Trafik sigortası sorgulama yaparak, araç sigortası poliçe bilgilerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Trafik sigortası sorgulama 2019 ile zorunlu trafik sigortası içerisindeki bitiş ve başlangıç tarihleri, indirim kademeniz gibi detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Peki trafik sigortası sorgulama nasıl yapılır? Trafik sigortası poliçe sorgulama nereden yapılır? Trafik poliçe sorgulama hakkında merak ettikleriniz yazımızda.

Trafik Sigortası Sorgulama 2019

Trafik poliçe ve hasar bilgileri sorgulama için 2019 güncel bilgilerini yazımızda sizler için bir araya getirdik. Trafik sigortası bilgilerine ulaşmak, araç sahipleri için oldukça önemli. Özellikle trafik sigortası ne zaman bitiyor, yeniden trafik sigortası ne zaman yapılmalı sorularının cevapları, poliçe sorgulama ile öğrenebileceğiniz bilgiler. Bu sebeple doğru bilgilere ulaşarak yenileme tarihlerini öğrenmek, sigorta şirketi ve poliçe bilgilerinize ulaşmak için sorgulama yapmanız gerekli.

Trafik sigortası sorgulama 2019 yapmak için farklı seçenekler mevcut. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise bazı sorgulama yöntemlerinin ücretli olması. Gelin sorgulama seçeneklerine yakından bakalım.

Trafik sigortası Nereden Sorgulanır?

Trafik sigortası sorgulama e-devlet sistemi ile yapılabiliyorE-devletten SBM’nin (Sigorta Bilgi Merkezi) Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama bölümüne girerek, poliçe detaylarınızı ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Kendi üzerinize olan aracınızın poliçesini e-devlet şifreniz ile kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

E-devletten trafik sigortanızı sorgulatarak öğrenebileceğiniz bilgiler ise;

  • Poliçe bilgileri
  • Araç bilgileri
  • Teminat bilgileri
  • İndirim/sürprim bilgileri

Poliçenizin teminat limitlerini öğrenmek isterseniz, teminat bilgileri kısmından aşağıdaki detaylara ulaşabilirsiniz.

  • Araç Başına Maddi Teminat
  • Kişi Başına Tedavi Teminat
  • Kişi Başına Ölüm Sakatlık Teminatı
  • Kaza Başına Maddi Teminat
  • Kaza Başına Tedavi Teminatı
  • Kaza Başına Ölüm Sakatlık Teminatı

Poliçe ve araç bilgilerinizden, poliçenizin başlangıç ve bitişi tarihine, saşi no, araç tescil tarihi gibi önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. İndirim/sürprim bilgileri kısmında ise tarife basamak kodunuzun hangi kademede olduğu bilgisi yer alır. Hasarsızlık indiriminiz için önemli olan bu detay, yenileme dönemlerinizde ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü yeni yaptıracağınız poliçenin prim ücretini etkiler.

SBM’nin Trafik Poliçesi Sorgulama Seçenekleri

Trafik sigortası sorgulama SBM’nin sitesinden de yapılabiliyor. SBM’nin Sigortam.360 uygulaması ile trafik poliçenizi sorgulatabilirsiniz. Trafik Poliçe Sorgulama bölümünden sorgulama yapmak ücretsiz. Plaka ve TC Kimlik No ile SorgulamaPlaka ve Vergi Kimlik No ile Sorgulama ve Sigorta Bilgileri ile Sorgulama şeçeneklerinden birini tercih ederek sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

trafik sigortası sorgulama 2019

SBM’nin ücretli web sorgulama seçeneği de mevcut. Sigortam 360.com’un web uygulamasından ulaşabileceğiniz bilgiler ise oldukça geniş. Araç hasar, değişen parça, trafik ve kasko poliçe bilgileriniz, kaza tespit tutanağı gibi birçok önemli bilgiyi sisteme üye olarak ve sorgu adedine göre satın alma yaparak öğrenebilirsiniz. Sorgu başı ücret 5 TL olarak belirlenmiş. Dilerseniz üye olmadan ücret karşılığı da sorgulamaları yapabilirsiniz. Üye olmanız durumunda ise önceki sorgulama sonuçlarınıza ücretsiz olarak istediğiniz zaman erişebilme fırsatınız var.

Trafik sigortası sorgulama 2019 için güncel bilgilerinizi SMS göndererek de öğrenebilirsiniz. Araç sahipleri, 5664’e mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini, trafik poliçelerinin olup olmadığını ve detaylarını, kazaya karışma durumları varsa tespit tutanağı detaylarını SMS ile öğrenebilirler. Bilmekte fayda var; bu uygulama tüm operatörler için sorgulama başına 7 TL ücrete sahip.

Trafik sigortası sorgulama 2019 için çağrı merkezini de arayabilirsiniz. Trafik poliçenizin olup olmadığı, var ise poliçe numarası, ne zaman sona ereceği, iptal edildi ise ne zaman gerçekleştiği gibi detaylı bilgiler için 11890 Alo Hasar çağrı merkezini aramanız yeterli. Aracınızın plakasını veya saşi numarasını ileterek gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Araç sigorta sorgulama yapmak çok kolay! Poliçeniz hakkında doğru bilgileri almak ve yenileme zamanlarınızda doğru kararlar vermek için yukarıda anlattığımız sorgulama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Bütçenizin Güvencesi Sizin Elinizde!

Trafik sigortası, kaza durumlarında karşı tarafta oluşacak maddi ve bedeni zararları karşılar. Bu sebeple kaza sonrasında hasar masraflarını sizin ödemenize gerek kalmaz. Aynı zamanda trafik sigortasının yaptırılmaması durumda para cezası ve aracın trafikten men edilme riski vardır. Poliçenizi yaptırmadığınız ya da yenilemediğiniz her ay ise gecikme faizi.

Hasar masraflarından ve para cezasından korunmak için trafik sigortanızı geciktirmeyin! Sigortam.net’ten en uygun trafik sigortası fiyatları için teklif alın, ayrı ayrı sigorta şirketlerini gezmek yerine tek bir ekranda teklifleri karşılaştırın. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan arayarak trafik sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL