Özel ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Göz Muayenesini Karşılar Mı? 

Paylaş
    FacebookXLinkedIn

Tamamlayıcı sağlık sigortası göz muayenesi

Gözlerimiz, göz sağlığımız dışında genel sağlık durumumuz ile ilgili de bilgi verdiği göz sağlığı, önem verilmesi gereken bir konudur. Örneğin, göz muayenesi; göz sağlığının yanı sıra diyabet, kansızlık veya yüksek kan basıncı gibi değerlerle ilgili de sonuçlar da verir. Ancak özel hastanelerde göz sağlığı için yapılan tahlil, tetkik ve tedavi masrafları bütçeni zorlayabilir. İşte özel ve tamamlayıcı sağlık sigortaları kapsamındaki göz teminatının önemi bu noktada ortaya çıkar. 

Yazımızı okuyarak “özel ve tamamlayıcı sağlık sigortası göz muayenesini ve göz ameliyatlarını karşılar mı?” gibi sorularına yanıt bulabilirsin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Göz Teminatı Neleri Karşılar? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelerde yüksek ücretler ödemeden göz sağlığınla ilgili muayene olabilir, tahlil yaptırabilir ve gerekli durumda ameliyat olabilirsin.  Peki tamamlayıcı sağlık sigortası göz ile ilgili hangi masrafları karşılar?

  • Tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı kapsamında olan göz ameliyatları ile ilgili masrafların karşılanması için 3 ay beklemen gerekir.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası, poliçe başlangıç tarihinden sonra gelişen ve SGK kapsamında olan hastalıkları poliçe kapsamına alır. Dolayısıyla geçmişten gelen hastalıkları karşılamaz. Örnek vermek gerekirse, tamamlayıcı sağlık sigortasının katarakt ameliyatı masraflarını karşılaması için rahatsızlığın poliçe başlangıç tarihinden sonra meydana gelmiş olması gerekir.  
  •  Tamamlayıcı sağlık sigortası göz ameliyatları ile ilgili olarak yalnızca fark ücretini karşılar. Ancak bunun için de ilgili ameliyatın SGK ameliyat listesinde yer alması ve rahatsızlığın poliçe tarihinden önce teşhis edilmiş olması gerekir. 

Genel olarak "Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri karşılar?" öğrenmek için yazımızı okuyabilirsin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Göz Teminatı Hangi Masrafları Karşılamaz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, belli limitler ve şartlar dahilinde fark ücretini karşılar dolayısıyla cebinden para çıkmaz. Ancak bu durum göz teminatı için de geçerlidir. Peki, tamamlayıcı sağlık sigortası göz teminatı kapsamında hangi masrafları karşılamaz? 

  • Tamamlayıcı sağlık sigortası, poliçe başlangıç tarihinden önce tespit edilmiş olan hastalıkların tedavi giderlerini karşılamaz. Örneğin, poliçenin başlangıç tarihinden önce teşhisi konulmuş katarakt problemin varsa TSS kapsamında katarakt ameliyatı masrafların karşılanmaz. 
  • Miyop, hipermetrop ve astigmat gibi gözde oluşan kırılma kusurlarının tektik, tahlil, ilaç, tedavi ve malzeme giderleri poliçe kapsamı dışındadır.
  • Şaşılık, göz kayması, göz tembelliği ile ilgili tetkik, tedavi ve ameliyat masrafları sigorta şirketin tarafından karşılanmaz.
  • Gözlük, gözlük camı, lazer ameliyatı, lens ve lens solüsyonu gibi masraflar tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanmaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Göz Muayenesi Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası göz muayenesi ile ilgili masrafları karşılar. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile sigorta şirketinin anlaşmalı özel hastanelerde veya göz hastanelerinde fark ücreti ödemeden göz muayenesi olabilirsin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Göz Ameliyatını Karşılar mı? 

Tamamlayıcı sağlık sigortasında devletin karşıladığı ameliyatlar, poliçe kapsamında değerlendirilir. Buna göre sigortanın hangi ameliyat masraflarını karşılayıp hangilerini karşılamayacağı belirlenir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için sigorta şirketin ile iletişime geçebilirsin. 

"En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl seçilir?" öğrenmek için yazımızı okuyabilirsin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Katarakt Ameliyatını Karşılar mı? 

Katarakt ameliyatı olman gerekiyorsa ameliyata ilişkin masrafların tamamlayıcı sağlık sigortan kapsamında karşılanıp karşılanmadığını merak ediyor olabilirsin. Katarakt ameliyatı olman gerekiyorsa sana güzel bir haberimiz var! Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu özel hastanelerde hiçbir ek ücret ödemeden katarakt ameliyatı olabilirsin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Lazer Göz Ameliyatını Karşılar mı? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, lazer göz çizdirme ameliyatı ile ilgili masrafları karşılamaz. Lazer ile göz çizdirme ameliyatı, SGK kapsamında yer almayan bir tedavi yöntemi olduğu için tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında lazer göz çizdirme ameliyatı olamazsın. 

Peki, özel sağlık sigortası lazer göz ameliyatını karşılar mı? Özel sağlık sigortası göz çizdirme ameliyatı ile ilgili masrafların karşılanması için poliçende belirtilmiş olması gerekir. Dolayısıyla “özel sağlık sigortası göz çizdirmeyi karşılar mı?” sorusuna “hayır” olarak cevap verebiliriz.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Gözlük Masrafını Karşılar mı? 

