Yakıt Cimrisi 10 Otomobil

Yakıt cimrisi 10 otomobil listesi, farklı otomobil markaları tarafından üretilen oldukça çarpıcı araba tasarımlarından oluşmuştur. Hem sürüş kalitesini sağlayan hem de yolculukta ekonomik yakıt tüketimi sunma açısından öne çıkan modelleri alt başlıklardan detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Citroen C-Elysee HDi Manuel

Citroen C-Elysee HDi Manuel, B segment olan ve sedan gövde tipi tasarımda çarpıcılığı yansıtırken, düşük yakıt tüketimini ön plana alan bir araç modelidir. Araç modeli 100 kilometrede ortalama 4.1 litre yakıt tüketimi gerçekleştirir. 1560 cc silindir hacmine sahip olan Citroen C-Elysee HDi Manuel, 92 hp beygir gücüne, maksimum 180 km/s hıza sahiptir.

Önden çekişli model, manuel vites tipi, şehir içinde düşük yakıt tüketimi, 50lt’lik yakıt deposu, hız sabitleme sistemi ise aracın diğer ön plana çıkan niteliklerdir. EBA acil fren desteği sayesinden güvenlik koşullarını yükselten araç, ASR patinaj önleme sistemi ile sürüşte hakimiyeti ve kontrolü öne alır.

#teklifal##

Toyota Corolla 1.4 D-D4

Toyota Corolla 1.4 D-D4 sportif dış tasarımının yanında düşük yakıt tüketimini destekleyici yanı ile adından söz ettiren bir otomobil modelidir. C segment araç modelleri arasında yer alan Toyota Corolla 1.4 D-D4, dizel yakıt tipinin yanında 100 kilometrede ortalama 4.1 litre yakıt tüketimi ile ön plana çıkar.

Sedan gövde tipine uygulana sportif detaylar ile dinamik bir görüntüyü sunarken, 1364 cc silindir hacmine sahiptir. 90 hp beygir gücü, 3800 azami devir, 205 nm azami tork, 180 km/s maksimum hız, otomatik vites tipi, önden çekişli model aracın diğer özelliklerdir.

Araç aynı zamanda sürüş destek sistemleri ile kaliteli bir yolculuğu sunar. Hız sabitleme, ABS fren sistemi, elektronik fren dağıtım sistemi, acil fren desteği, start&stop fonksiyonu sunduğu sürüş destek sistemlerdir.

Hyundai Elentra CRDI Dizel

Hyundai Elentra CRDI dizel, sedan gövde tipine uygulanan dinamik hatlar ile sportif bir görünümü sunan ve şehir içinde düşük yakıt tüketimi ile kullanıcılarına avantaj sağlayan araç modelidir. Araç, 100 kilometrede 4.1 litre ortalama yakıt tüketimi gerçekleştirir. Dizel yakıt tipi ile çalışan araç modeli, 1583 cc silindir hacmine, turbo beslenme tipine sahiptir.

C segmenti bir araç modeli olan Hyundai Elentra CRDI dizel, manuel vites, önden çekiş, 50 lt’lik yakıt deposu, hız sınırlama sistemi, ABS fren sistemi, ESP denge kontrolü, opsiyonel start&stop, elektronik fren dağıtım sistemi, krom pencere çıtaları gibi özelliklere sahiptir.

Seat Leon 1.6 TDI

Seat Leon 1.6 TDI, 100 kilometrede ortalama 4 lt yakıt tüketimi yapma özelliği ile ön plana çıkan ve tasarımı ile de dikkat çeken bir araç modelidir. Hatcback gövde tipi, dizel yakıt tipi, 1598 cc silindir hacmine sahip olan Seat Leon 1.6 TDI, turbo beslenme tipi ile çalışır.

115 hp beygir gücü, maksimum 197 km/s hızı, 250 nm azami tork niteliklerimi taşıyan model, otomatik vites tipini kullanmayı tercih eden sürücülere hitap ediyor. Önden çekili modeli ve hız sabitleme sistemi ile ideal bir yolculuğu sunan Seat, yokuş kalkış destek sistemi sayesinde ise sürüş performansını ve hakimiyeti üst noktaya taşır. Aynı zamanda bu sistem ile birlikte elektro mekanik park freni konforlu kullanımı sağlar.

