Trafik Sigortası ve Zamlı Prim Uygulaması

Güvenli bir sürüş geçirmenizi sağlayacak ve trafiğe çıkan her araç için mecburi olan zorunlu trafik sigortası poliçelerinin teminatları her araç için aynı olsa da temiat limitleri araç türüne göre farklılaşmaktadır.

Trafik sigortası poliçelerinde sürücülerin pek de yabancı olmadığı hasarsızlık indirimi ve zamlı prim uygulaması basamakları ve oranları genel şartlar ile belirlenmiştir. Bu şartlara göre, hasarsızlık indirimi ve zamlı prim uygulaması bütün sigorta şirketlerindeki poliçeler için aynı şekilde işler.

İlk kez sigorta sahibi olacak araç sahipleri için hasarsızlık indirimi uygulanmaz. Aracın hasarının olmadığı her yıl prim oranı basamakları indirilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Hasar durumunda bir tazminat ödenmesi halinde ise sonraki yıl sigorta sözleşmesinde prim oranı bir basamak yükselir. İndirime hak kazanan veya zamlı primi olan kişi aracına devredebilir, aynı araç türünde başka bir araç alabilir. Böyle bir durum yaşanması halinde poliçe sahibi talep ederse indirim veya zamlı prim uygulaması devam eder.

Prim indirimleri ya da zamlı prim uygulaması her ikiside ismi yazılı kişi baz alınarak yapılır. Araç ruhsat sahibi değiştiğinde ise poliçe 10 gün sonra kendiliğinden fesih olmaktadır.

Sigorta teminatları yeni ruhsat sahibi için herhangi bir işleme gerek duymadan feshin hüküm  ifade edeceği tarihe kadar geçerli olacaktır. Araç ruhsat sahibinin değiştiği tarihe kadar hak kazanılan prim gün esası tespit edilir ve prim fazlası sigorta sahibine geri verilir.

Zorunlu Trafik Sigortası Neleri Karşılar
 

Kişi Başına Vefat ve Tedavi

Bir hasar durumunda her bir üçüncü kişi için ödenecek olan vefat ve tedavi masraflarını poliçede yazan limitlerle karşılar.

Kaza Başına Vefat ve Tedavi

Bir hasar durumunda tüm üçüncü kişilerin vefat ve tedavi masraflarının toplamını poliçede yazan limitlerle karşılar.

Araç ve Kaza Başına Maddi Hasar

Bir hasar durumunda karşı tarafa verilen maddi zararları poliçede yazan limitlerle karşılar.

En uygun sigorta şirketlerinin araba sigorta fiyatlarına ulaşmanın yolu Sigortam.net’ten geçer.

Sigortam.net’te online trafik sigortası sorgulama yaparak bütçenize en uygun sigortayı satın alabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL