En Çok Tercih Edilen Bayan Arabaları

Kadınlar bir çok alanda olduğu gibi araba almadan önce de uzun uzadıya düşünürler. Kadınların araba tercihlerinde ise aracın tasarımından sürüş kolaylığına kadar birçok önemli kriteri vardır. Özellikle son dönemde tercih edilen bayan araba modellerinde, kolay park edilebilen, içi ferah, otomatik vitesli, sempatik tasarımlı ve daha küçük arabaların tercih edildiği sonucu çıkmaktadır.

Bayan Araba Modelleri

Türkiye pazarında en çok tercih edilen bayan araba modelleri şöyle:

Mercedes B Serisi

Mercedes B serisi Türkiye’de kadınların en çok tercih ettikleri modellerden biri. Çeviklik ve konfor ile göz dolduran Mercedes B serisinin üretilen her 100 adedinden 49’unu kadınlar alıyor. En çok tercih edilen bayan arabaları arasında olduğu söylenebilir.

B serisinde bulunan akıllı yardımcı sistemler ile aracın her yanında bulunan sensörler kullanılarak karmaşık durumlar analiz ediliyor ve olası trafik tehlikelerini daha iyi saptanabiliyor.

Fiat 500

Minik gövdesi ve sevimli çizimleriyle Fiat 500 Türkiye’de kadınların ilgi duyduğu modellerden biri oldu.

Fiat 500 de Mercedes B serisi gibi ürettiği her 100 otomobilin 49’unu kadınlara satıyor. Sahip olduğu güvenlik teknolojileri ve kullanışlı iç dizaynı ile bayan arabası seçenekleri içerisinde gözdeler arasında. Kadın araba modelleri içerisinde Fiat 500, ufak bayan arabası modelleri içerisine dış ve iç tasarımı ile de kadın sürücülerin beğenisini kazanıyor.

MINI

Alman BMW grubuna geçen İngiliz markası MINI, Türkiye’de olduğu kadar dünyada da kadınların gözdeleri arasında.Bayan araba markaları içerisinde ilk akla gelenlerden biri olan bu model, hem modern dış tasarımı hem de kullanım kolaylığı ve her sene yenilenen tasarımıyla daha da ilgi çekiyor.

MINI Türkiye’deki satışının %53’ünü kadınlara yapıyor. Hem küçük bayan arabası olarak en çok terich edilen seçenekler arasında yer alıyor, hem de tasarım detayları olarak.

Ford B-Max

Güvenlikten en ufak bir ödün vermeden B sütununu ön ve arka kapıların içerisine entegre eden B-Max 5 yıldızlı gövde tasarımına sahip.

Küçük bayan arabası olarak tercih edilen mini otomobiller sınıfındaki B-MAX araç kullanımında sunduğu rahatlık ve esneklikle kadınlar tarafından en çok tercih edilen modellerden. İç tasarımı ve güvenlik özellikleri ile de dikkatleri üzerine çeken Ford B-Max modeli kadınlar tarafından tercih ediliyor.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Nissan Micra

Nissan Micra uzun zamandır olduğu gibi hala kadınların en gözde arabalarından. Türkiye’de her 100 Micra’dan 67’si kadınlar tarafından alınıyor.

Micra da genel kadın beğenisine uygun olarak kolay kullanımı ile tercih ediliyor. Küçük ve sevimli tasarımı ile de göz dolduruyor.

Küçük bayan arabası modellerini tercih edecekler için Nissan Micra ilk sıralarda yer alıyor.

Toyota Yaris

Toyota Yaris dinamik dış tasarımı ve geniş versiyon seçenekleriyle kadınların en çok tercih ettiği modeller arasına giriyor.

İç tasarımı açısından rahatlığıyla ön plana çıkan Toyota Yaris hibrit teknolojisinin sunduğu farklı ve sessiz sürüş deneyimiyle tam bir şehir arabası.

Şehir içerisinde küçük kadın araba modelleri içerisinde Toyota Yaris öne çıkıyor. Hem dış tasarımı hem de boyutları açısından kadınların ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Audi Sportback A1

1.2 lt benzinli ve 1.6 lt dizel motorlarla pazara giren küçük ve dar olma özelliğiyle Audi A1 özellikle genç kadınların ilk tercihleri arasında.

Tek kapı ve hatchback versiyonları olan oldukça sportif görünümlü bu araç küçüklüğüne karşın oldukça güçlü bir motora sahip. 

Hem küçük hem de performans açısından güçlü araba ayaran kadın sürücülerin tercih ettiği Audi Sportback A1 modeli, listede öne çıkan araçlardan oluyor.

Volkswagen Polo

Sportif tasarım anlayışı ve keskin hatlarıyla Volkswagen VW Polo kadın sürücülerin gözdelerinden biri. En çok tercih edilen kadın arabaları içerisinde Polo modeli de dikkatleri üzerine çekiyor.

Türünde ilk defa ve opsiyonel olarak sunulan LED farlar, diğer sürücüler tarafından rahatlıkla farkedilmenizi sağlayarak daha güvenli bir sürüş vadediyor. Spor bayan arabaları arasında Polo öne çıkan seçenekler arasında kadınların ilk tercihleri arasında.

Seat İbiza

Bir İspanyol markası olan Seat Ibiza kadınlar tarafından tercih edilen otomobiller arasında.

Ibiza şık tasarımı ve özellikle 1.2 lt 105 BG TSI benzinli otomatik ve 1.6 lt TDI dizel 90 BG DSG şanzımanlı versiyonlar ile gözdeler arasında. Tasarımın şıklığına önem veren kadın sürücüler için ilk seçenekler arasında akla gelen Seat İbiza, boyutlarının büyük olmaması ile şehir içerisinde de rahat bir sürüş deneyimi sunuyor.

Renault Captur

Renault’nun Captur modeli bu listede yer alan diğer otomobillerden farklı olarak büyük tekerlekleri ve yerden yüksekliğiyle büyük otomobiller sınıfına giriyor.

İç ve dış kişiselleştirme seçenekleri, orjinal çift renkli dış boya seçenekleri ve karşıt renk ve motiflerin ortaya çıkardığı kombinasyonlarla da kadınların tercih ettiği otomobillerden biri oluyor. Boyutları diğerleri kadar küçük olmasada yüksek ve şık tasarımı, güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimine de fırsat veriyor.

 

Aracınız Ne Olursa Olsun Sigortalı Olsun

Aracınız hangi model olursa olsun, trafikte güvenle hareket etmek için kasko ve trafik sigortalarınızı yaptırmayı unutmayın. En iyi fiyat garantisi ile online olarak veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak kasko teklifi ve trafik sigortası teklifi alın, yılı karlı bitirmek için Sigortam.net’in size sunduğu avantajları kaçırmayın.

Müşteri Yorumları