Gözlük çerçevesi ve camı, tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları arasında yer almadığı için gözlük muayenesi olduktan sonra doktorun gözlük takman gerektiğine karar verirse buna yönelik olan harcamaları senin karşılaman gerekir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Göz Hastaneleri

  Ak Sigorta  Allianz Sigorta  Anadolu Sigorta  Axa Sigorta 
İstanbul Veni Vidi Göz Hastanesi Üsküdar Özel Göz Hastanesi Özel Dünya Göz Merkezi Bağcılar Özel Dünya Göz Tıp Merkezi Bağcılar
İstanbul Göz Nurunu Koruma Vakfı Berai Turaç İdealtepe Göz Merkezi Veni Vidi Göz Hastanesi Özel Göz Nurunu Koruma Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi İstanbul Göz Hastanesi
İstanbul  Birinci Göz Hastanesi Göz Nurunu Koruma Vakfı Göz Hastanesi Özel Bir İnci Göz Hastanesi Özel Veni Vidi Göz Merkezi Bakırköy 
Ankara Dünya Göz Hastanesi Keçiören Dünya Göz Ankara Hastanesi Dünya Göz Ankara Hastanesi Dünya Göz Hastanesi
Ankara  Maya Göz Ankara Göz Hastanesi Özel Ankara Maya Göz Merkezi Özel Ankara Maya Göz Merkezi Özel Ankara Maya Göz Merkezi
Ankara  Veni Vidi Göz Hastanesi Ümitköy  Özel Veni Vidi HG Özel Veni Vidi Göz Merkezi Özel Veni Vidi Göz Merkezi Çankaya
izmir  Batın Göz Merkezi Balçova  Özel Karşıyaka Göz Hastanesi Özel Egegöz Göz Sağlığı Dal Merkezi  Özel Alfagöz Balçova Göz Hastalıkları Merkezi
İzmir  Veni Vidi Göz İzmir Göz Hastanesi Özel Batıgöz Tıp Merkezi Çankaya Özel AG Avrupa Göz Hastalıkları Dal Merkezi Özel Egegöz Göz Sağlığı Dal Merkezi
İzmir Net Göz Cerrahi Tıp Merkezi Özel Dünya Göz Hastanesi Özel Batıgöz Tıp Merkezi Özel AG Avrupa Göz Hastalıkları Dal Merkezi

Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneleri öğrenmek için yazımızı okuyabilirsin.

Özel Sağlık Sigortası Göz Teminatı Neleri Karşılar? 

Özel sağlık sigortası yaptırarak göz sağlığın ile ilgili yaşadığın problemlerde özel hastanelerde maddi açıdan problem yaşamadan tahlil ve tetkiklerini yaptırabilir, tedavi olabilirsin. Ancak özel sağlık sigortasının göz ameliyatı ve muayenesi ile ilgili masrafları karşılayıp karşılamama durumu sigorta şirketine ve rahatsızlık poliçe öncesi ortaya çıkıp çıkmadığına bağlı olarak değişecektir.

Özel Sağlık Sigortası Lazer Göz Ameliyatını Karşılar mı? 

Özel sağlık sigortası kapsamında lazer göz ameliyatı masraflarının karşılanmaz. Lazer göz ameliyatına ilişkin masrafların karşılanması için özel sağlık sigortası poliçesi yaptırdığın sigorta şirketinin Özel Sağlık Sigortası genel şartlarında bu durumu belirtilmiş olması ayrıca göz ile ilgili rahatsızlığın poliçe başlangıç tarihinden sonra meydana gelmiş olması gerekir. Özel sağlık sigortası lazer göz ameliyatı hakkındaki en doğru bilgiyi sigorta şirketin ile iletişime geçerek öğrenebilirsin. 

Özel Sağlık Sigortası Göz Çizdirmeyi Karşılar mı? 

Özel sağlık sigortası genel şartları göz önünde bulundurulduğunda göz çizdirme ameliyatı ile ilgili masrafların poliçe kapsamında karşılanmaz. Ancak özel sağlık sigortası yaptırdığın sigorta şirketi ÖSS özel şartlarında bu konuya ilişkin bir ifade varsa özel sağlık sigortası kapsamında göz çizdirme ameliyatının karşılanma durumu söz konusu olabilir. 

Özel Sağlık Sigortası Göz Ameliyatını Karşılar mı?

Eğer göz ameliyatına yol açan rahatsızlık özel sağlık sigortası poliçe başlangıç tarihinden önce ortaya çıkarsa özel sağlık sigortası göz ameliyatını karşılar. Ancak rahatsızlık poliçe başlangıç tarihinde önce oluştuysa özel sağlık sigortası göz ameliyatına ilişkin masrafları karşılamayacaktır. Yani özel sağlık sigortası yaptırdıktan sonra ortaya çıkan bir rahatsızlığa ilişkin ameliyat masraflarını senin karşılaman gerekecektir.

Özel Sağlık Sigortası Göz Muayenesini Karşılar mı?

Özel sağlık sigortasının göz muayenesini karşılayıp karşılamama durumu, hastalığın geçmişten gelmediğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Özel sağlık sigortası geçmişten gelen rahatsızlıkları kapsamadığı için eğer poliçe başlangıç tarihinden önce gözde herhangi bir problem varsa bu durum özel sağlık sigortası tarafından karşılanmayacaktır. Eğer göz ile ilgili rahatsızlık poliçe başlangıç tarihinden sonra ortaya çıktıysa özel sağlık sigortası göz muayenesine ilişkin masrafları karşılayacaktır. 
 

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.