Trafik cezasını geç ödeyenler dikkat- Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Cezasını Geç Ödeyenler Dikkat!

Nisan ayı itibarı ile trafik cezasını geciktirenlere uygulanacak faizler artırıldı. Yeni yönetmeliğe göre aylık %1.40 olan gecikme faizi %5’e çıkarıldı. 

Trafik cezasının tamamını peşin olarak ödemeyi kabul edenlerden cezanın dörtte biri tahsil edilecek, yani halihazırdaki %25’lik peşin ödeme indirimi geçerliliğini koruyor.  Trafik cezaları peşin ödense dahi itiraz yolu açık bulunuyor.  

Bilmediğiniz bir trafik cezanız olup olmadığını öğrenmek için trafik borç sorgulama sayfasını ziyaret edin.

Trafik Cezası Ödemeleri Nasıl Yapılacak?

Tutanakta ismi bulunan kişinin onayı ile para cezası derhal tahsil edilebilecek. Peşin tahsil edilemeyen cezalar, bir ay içerisinde karar tutanağında yazılı idari para cezaları muhasebe yetkilisi mutemetlerine, vergi dairelerine veya Maliye Bakanlığınca tahsile yetkili kılınan bankalar ile PTT idaresine ödenebilecek. 
 
Trafik cezasının alınmasından bir ay içinde vergi dairesine başvurulduğu takdirde, ilk taksidin peşin ödenmesi koşulu ile ceza bir yıl içinde 4 taksite bölünebilecek. 
 
Trafik cezası tutanağına itirazlar da 15 gün içerisinde Sulh ve Ceza mahkemesine yapılabilecek.  
 
Trafik Cezasının Faizi Ne Zaman İşleme Konacak?
Trafik cezasını kesen yetkili memur, cezayı hemen tahsil edecek. Aksi takdirde cezanın tamamının ödenmesi gerekecek. Ödemede gecikme olduğu takdirde aylık %5 faiz uygulanmaya başlanacak. 
 
Faiz işlemesi için ayın tamamının bitmesi beklenmeyecek. Küsuratlı aylar da tam işlemi görecek. Ancak bu şekilde artış cezanın iki katını geçemeyecek. 
 
Trafikte başınıza gelebilecek tüm olaylara karşı tedbirli olmak için aracınıza zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. En iyi teklifleri almak için Sigortam.net’in uzman müşteri temsilcileri ile bağlantıya geçebilirsiniz.  

Benzer İçerikler

BMW 5 Serisi Kasko Sigortası

En uygun BMW 5 Serisi kasko sigortası Sigortam.net’te                En iyi sigorta şirketlerinden BMW 5 Serisi sigortası teklifi alın.  BMW 5 Serisi kasko fiyatlarını karşılaştırın.  %45’e varan fiyat avantajlarını yakalayın! Bütçenize en uygun BMW 5 Serisi sigortasını satın alın.  BMW 5 Serisi Kasko Sigortası  BMW 5 Serisi model aracınız için en uygun kasko sigortası fiyatlarına Sigortam.net uzmanlığı ile kolayca ulaşabilirsiniz. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak kasko hesaplama sayfamızdan doldurun, kolayca kasko fiyat hesaplaması yapın.  […]

Devamını Oku

İzmit Trafik Sigortası Fiyatları Sigortam.net’te

En Uygun İzmit Trafik Sigortası Fiyatları için 2 dk. Yeter! 41 İzmit plaka kodlu aracınıza özel en uygun trafik sigortası fiyatlarını bulamamaktan mı şikayetçisiniz? Arayışınıza son verecek, bütçenizde tasarruf sağlayacak araç sigortası seçenekleri Sigortam.net’te! Araç sigorta sorgulama işleminizi Sigortam.net’ten yapın, sadece 2 dakikada tek bir form doldurarak Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini anında online görün, karşılaştırın ve trafik sigortanızı hemen yaptırın. İzmit Plaka Koduna Özel Trafik Sigortası Sorgulama için; Trafik sigortası sorgulama formunu eksiksiz doldurun, En iyi sigorta şirketlerinin İzmit'e […]

Devamını Oku

Audi Kasko Sigorta Sorgulama

Audi marka aracınız için en uygun kasko sigortası Sigortam.net’te. Anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko tekliflerini incelemek için kasko sigorta sorgulama yapın, Audi kasko fiyatları ve seçeneklerini görün, size en uygun Audi kasko sigortasını seçin. Sigortam.net ile %45’e varan fiyat avantajını yakalayın, aracınıza en uygun kasko sigortasına sigorta sorgulama işlemi ile 3 dakikada ulaşın. Audi markası Türkiye’de çoğunlukla A3, A4 ve A6 modelleriyle tanınan bir Alman otomobil markasıdır. Dünyanın ilk 4 çekirdekli binek aracını üreten firmanın en tanınan serileri A […]

Devamını Oku