Trafik Sigortası Primine Neler Etki Eder?

Her ne kadar trafik sigortası zorunluluk içerse de, trafik sigortası poliçesi alacak kişiler acele etmiyor. Ödeme seçeneklerinin bunda katkısı büyük çünkü; kişiler sigorta sahibi olmak kadar uygun fiyata trafik sigortası almayı da önemsiyor.

Ancak trafik sigortası alacak birçok kişinin ise ilk önceliği fiyatlar olmaktadır ancak ileri de daha büyük sorunlara sebebiyet verebileceğinden çok yanlış bir yaklaşımdır.

Araç sahiplerinin ilk dikkat etmesi gereken konu burda en doğru hizmeti en uyguna alabilmektir. Sadece ucuz diye alınan sigorta poliçesi yeterli olmayacaktır. Bu sebeple; trafik sigortası fiyatlarını neler etkiliyor öğrenerek etkileri kontrole almalı. Yani başta işi sıkı tutarak ileride çıkabilecek sorunlara karşı önlem almanız gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Primler belli olduktan sonra araç sahiplerinin en öncelikli konusu trafik sigortası fiyatları.

Her aracın yaptırması gerekliliği hukuki yaptırımlarla pekiştirilen trafik sigortasında primlerde kasko sigortasındaki gibi belli kriterlerden etkilenmektedir.

Trafik sigortası ücreti; güvence hesabına katılım payı ve sigorta sözleşmesine, bedeline yahut primine ilişkin olarak ileride konulacak olan vergi, harçlardan oluşur.
Zorunlu trafik sigortasındaki limitler trafik kazası sonucu oluşan zararın türüne göre de farklılaşır. Can kaybı halinde ölenin yakınlarına verielcek miktar ile yaralanma halinde hastane giderleri için verilecek olan hasar miktarı farklılaşır.

Sadece maddi hasar olması durumunda ise yine rakam değişecektir. Trafik sigortası kapsamındaki ödenecek miktar her yıl değişikliğe uğrar bu durumda primlerde de değişir.
Sigorta şirketleri, bazı araçlar için daha uygun fiyat verebilirken, aynı şirket; aynı model araç için farklı bir fiyatlandırma yapmak durumunda kalabilir. Bu sebeple şu şirket daha uygun trafik sigortası veriyor kanısı doğru olmaz.

Trafik sigortası fiyatlarını etkileyen bir diğer etken de; araç plakası’nın bağlı olduğuildir. Trafik sigortası fiyatının illere göre değişmesinin sebei ise; ildeki, araç sayısı, trafik yoğunluğu ve kaza oranları ile olan ilişkisidir.

Trafik sigortasında uygun fiyatlarla sahip olmanın en akıllıca yolu; farklı sigorta şirketlerinden fiyatlar alınarak, son karara varılması olacaktır.

Karara varmanızı kolaylaştırmak için trafik sigortası sorgulaması yapın, en uygun sigortayı bulun. Dilerseniz 7/24 hizmet sunan sigorta destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL