Trafik Sigortası Fiyatlarındaki Artışın 3 Nedeni

Son günlerde yazılı ve görsel medya organlarında sıklıkla yer bulan zorunlu trafik sigortası fiyatları ile ilgili tartışmaların kökeninde birkaç farklı neden söz konusu. Trafik sigortası ile ilgili fiyat tartışmalarının nedenlerini sizler için biraraya getirdik. Ancak unutmadan belirtelim; araç sahipleri için en iyi fiyat garantisi ile trafik sigortasıyaptırmanın yolu halen Sigortam.net’te!

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortası Genel Şartlarında Yapılan Değişiklikler

Hatırlanacağı gibi 1 Haziran’da uygulamaya giren düzenleme ile trafik sigortası genel şartlarında birçok değişikliğe gidilmiş, bu değişiklikle rekabetin daha da artacağı, bu sayede vatandaşın daha ucuz fiyatlara araç sigortası yaptırabileceği haberleri medya organlarında dolaşmaya başlamıştı. Ancak durum vatandaş kanadında hiç de beklenildiği gibi olmadı. Peki bu durumun oluşmasının nedeni neydi? Trafik sigortası fiyatlarında yaşanan artışın temel kaynağında Haziran ayında yürürlüğe giren yeni düzenlemedeki bedeni hasar ödemeleri yatıyor. Daha önceki yıllarda ödemelerde % 0 – 30 oranında bir paya sahip olan bedeni hasarların payı yeni düzenlemeler sonrası %57 oranlarına çıktı. Sigorta şirketleri bu aşamada bedeni hasar kaynaklı tazminat ödemelerinin kimin yapacağı konusundaki yasal belirsizlikten dolayı önemli bir mağduriyet yaşarken, mahkemelerin yapılan değişikliğin uygulanması yönünde karar almalarını istiyorlar.

Kur Farkı

Ülkemizdeki mal ve hizmet sektörünün kaderini belirleyen kur dalgalanması hali ile sigorta sektörü primlerini de derinden etkiledi. Yedek parçaların önemli bir kısmının ithal olarak getirilmesi maliyetlerin artmasına, bu durum da sigorta primlerine zam olarak yansımasına neden oldu.

Ekspertiz Ücretlerindeki Taban Ücret Uygulaması

Geçtiğimiz Ağustos ayında Hazine Müsteşarlığı’nın Sigorta Eksperleri Atama Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklikle ekspertiz ücretlerinde taban fiyat uygulamasına geçildi. Bu değişiklikle ekspertiz ücretlerinin artık Hazine Müsteşarlığı’nın belirlediği taban fiyatın altında olmamak kaydıyla taraflar arasında belirlenmesi, trafik sigortası fiyatlarında yaşanan artışın bir diğer nedeni olarak gösteriliyor.

Şirket Araştırması Yapmak Çok Önemli

Araç sahiplerinin trafik sigortası fiyatları dışında şikayetçi oldukları bir diğer konu ise şirketlerin fiyat politikaları. Öyle ki aynı araca, aynı teminatlarda farklı fiyatlar teklif edilebiliyor. Bu nedenle poliçe teklifini tek bir şirketten almak, uygun fiyata poliçe arayan bir kişi için çok önemli bir hata olacaktır.

Trafik Sigortasını Sigortam.net’ten En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptırın

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarında son dönemlerde yaşanan fiyat dalgalanmaları ve sigorta şirketleri arasında görünen aynı teminatlardaki ürün için farklı fiyat teklifleri, sürücüler açısından uygun fiyat araştırması yaparken, önemli bir soruna neden oluyor.

Ancak trafik sigortası poliçesini Sigortam.net ile yaptıranlar Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri tarafından verilen fiyat tekliflerini görebiliyor ve böylelikle de sigorta şirketlerini tek tek dolşarak fiyat almak yerine, sadece 2 dk’da en iyi fiyat garantisi ile zorunlu trafik sigortasına sahip olabiliyor.

Siz de Türkiye’deki 2.5 milyonu aşkın mutlu müşteri gibi trafik sigortasınızı 2 dk’da, en iyi fiyat garantisi ile yaptırmak için hemen online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL