TOGG T10X Özellikleri Nelerdir?

Paylaş
    FacebookXLinkedIn

Ülkemizin yerli elektrikli otomobil markası olan TOGG, kısa süre içerisinde önemli ir gelişim kaydetmiştir. Yeni modellerle beraber teknik anlamda sınıf atlayan TOGG, özellikle de T10X serisi ile tam anlamıyla fark yaratmayı başarıyor.  

Bilindiği üzere T10X, TOGG’un aynı zamanda ilk C-SUV modeli. İki ayrı batarya opsiyonu ile satışa sunulan bu özel model, kısa sürede çok ciddi bir ilgiyle karşılanmıştır. Yerli otomobil TOGG’un T10X modeli şu ana dek çok farklı aşamalardan geçmeyi başardı. Araç tutkunlarının her detayını merak ettiği TOGG T10X, hem teknik kapasitesi hem de tasarımıyla özgün bir sürüş deneyimi vadediyor. Modelin isminde yer alan T, ülkemizi temsil etmektedir. Öte yandan X ise aracın bir SUV modeli olduğunu yansıtır. 

Bir elektrikli araçtan çok daha fazlasını sunan modelin ilk satış ve teslimat süreçleri 2023 yılının ortalarında başlamıştır. Bu temel bilgilerden sonra dilerseniz şimdi, “TOGG T10X nedir?” ve “TOGG T10X teknik özellikleri nelerdir?” gibi trend soruların yanıtlarına odaklanalım.

TOGG T10X Özellikleri Nelerdir? 

TOGG T10X yalnızca bir araç değil aynı zamanda bir yaşam alanı olarak sunulmaktadır. Bu yaklaşım aracın hem teknik özelliklerine hem de iç dizaynına yansımaktadır. TOGG T10X sayesinde her daim çevrimiçi olabileceğiniz bir sistem oluşturulmuştur. Görüntülü konuşma gibi fark yaratan özelliklerden üst düzey güvenlik standartlarına, konforun öne çıktığı iç tasarımından batarya niteliklerine kadar pek çok safhada TOGG T10X beklentileri karşılamaktadır. Dilerseniz şimdi TOGG T10X’un teknik ve donanımsal özelliklerine kısaca göz atalım.

TOGG T10X Teknik Özellikleri Nelerdir?

Konforlu bir sürüş deneyimi oluşturan TOGG T10X, sürücü asistanından yoğun trafik pilotuna, kör nokta asistanından ön çapraz trafik uyarısına dek pek çok noktada yenilikçi hamleler yaratmıştır. TOGG T10X teknik özellikleri ise yüksek motor gücü ve teknolojisini gözler önüne sermektedir. Model gücünü temel olarak lityum iyon adı verilen pillerden edinmektedir. 

Rejeneratif fren sistemi sayesinde yavaşlama durumlarında motorun dinamo mantığıyla çalışmasına olanak tanır. Öte yandan araç, arkadan itişli 200 HP ile 4 teker çekişli 400 HP olmak kaydıyla iki ayrı motor gücünde üretilmiştir.3. eviye otonom sürüş niteliklerine sahip olan TOGG T10X; 218 HP beygir gücüne ve 180 km/s azami hıza sahiptir. Tork bilgisi 350 Nm olan modelin motor türü PMSM şeklindedir. Diğer yandan 0-100 km/s durumu ise 7.8 saniye olarak hesaplanmıştır.

TOGG T10X Standart Donanım Paketinde Neler Var?

TOGG T10X Standart Donanım Paketi, özellikle güvenlik detaylarıyla öne çıkıyor. Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemleri, OTA sayesinde otomatik biçimde güncellenebilmektedir. Aynı zamanda 9 hava yastığı ile beraber sunulan model, geniş dijital gösterge paneli ile büyük bir rahatlık sağlıyor. 
İkinci bir dokunmatik ekranla beraber panel ayarlarına rahatlıkla erişebilirsiniz. Öte yandan araç içinde yer alan kamera, se aktivasyonu ve kontrolü ile bilinir. Trumore ise yapay zeka entegrasyonu sayesinde yaratıcı ve yenilikçi içerikler sunan bir eğlence sistemidir. 

TOGG T10X Opsiyonel Donanım Özellikleri Nedir?

TOGG T10X Opsiyonel Donanım Paketi ise daha fazla yüksek teknolojinin öne çıktığı, kullanıcı dostu bir seçenek olarak değerlendirilir. Görüldüğü üzere standart donanım paketlerinde ağırlıklı olarak konforla beraber güvenlik teması öne çıkarken opsiyonel donanım niteliklerinde büyük ölçüde “kişiselleştirme” ve ileri teknoloji gibi temalar öndedir. Bu özellikler yardım sistemlerinde, çevre görüş kameralarında ve aracın otonom hareketlerine olanak tanıyan yüksek teknolojilerinde kendini var eder.  

togg t10x özellikleri

TOGG T10X İçi Nasıl, İç Dizayn Özellikleri Nelerdir?

T10X modeli üretimindeki teknik detaylar ve mühendislik aşamaları kadar estetik yönleriyle de fark yaratmaktadır. Bu anlamda aracın iç dizaynına ve tasarım detaylarına da göz atmakta yarar vardır. Bağımsız değerlendirmeler yapan bir kurum olan Euro NCAP, aracın tasarımını 5 yıldızla değerlendirmiştir. İç dizayn tarafında orijinal ve modern dokunuşlar dikkat çekmektedir. Öte yandan yerli otomobil vurgusunun bir gereği olarak pek çok noktada Anadolu’ya özgü motifler kendine yer bulmaktadır. 

