortası...sorgulama yaparak, sigorta şirketlerinin tekliflerini tek bir ekran üzerinden karşılaştırabilirsiniz. Sadece fiyatları...değil ürün teminatlarını da karşılaştırarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun araç sigortasını rahatlıkla...bulabilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"] Araç sigortası ne kadar? sorusu...kasko ve trafik sigortası yaptırmayı düşünenlerin en merak ettiği konuların başında gelir....En uygun araç sigortası fiyatları için internete özel indirim fırsatından yararlanabilirsiniz. Online indirimli...sigorta fiyatlarına ulaşmak için ise araç sigortası teklif işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Siz de geç...olmadan araç sigortalarınızı yaptırın, yüksek maliyetli hasar risklerine ve trafik sigortası cezalarına karşı önleminizi...alın!

İnternetten Araç Sigortası Teklifi Alın, Bütçenizi Koruyun!

Araç sigortası fiyatları, birçok...etkene göre değişiklik gösterir. Trafik sigortası kapsamında teminat ve limitler tüm sigorta şirketleri için aynı fiyat üzerinden...hesaplanırken, ödeme koşullarında farklılıklar olabilmektedir. Aynı zamanda indirim ve ek hizmet gibi şirkete bağlı özellikler,...%10- 20 oranında fiyatlar üzerinden farklılıklara neden olabilir. Kasko sigortası fiyatları ise zorunlu trafik sigortasına göre...daha fazla değişir. Sigorta şirketine ait özelliklerden bağımsız olarak kasko ürünleri arasındaki çeşitlilik farklı fiyat...yelpazelerinin ortaya çıkmasına neden olur. Teminatların sınırlı olduğu dar kasko ve teminatların daha kapsamlı olduğu...genişletilmiş kasko gibi ürünler, fiyatların düşük ve yüksek olmasına yol açar.

İnternete Özel İndirim Fırsatı

En...uygun fiyatlı araç sigortasını bulmak için uzun karşılaştırmalar yapmak yerine, Sigortam.net'in online indirim fırsatlarını...değerlendirebilirsiniz. Kasko veya trafik sigortası arıyorsanız teklif almanız yeterli. Teklif almanız durumunda size özel indirimli...sigorta fiyatlarına erişebilirsiniz. Bu sayede normal fiyatlandırmanın da altında çok daha uygun fiyatlara araç...sigortası yaptırma avantajınız olur.

Karşılaştırma Yapın, Bütçenize Uygun Poliçeyi Seçin!

İnternetten...araç sigortası teklifi almanın en önemli avantajlarından biri de karşılaştırma yapma imkanıdır. Tek tek...acenteleri gezerek zaman kaybetmek yerine, tek bir ekrandan tüm sigorta şirketlerinin araç sigortası tekliflerine ulaşabilirsiniz. Bu...sayede fiyatlar gözünüzün önünde olur ve seçim yapmanız daha da kolaylaşır. En yüksek fiyattan en uygun fiyata kadar tüm...teklifleri görerek bütçenize en uygun poliçeyi kendiniz seçebilirsiniz. Aynı zamanda ürünler arasında da karşılaştırma yaparak...teminatları inceleyebilme şansınız olur. Araç sigortası hesaplama yapmak için kasko teklifi
ve trafik sigortası teklifi alın, aracınız ve...bütçeniz güvencede olsun!