Opel Corsa 1.3 CDTI

Opel Corsa 1.3 CDTI, 100 kilometrede ortama 3.2 litre yakıt tüketimi ile öne çıkan bir araç modelidir. Opel markasının klasikleri içine yerleşmiş olan araç modeli, 3 farklı donanımı sunan Colar Edition, Enjoy ve Essentia modeleleri ile satışa sunulmaktadır. Tüm segmentlerinde yakıt tasarruf alanında başarılı bir çizgiyi yansıtan Opel Corsa, şehir dışında ise ortalama 3.1 litre yakıt tüketimi gerçekleştirir.

BMW 1 116 D

BMW 1 116 D, BMW 1 serisi ele alındığında Türkiye sınırlarında otomobil alacıları tarafından en çok tercih edilen modeller arasındadır. Aynı zamanda düşük yakıt tüketimi ile ön plana çıkar. 1496 cc silindir hacmi, 11 Hp beygir gücü, 5 yıldızlı tasarımı ile dikkatleri çeken araç, şehir içinde ortalama 3.9 litre yakıt tüketiminin yanında şehir dışında ise ortalama 3.1 litre yakıt tüketimi ile yol alır.

Diğer yandan karma yakıt tüketimi kategorisinde 3.4 litre yakıt tüketim verisini gündeme getirerek, avantajlı ve ekonomik koşulları kullanıcılarına sunar. 360 Lt bagaj hacmi, Euroncap çarpışma testinden başarı ile çıkarak aldığı 5 yıldızlı tasarımı ise aracın diğer özelliklerdir.

Yeni Skoda Fabia 1.4 TDI Ambition

Yeni Skoda Fabia 1.4 TDI Ambition, şehir içinde ortalama 4.0 LT yakıt tüketimi sunan ve şehir dışında ise ortalama 3.1 LT yakıt tüketimi gerçekleştiren, karma yakıt harcamasında ise 3.4 LT rakam ile öne çıkan araç modelidir.
Yeni Skoda Fabia 1.4 TDI Ambition, dinamik görünümlü dışa tasarımı, 15 farklı gövde rengi arasında seçim yapabilmeye imkan sağlayan satış seçeneği, Euroncap çarpışma testinden 5 yıldız alan tasarımı ve geniş iç hacmi ile önde çıkan bir araba modelidir.

Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline

Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, şehir içi ortalama yakıt tüketiminde 4.0 litre rakam ile ön plana çıkan ve ekonomik koşulları 3.1 LT yakıt tüketimi ile şehir dışı seyahatlerde de destekleyen, karma yakıt tüketiminde ise 3.4 litrelik değeri sunan bir araç modelidir.

Çokça tercih edilen bu araç model, 7 ileri düz vites, 280 litre bagaj hacmi ile alım taleplerinde başarılı rakamlarını gündeme getirirken, 1422 cc silindir hacmi, 45 litrelik yakıt deposu nitelikleri ile ön plandadır.

Peugeot 308 1.6 BlueHDi

Peugeot 308 1.6 BlueHDi, şehir içinde ortalama 4.0 LT yakıt tüketiminin yanında şehir dışı ulaşımda ortama 3.3 LT yakıt tüketimini ve karma yakıt tüketiminde 3.5 LT değeri sunan bir araç modelidir.Peugeot 308 1.6 BlueHDi, 2014 senesinde yılın otomobili seçilmesinin yanında, 1560 cc silindir hacmi, 53 Lt’lik yakıt deposu, 420 litrelik bagaj hacmi özellikleri ile ön plana çıkan bir araç olmuştur.

Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi Feel ETG6

Geçen yıl içinde otomobil modelleri arasında dinamik görünümü ile dikkat çeken ve fırına estiren Citroen C4 Cactus, şehir içinde ortalama 3.8 LT yakıt tüketimi, şehir dışında ise 3.4 litrelik ortalama yakıt tüketimi ile ön plana çıkan bir araçtır. Diğer yandan ekonomik avantajı karma yakıt tüketimine ilişkin 3.5 LT’lik değer ile sunar.

Model, 1590 cc silindir hacmi, 50 litrelik yakıt deposu, teknolojik açıdan sürüş kalitesine ve güvenliğine destek sağlayan hız sabitleme ve yokuş kalkış desteleri ile dikkat çeker. Diğer yandan yol bilgisayarı ve geri görüş kamerası ile sürücülere kullanım konforunu aynı sanda sunar.

Müşteri Yorumları