Keskin hatlar, önlerden arka tasarıma doğru keskin bir akıcılık sağlamıştır. Aracın iç dizaynında şık materyallerle beraber nitelikli ve yüksek teknolojinin ön plana çıktığı bir tasarım tercih edilmiştir. Merkezi konsol tarafında anahtar tarzı ile işlevsel özellikler söz konusudur. Dokunmatik ekran, özellikle ergonomisi ve kolay kontrol olanağıyla beğeni toplar. Öte yandan sürekli panoramik cam tavan ile çok daha ferah ve aydınlık bir iç dizayn yaratılmıştır. Basit arayüz ve ses kontrol desteği ile kullanıcı merkezli bir tasarım oluşturulmuştur. 

Kabin üstünde yüksek baş mesafesinin yaratılması, bacak mesafesinin geniş tutulması, ferah iç mekan düşüncesini desteklemektedir. Tasarım, İtalya merkezli tasarım şirketi olan Pininfarina  tarafından oluşturulmuştur. Araç tasarımında toplamda 121 mühendis çalışmalar yürütmüştür. Ön konsolda 29 inç boyutunda panoramik bir panel bulunur. Bu arada T10X modelinde bagaj hacmi 441 litredir. Arka koltukları katlamak suretiyle bu kapasite 1515 litreye dek çıkartılır. 

TOGG T10X Menzil Seçenekleri ve Özellikleri Nelerdir?

Bilindiği üzere menzil, otomobillerin şarjla ne ölçüde mesafe katedeceğini yansıtan bir ifadedir. Elektrikli araçlar için menzil oldukça önemli bir değerlendirme kriteridir. Dolayısıyla pek çok sürücü elektrikli araçlara yönelmeden önce menzil seçeneklerini ve özelliklerini gözden geçirmek durumundadır. TOGG T10X menzil konusunda sınıfı geçmeyi başarmış modellerden biri olarak kabul görüyor. Tek bir şarjla bile çok daha uzun seyahat etmek adına T10X oldukça ideal bir seçenek. 

Diğer yandan bataryanın ömrü, bu tip araçların kullanımı sırasında bataryanın toplam dayanma süresini yansıtır. Bu sayede batarya ömrüne bakarak ne kadar verimli bir biçimde aracınızı kullanabileceğinizi anlayabilirsiniz. TOGG T10X, toplamda iki ayrı menzil seçeneği sunar. Bu seçenekler standart menzil ve uzun menzil olarak adlandırılır. 

TOGG T10X V1 RWD Standart Menzil Özellikleri Nedir?

TOGG T10X V1 RWD standart menzil seçeneğinde CCS, yani bir diğer deyişle Kombine Şarj Sistemi ön plana çıkar. Bu sayede 180 kW'a kadar hızlı şarj olanağı mevcuttur. TOGG T10X V1 rwd standart menzil özelinde bilgiler; menzil 314 km, batarya kapasitesi 52.4 kWh ve AC şarj ile 195 dakika biçimindedir.

TOGG T10X V2 RWD Standart Menzil Özellikleri Nedir?

TOGG T10X V2 rwd standart menzil paketi, otomobilin günlük kullanımı ve uzun yolculuklar için tatmin edici özellikle sunar. AC tipi istasyon sayesinde ortalama 3-6 saat aralığında tam dolum yapabilirsiniz.

TOGG T10X V2 RWD Uzun Menzil Özellikleri Nedir?

TOGG T10X V2 rwd uzun menzil paketi, batarya konusunda en konforlu seçenektir. Dünya Çapında Uyumlaştırılmış Hafif Araçlar Test Prosedürü standartlarına uygun şekilde test edilen bu opsiyonda özellikler menzil 523 km, batarya kapasitesi 88.5 kWh şeklinde güncellenmektedir.

TOGG T10X Renk Seçenekleri Hangileridir?

Yerli otomobil TOGG T10X'in renk seçenekleri, en az teknik özellikleri ve iç tasarımı kadar merak edilen bir konudur. TOGG, fabrika açılışından önceki dönemde temel renk opsiyonlarını paylaştı. Buna göre TOGG T10X modelinde toplamda 6 ayrı renk seçeneğinin olacağı açıklandı. 

Şu anda Kapadokya beji, Gemlik mavisi, Anadolu kırmızısı, Pamukkale beyazı, Oltu siyahı ve Kula grisi gibi renk seçenekleri mevcuttur. Görüldüğü üzere er renk seçimi, Anadolu’nun farklı bir coğrafyası ile ilişkilendirilmiştir. Bu seçimde, büyük oranda yerli otomobil vurgusunu pekiştirme düşüncesi vardır. Anadolu’dan ilham alan bu renk opsiyonları otomobil meraklılarından tam not almayı başarmıştır.

TOGG T10X için Elektrikli Araç Kaskosu!

TOGG T10X aracı için elektrikli araçlara özel elektrikli kasko ürününü almak oldukça avantajlı bir kullanım deneyimi sunar. Elektrikli araçlara özel olan teminatları içeren bu kasko ile hem hasar durumlarında masrafları bütçeden karşılamazken hem de elektrik sistemi ile ilgili problemlerde ek teminatlardan yararlanılabilir. Hemen elektrikli araç kasko fiyatları için teklif alarak ücret ve teminat detaylarını öğrenebilirsin.

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.