Allianz’dan Dijital Atılım

Allianz sigortaTürk halkının A’dan Z’ye tüm sigorta ihtiyaçlarına özel çözümler sunan Allianz, marka iletişimini dijital dünyaya taşıyor. Dijital mecralarda kesintisiz ve sürdürülebilir bir iletişim amacıyla yola çıkan Allianz’ın ilk kampanyası ’10 Yıl Hızla Geçer Gider’. Dijital iletişim çalışmalarını sosyal medya bileşeniyle de güçlendiren Allianz, resmi Facebook sayfasını da özel bir kampanyayla beraber açtı. Üstelik Allianz’ın sayfasını beğenen 10 kişi, iPad kazanma fırsatı da yakalıyor.

Kurumsal web sitesini de yenileyen Allianz, bu süreçte acentelerinin web siteleri için de yatırım yapıyor.

İnternetin dünyayı yeniden şekillendirdiği günümüzde Allianz iletişimini dijital platforma kaydırıyor ve yeni uygulamaları hayata geçiriyor. Dijital mecralarda kesintisiz ve interaktif bir iletişim amacıyla yola çıkan Allianz’ın 22 Eylül’de başladığı ilk dijital kampanyası ’10 Yıl Hızla Geçer Gider’. Bu kampanya ile 10 yılın göz açıp kapayıncaya kadar geçtiğini gösterirken, bu süreçte birikim yapmanın önemini vurguluyor.

Sigortalıların ve sigorta yaptırmak isteyenlerin ürünler hakkında detaylı bilgi alabileceği Allianz’ın yeni web sitesi ise renkli ve dinamik tasarımıyla dikkat çekiyor. Acentelerinin web siteleri için de yatırım yapan Allianz, onların dijital dönüşüm sürecini de destekliyor. Acenteleri adına yaptığı anlaşma ile web sitesi tasarımından domain alımına, kuruluma, site yönetiminden güncellenmesine kadar geniş kapsamda hizmeti acentelerinin bir arada ve Allianz standartlarında almasını sağlıyor.

Facebook’ta iPad kazanma şansı!

Allianz, dijital dünyaya yaptığı yatırımı sosyal medya uygulamalarıyla da destekliyor. Facebook ve Twitter adresleriyle sosyal medyada yerini alan Allianz, sigortalılarıyla ve sigorta yaptırmak isteyenlerle yeni bir mecrada daha iletişim olanağı sağlayacak. Kampanyalarını duyuracak, ürünlerini tanıtacak, şirket hakkında son gelişmeleri paylaşacak olan Allianz, birçok farklı çalışmaya da imza atacak.

Allianz, farklı uygulamalarla Türk halkını sigorta konusunda bilinçlendirmeyi de amaçlıyor. Bu doğrultuda ilk kampanyasını hayata geçiren Allianz, Facebook’taki takipçilerine iPad kazanma fırsatı sunuyor. iPad çekilişine katılmak için Facebook’ta Allianz Türkiye sayfasını beğenmek ve istenen bilgileri tamamlamak yeterli. 10 iPad hediye edilecek olan ’10 Yıl Hızla Geçer Gider’ kampanyası, 22 Kasım’da sona erecek.

Allianz Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Arif Aytekin, ‘Sigortalılarımızla ve Türk halkıyla etkileşim kurmak bizim için çok önemli, bu konuda dijital mecralar ve sosyal medya büyük fırsat veriyor. Yeni iletişim konseptimiz Allianz’ın kendini geliştirdiğinin ve sürekli değişen dünyaya kapılarını açtığının bir kanıtı. Bu yolla sigortalılarımız ile uzun vadede devam edecek bir diyaloğa giriyor ve onları dinliyor olacağız. Dijital dönüşüme hız verdiğimiz bu dönemde uzun soluklu bir plan hazırladık ve yatırım yapıyoruz; yapmaya da devam edeceğiz. Bu platformun gereği olarak da web sitemizi yeniledik, acentelerimizi de web siteleri konusunda destekliyoruz. İlk olarak ’10 Yıl Hızla Geçer Gider’ kampanyası ile online mecralarda etkin bir iletişim çalışması yapıyor ve Facebook sayfamızı güçlendiriyoruz. Grubumuza katılan herkes sigortalı olmanın güvenceleri hakkında bilgi alabilecek, bir yandan da Allianz’ın hayatlarının farklı evrelerinde ihtiyaç duyabilecekleri A’dan Z’ye tüm sigorta ihtiyaçlarını karşılayan ürünlerini tanıyabilecekler. Özel yarışmalar ve kampanyalar ile sosyal medyada keyifli dakikalar geçirmelerini sağlayacağız. Önümüzdeki aylarda da yaratıcı ve etkin kampanyalar yaparak tüketicilerin dikkatini çekmeye devam edeceğiz.’ dedi.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL