Dask Primi Nasıl Ödenir? Dask Ödemesi Hakkında Merak Edilenler

Paylaş
    FacebookXLinkedIn

Ülkemizin bulunduğu coğrafyanın deprem bölgesinde olduğunu unutmamak ve ülkemizde DASK poliçesi yaptırmanın bir zorunluluk olduğunu bilmek gerekir. DASK sigortası yaptırmadan önce DASK ödemeleri hakkında bilgi sahibi olmak önemli.       

Zorunlu Deprem Sigortası yani DASK ödemeleri nasıl yapılır?” ve “Dask primi nereye ödenir ” gibi sorular da DASK sigortası yaptıracak herkesin sıklıkla sorduğu sorulardır. O halde DASK ödemesi hakkında merak edilen soruları cevaplayalım.

DASK Ödeme Nasıl Yapılır?

  • Dask online ödeme yöntemiyle primler yatırılabilir
  • Sigorta şirketleri, bankalar ya acenteler üzerinden Dask primi ödenebilir.

Dask nasıl yapılır gerekli belgeleri nelerdir daha detaylı öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

DASK Her Yıl mı Ödenir?

DASK her yıl ödenir, her yıl yenilenmesi gerekir yani sigorta yeniden satın alınır. Bu açıdan her yıl bir kere DASK ödemesi yapılması gerekir.

Dask Nereye Ödenir?

DASK ödemesi nereden yapılır sorusu için en basit yolun online sistem olduğunu söyleyebiliriz. Konutunun özelliklerine göre prim ücreti belirlendiği için uzun uzun fiyat araştırması yapmak yerine hızlıca güvenceni başlatabilirsin.

Deprem sigortası primleri, Hazine Bakanlığı tarafından yayımlanan Zorunlu Deprem Sigortası tarife ve talimatlarına göre belirlenir. DASK primi ödemesi de sigorta poliçesinin düzenlendiği sigorta şirketine yapılır. Bir mesken için DASK poliçe bedeli sabittir, yani aynı konut için sigorta şirketleri farklı DASK fiyatı belirleyemezler. DASK bedelinin sigorta şirketine göre değişmemesi, aynı şartlar altındaki binalar için geçerlidir. Binaların bulunduğu yerin deprem risk bölgesi, binanın yapı tarzı (ahşap ya da betonarme olması) brüt yüz ölçümü gibi etkenler DASK fiyatlarını etkiler. 

Dask Kredi Kartı ile Ödeme Yapılır mı?

Deprem sigortası kredi kartıyla ödenebilir. İnternetten Dask teklifi aldığında sigorta şirketleri içerisinden seçtiğin Dask poliçesini hızlıca kredi kartı bilgilerini girerek satın alabilirsin. 

Dask Kredi Kartına Taksit ile Ödenir mi?

Online Dask ödeme sırasında taksit seçeneğinden fayfalanabilirsin. Dask taksit seçeneği ile poliçeni aldığınızda güvencen başlar ama taksit sayısına bölünen prim ücretin bütçeni daha verimli kullanmana destek olur.

Dask Sigortası Kaç Taksit ile Ödenebilir?

Sigortam.net'ten deprem sigortası için online teklif aldığında 3 ve 6 aylık taksitlerle Dask sigortanı satın alabilirsin. Dask taksit sayısı sigorta şirketlerine göre değişebilmektedir. Teklif aldığında şirketlerin taksit seçeneklerini de görebilirsin. 

Dask Online Ödeme Nasıl Yapılır?

İnternetten Dask ödeme için bilgilerini girerek teklif alman yeterlidir. Konutunun bilgilerini girerek teklifleri görebilirsin. Sana uygun olan Dask poliçesini seçerek kredi kartınla satın alabilirsin. Dask ödeme internetten kredi kartın ile yapıldığında güvencen başlatılmış olur. Sigortam.net'ten Dask prim hesaplama yaparak Dask ödemeni hemen online şekilde gerçekleştirebilirsin. Aynı zamanda mevcut Dask poliçen varsa poliçe numaranla teklif alarak indirimli fiyatları görmen de mümkün.

DASK Primi Öderken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

DASK poliçeni yılda bir kez yaptırman gerekir. Yani poliçenin düzenlendiği günden itibaren Dask yılda 1 kez olarak ödenir. Ayrıca sigorta poliçesi geçerlilik süresi dolduysa 30 gün içerisinde yenileme işlemlerini yapman önemlidir. Çünkü dask poliçe yenileme yaparken 30 günlük süreyi geçirmezsen yenileme indirimlerinden faydalanabilirsin.

DASK Hasar Ödemesi Nasıl Alınır?

Gelelim "Olası bir depremin ardından meydana gelen zarar için DASK ödemesi nasıl alınır?" sorusunun cevabına. Bunun için öncelikle zararın belirgin olması ve kesinleşmesi gerekir. Hasar ne şekilde meydana geldi ve hasar bedeli ne kadar gibi konular belli olduktan sonra evrakın tamamlanması söz konusudur. Evrakın tamamlanması sonucunda ise tazminat ödemeleri yapılır. Bu süre belgelerin tamamlamasından itibaren en geç 1 ay içerisinde dolar. Yani evrakın toplanmasının ardından 1 ay içerisinde Dask ödemesi gerçekleştirilir. Dask hasar sorgulama ve ödemesi hakkında ilgili yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsin.

Sigortam.net ile Zorunlu Deprem Sigortanızı Yaptırın

Olası bir deprem ve depremin sebep olacağı tsunami ve yer kayması gibi felaketlerin getirdiği maddi yıkımların seni etkilememesi için Zorunlu Deprem Sigortanı yaptırmanı öneririz. Ayrıca deprem sigortasını yaptırmazsan evindeki su, doğal gaz, elektrik aboneliklerini de açtıramayacağını unutma. Sigortam.net üzerinden deprem sigorta primini hemen öğrenebilir ve dilersen bilgilerini girerek DASK’ınızı anında satın alabilirsin. 

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.