Sigortam.net müşteri hizmetleri her an yanınızda!

T.C Kimlik/Vergi Kimlik numaranı ve telefon numaranı girerek "Yardım&Destek" sayfasından talebini iletebilirsin.

Sigortam.net müşteri hizmetleri her an yanınızda!

Hasar Anında Tek Yapmanız Gereken Bizi Aramak!

Gece, gündüz, tatil, bayram fark etmeksizin ihtiyaç duyduğunuz anda Sigortam.net yanınızda!

Hasar Durumunda Yapılması Gerekenler

Başınıza bir kaza geldiğinde ya da hasar yaşadığınızda, durum tespiti yaptıktan sonra öncelikle sigorta şirketiniz ya da sigorta aracınıza bildirimde bulunmalısınız. Sigortam.net müşterisiyseniz, hasar uzmanlarımız sizin için süreci kolaylaştırırlar.

Kaza yaptığınızda neler yapmanız gerekiyor öğrenmek için tıklayınız.

Hasar Hizmetleri

  1. Hasar ihbarınızla başlayan hasar sürecinde
  2. Hasar uzmanlarımız;
  3. Hasar anında yapılması gerekenler için sizi yönlendirir,
  4. Tüm hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip eder,
  5. İşlemlerinizi hızlı, doğru ve etkin şekilde sonuçlandırır,
  6. Hasar işlemlerinizin kısa sürede ödenmesini sağlar.

Hasar Süreci Nasıl İşler?

  1. Hasar tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde sigorta şirketine ihbarda bulunulması gerekir.
  2. İlgili sigorta şirketi hasar ihbarından sonra hasar tespiti için eksper tayin eder.
  3. Tazminatın kısa sürede ödenebilmesi için hasar ile ilgili belgelerin sigorta şirketine ya da eksperin kendisine doğrudan ulaştırılması gerekir.

Hasar süreci, hasar ödemesi ve hasarda istenen belgeler hakkında daha çok bilgi almak için tıklayınız.

Hasar Sorgulama

Sigorta şirketine ihbarda bulunduktan sonra hasar dosyanız açılmış olacak. Hasarınızla ilgili gelişmeleri sigorta şirketinizden ya da Sigortam.net’ten sadece bir telefonla alabilirsiniz. Hasar uzmanlarımız hasar dosyası sorgulama işini sizin için takip edeceklerdir.

Sigorta Poliçesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Poliçenizi satın alırken içeriğine çok dikkat edin. Poliçenizi alırken Sigortam.net’i tercih edin, ihtiyacınıza en uygun poliçeyi Sigorta Danışmanlarımızın uzmanlığı ile satın alın. Sigortam.net'in 7/24 hasar desteği verdiğini biliyor muydunuz?

Anlaşmalı Araç Servisleri

Kasko sigortası kapsamında anlaşmalı araç servislerinden yararlanmak için poliçenizin geçerli olduğu anlaşmalı servise hasarlı aracı götürüp ihbarda bulunmalıdır. Hasarın sigorta şirketi tarafından onaylanması sonucunda servis aracın tamirini gerçekleştirir ve hasar ödemesini direkt sigorta şirketinden tahsil eder.

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları

Özel sağlık sigortası kapsamında anlaşmalı sağlık kuruluşlarından herhangi birinde ayakta veya yatarak tedavi gören sigortalıların tedavi giderleri poliçelerinin teminat limitleri dahilinde sigorta şirketi tarafından doğrudan anlaşmalı sağlık kuruluşlarına ödenir.

Genel ve Özel Şartlar

Genel Şartlar aynı sigorta türü için tüm sigorta şirketleri genelinde geçerlidir. Özel şartlar ise sigorta şirketine ve ürünlere göre değişiklik gösterir. DASK sigortası, zorunlu trafik sigortası ve ferdi kaza sigortasının sigorta şirketlerine göre değişen özel şartları bulunmamaktadır.

Yenileme Dönemi

Poliçenizin yenileme dönemi geldiğinde, vade tarihiniz geçmeden poliçenizi mutlaka yenilemelisiniz. Aksi halde kasko sigortalarında hasarsızlık indirimi, sağlık sigortalarında haklarınızı kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.