Anadolu Sigorta’dan Yeni Bir Proje!

Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinden biri olan ve uzun yıllardır müşterilerine doğru hizmetler sunan Anadolu Sigorta, sigortalıların ihtiyacı olan ve daha iyi hizmet vermek adına çalışma yaptı ve yeni projesini oluşturdu.

Anadolu Sigorta, RH+Jet Projesi’ne göre konut hasarı 3 binin altındaki durumları daha hızlı karşılıyor. Anadolu Sigorta Yetkili Acentesi Yetkilisi Sevim Sümer, proje ile ilgili detaylı bilgi verdi.

Sümer, Anadolu Sigorta’nın RH+Jet Projesi ile, yeni iş modelleri geliştirerek müşterilerinin memnuniyeti ile ihtiyaçlarını en kısa sürede ve en iyi şekilde karşılamayı amaşladığını belirtti. Son teklojiyle geliştirilen bu proje ile hasar süreçlerini çok hızlı şekilde çözüme kavuşturmak ve müşterilerinin hasardan dolayı yaşadıkları mağduriyetinin en kısa sürede karşılanmayı hedefliyor.

 

Proje kapsamında, herhangi bir konutta 3 bin TL’nin altında bir hasar gelmişse bu hasarın yarattığı zararı maddi olarak en geç 2 gün içerisinde ödüyor olmak hedefleniyor. Bu hedef doğrultusunda hasar tutarı az olan kişilerden zorunluluğu olmayan belgeler istenmiyor. Ayrıca dosyaların kontrol edilmesi sürecinin uzamaması için eksper raporları da sadeleştirilerek tek sayfa olarak hazırlanıyor.

48 Saatte Süreç Tamamlanıyor

Sümer, sürecin nasıl ilerlediğiyle ilgili önemli bilgiler verdi.

Ekspere hasarın bildirilmesinin ardından eksper ile sigortalı arasında gerekli olan işlemler başlıyor. Eksperin hasarı tespit etmesinin ardından sigortalı ile bu tutarda anlaşıldığında çalışmalar 24 saat içinde tamamlanıyor ve RH+Jet online rapor hazırlanıyor. Rapor sisteme entegre edildiğine dikkat çeken Sümer, tazminatın 24 saat içinde müşterinin belirttiği yere ödendiğini ekliyor. Yani bu işlemler toplam 48 saat içinde tamamlanmıi oluyor.

Ayrıca Sümer: “Zorunlu olmayan evrakların müşteriden talep edilmemesi nedeniyle hasardan dolayı mutsuz olan müşterinin bir de bu evraklarla uğraşmasının önüne geçmek amaçlanıyor. Böylece müşteri memnuniyeti üst düzeyde yaşanabiliyor” dedi.

Anadolu Sigorta ile ilgili "Anadolu Sigorta'dan Yeni Dar Kapsamlı Kasko: Pert Kasko Sigortası" yazımızı da incelemenizi öneririz.

Sigortam.net üzerinden Anadolu Sigorta’nın sigorta tekliflerine anadolu sigorta sigorta sorgulama yaparak kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL