Trafik Sigortası Yenileme Süresi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Trafik sigortası yenileme süresi ne kadar? Trafik sigortasını neden sürekli yenilemeliyiz, poliçe yenileme işlemi yapmamanın sakıncaları nelerdir? gibi sorularınızın yanıtlarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Trafik sigortası Türkiye’de trafiğe çıkan tüm araçların yaptırmakla yükümlü olduğu bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortası yaptırmazsanız, bu durum tespit edildiğinde aracınız trafik şube otoparkına çekilir ve aracınızın bir süreliğine trafiğe çıkması yasaklanır. Aracınızın otoparkta kaldığı süre içinde otopark ödemesi de sizin tarafınızdan yapılır. Dolayısıyla trafiğe tekrar dönme sürecine kadar maddi olarak sıkıntılı bir dönem yaşarsınız.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

 

Trafik Sigortası Yenileme Süresi Ne Kadar?

 

Trafik sigortası yenileme süresi için belirlenen kesin bir tarih yoktur. Trafik sigortası poliçe süresi 1 yıldır ve bu süre dolduğunda poliçenin hemen yenilenmesi gerekir. Zorunlu trafik sigortası olmadan bir gün bile trafiğe çıkmak yasaktır, bu sebeple poliçenizi yaptırdığınız tarihten itibaren 1 yıl ara ile poliçenizi yenilemeniz zorunludur.

Yoğun olduğunuz dönemlerde poliçe yenileme tarihinizi unutabilirsiniz. Unutma gibi durumlarda zor duruma düşmemeniz için Sigortam.net’in poliçe ve vade hatırlatma formu size yardımcı olacaktır. Bu formu doldurun, poliçe bitiş tarihinizi Sigortam.net size hatırlatsın, bir de yenileme tarihlerini aklınızda tutmak zorunda kalmayın.

 

Trafik Sigortası Yenileme Süresini Kaçırmamak Neden Bu Kadar Önemli?


Türkiye’de araç sayısının ve trafik kazalarının artması, kazaya karışma ihtimalini de yükselmektedir. “Ben iyi bir sürücüyüm bana bir şey olmaz, neden para ödeyeyim ki”düşüncesiyle hareket ederseniz aslında risk anında daha fazla para ödemek zorunda kalırsınız. Dikkatsiz sürücülerin gün geçtikçe artması, sizin iyi bir sürücü olmanız durumunda da olumsuz sonuçları değiştirmeyebilir. Riskleri önceden fark edemeyebilirsiniz ama önlem alabilirsiniz.

Trafik sigortanızı yaptırarak herhangi bir kazaya karışmanız durumunda siz suçlu olsanız dahi karşı taraftaki ve 3. kişilerdeki maddi zararlarının sigorta tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Küçük primler ödeyerek büyük ödemelerden kurtulursunuz.

Ayrıca zorunlu trafik sigortasının limitleri ve teminatları Hazine Müsteşarlığınca belirlendiği için standarttır. Dolayısıyla prim artışı yaşamazsınız. Ödeme koşulları ve fiyatları sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Bu fiyatları ve teminatları inceleyip, karşılaştırarak kendiniz için en uygun sigortayı satın alabilirsiniz. Sigortam.net’in karşılaştırma platformu sayesinde bu işlemi çok kolay yapabilirsiniz.

Bütçenizi korumak ve trafikte güvenle yol almak için Sigortam.net’ten trafik sigortası teklifi almanız yeterli. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinin en uygun sigorta tekliflerine kolayca ulaşır, karşılaştırır ve 2 dakikada kendinize uygun sigortayı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz sigortayı ister zorunlu trafik sigortası hesaplaması yaparak online, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayarak telefonda satın alın.

Müşteri Yorumları