Trafik Sigortası Fiyatları Düşecek | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortası Fiyatları Düşecek

Türkiye Sigortalar Birliği Başkanı (TSB) Recep Koçak, sigorta şirketlerinin son 7 yılda trafik sigortasından 3.4 milyar TL zarar ettiğini bildirdi. Bu nedenle trafik sigortası fiyatlarında düşüşün muhtemel olacağını vurguladı.

Koçak, 2012 yılının1.3 milyar TL ile araç sigortasında en çok zarar edilen yıl olduğunu belirtirken, primlerin söylendiği kadar çok yükselmediğini, % 25’lik bir artış yaşandığını vurguladı. Bu artışın da mecburi uygulandığına dikkat çeken Koçak, hasar ve genel giderlerin bu primlerle karşılandığını yetmediğinde ya kendi özkaynaklarından karşılayacaklarını ya da primi artırmaları gerektiğine dikkat çekti. Bu doğrultuda son 7 yılda 3.4 milyar TL zarar ettiklerini kaydeden Koçak, iyi sürücü ve kötü sürücüleri ayırt etmek istediklerini de söyledi. Koçak: “Bizler sigortalıdan ne aldık, ne ödedik; ona bakıyoruz. 500 lira prim aldık, 20 – 25 bin lira da hasar ödedik; bir sonraki yıl 2 bin lira prim almamız çok da yüksek bir oran değil. Bunu kötü sürücülere uygulamazsak artışları iyi sürücülere yansıtmak zorunda kalıyoruz ki, bu da hiç adaletli olmaz.”

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Ayrıca Koçak, trafik sigortasında primlerin bundan sonra bu kadar yüksek artmayacağını belirterek, ucuz trafik sigortası bulunabilceğini kaydetti. Koçak: “Geçen yıl 1.3 milyar TL zarar edildi, bu yılın ilk yarısında ise zarar 460 milyon TL oldu. Zararlar aşağı doğru iniyor. Sigorta şirketleri çok fazla para kazanma sevdasında değiller, küçük bir kar payı ile yaşayabilirler.”

Bütçenize en uygun trafik sigortasını hızlıca satın almak için Sigortam.net’ten online trafik sigortası teklifi alıp, farklı sigorta şirketlerinin size özel sunduğu teklifleri karşılaştırabilirsiniz. Zorunlu trafik sigortasıyla ilgili her türlü konuda destek almak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayabilirsiniz. 


Benzer İçerikler

Zorunlu Sigortalarla İlgili Değişiklik Yapılıyor!

​Hazine Müsteşarlığı, zorunlu sigortalarla ilgili yeni bir düzenlemeye gitti. Zorunlu sigortalarla ilgili yapılan değişiklikleri yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Kasko ve Trafik Sigortası Bilmecesi

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, trafik sigortası ve kasko arasındaki farklara dikkat çekerek, ülkemizdeki bu iki sigorta türünün anlaşılamamasının nedenlerine dikkat çekti.

Devamını Oku

Trafik Cezasında Faiz Affı

Trafik cezası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerini geciktirenler için faiz affı gündemde.

Devamını Oku