Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama Neden Önemli?

Ülkemiz sınırları içerisinde geçerli olan ve her yıl yenilenen zorunlu trafik sigortası alırken sigorta genel şartlarını, teminatlarını değiştiremiyoruz ne yazık ki. Sigorta şirketleri primleri tespit ederken, Hazine Müsteşarlığı tarafından duyurulan teminat türleri ve teminatlara uygulanacak limitleri esas alıyor.

Yani zorunlu trafik sigortası sahibi olmak için talepte bulunacak kişi hangi sigorta şirketi ile sigortalanacak olursa olsun sonuçta aynı limitleri satın alır. Herhangi bir hasar anında da aynı hasara karşı aynı oranda tazminata sahip olur.

Ancak sigorta poliçesi fiyatları arasındaki seçimi kendiniz yapabilir, bütçemize en uygun sigortaya sahip olabilirsiniz. Bu avantajı sağlayan ise; artık sigorta primlerinin hesaplanma şekli ve yönteminin sigorta şirketlerinde olması.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Yeni düzenleme ile sigorta şirketleri zorunlu trafik sigortası fiyatlarını belirlerken kendi istatistiklerine kullanıyor ve kendi prim politika, uygulamalarını baz alıyor. Bu belirlemeyi piyasa koşullarının etkilemesinin yanı sıra aracın bulunduğu il, plaka gibi faktörler de etkiliyor.

Bu uygulama ile sürücüler zorunlu trafik sigortası almadan önce; poliçe fiyatlarını onlinezorunlu trafik sigortası sorgulama sayesinde görebiliyor, kendine en uygun sigorta şirketini ve paketini seçebiliyor.

Sigorta sorgulama, poliçelerin azami, asgari ve ortalama primlerini şirket bazlı göstereceği için aynı özelliklere sahip poliçeler hakkında net bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Trafik sigortası sorgulamanın gerekliliği ve yaratabileceğiniz avantajları doğru değerlendirmek için; sürücülerin yapacağı en önemli işlem sigorta şirketine bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde vermek olacaktır. Böylece; farklı sigorta şirketlerinden aldığınız fiyatlar sayesinde ayrımları daha şeffaf görür, bütçenizi uygun olanı kolayca ayırt edersiniz.

Sigorta şirketlerinin araç modeline; kamyon, minibüs, otobüs… göre de farklı uygulamaları söz konusudur. Bu husus ise birçok kişinin dikkatinden kaçan bir ayrıntıdır.

Sigorta sorgulama yaparken sadece fiyatlarda karşılaştırma yapmakla kalmayıp; ödeme koşulları açısındandan da farklı teklifleri karşılaştırmanız zorunlu trafik sigortası alma kararınızı olumlu etkileyecektir.

Zorunlu trafik sigortası yaptıracağınız zaman sadece biraz zaman ayırmak ve bilgi sahibi olmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Ancak işiniz daha da kolaylaşsın isterseniz Sigortam.net’e gelin, sadece 3 dakikada doldurduğunuz trafik sigortası sorgulama formuyla sigorta sahibi olun. Dilerseniz 7/24 hizmet veren sigorta destek hattımızdan yardım alın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL