Anadolu Sigorta Suistimallere Karşı Harekete Geçti

Sigortacılık sektöründe her yıl milyarlarca TL’ye varan zararlara sebep olan hasar suistimallerine karşı Anadolu Sigorta, Avrupa’nın alanında lider yazılım firması olarak gösterilen FIRISS ile anlaştı. Ortaklaşa yürütülecek proje ile hasar sürecinin en doğru şekilde ilerlemesi ve tazminat ödemelerinde karşılaşılan usulsüzlüklerin önüne geçilmesi hedefleniyor. 

Sigortalanmak icin HEMEN ARAYIN!
444 24 00
İhtiyaciniz olan sigorta branşını seçin, en uygun fiyata 2 dakikada ulaşın!

Tazminat Ödemelerinde Usulsüzlük Yapanlar Tespit Edilecek

Sigortacılık sektörünün en önemli problemlerinin başında gelen hasar suistimalleri her yıl sigorta şirketlerinin fazladan milyarlarca TL’lik zarara uğramalarının yanı sıra, sigorta primlerinin de gereğinden fazla yükselmesini tetikleyerek, sigorta yaptıranlara da ek yüklere sebep oluyor.

Bu alanda lider olarak gösterilen ve tamamen sigorta sektörüne odaklanarak, her branştaki suistimalleri tespit edebilmesiyle tanınan FIRISS ile anlaşan Anadolu Sigorta, bu şekilde hasar olmadığı halde hasar tazminatı talebinde bulunanları veya hasarı olandan daha fazla göstermeye çalışanları tespit etmeye çalışacak.

Fiyat Politikalarını da Etkileyecek

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, söz konusu programın ileri seviyedeki istatistiki verileri ile karşılaşılabilecek suistimal risklerini tespit edebildiğini belirterek, bu proje ile elde edecekleri verileri ilerleyen dönemlerde müşteri seçimleri ve fiyatlandırma politikalarında da kullanacaklarını ifade etti. Projeleri ile müşterilerin hasar sonrasındaki taleplerinin de çok daha hızlı karşılaşanacağını vurgulayan Ülken, programın ilk sonuçlarını 6 ay içinde vereceğini söyledi.

Sigorta Suistimalleri Sadece Türkiye’de Sorun Değil

Yapılan araştırmalar ise sigorta suistimallerinin sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da çok ciddi zararlara sebep olduğunu ortaya koyuyor. İngiliz Sigortacılar Birliği’nin verilerine göre İngiltere’de her yıl yaklaşık 2.1 milyar Euro’nun üzerinde bir sigorta suistimalinin olduğunu belirtirken, Almanya’da ise bu zararın 4 milyar Euro’nun üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Hasar Ödemenizin Takibi Sigortam.net’ten

Sigorta sektöründe karşılaşılan bu problemler, sigorta şirketlerinin hasar sonrasındaki ödeme süreçlerini uzatarak, derinlenmesine bir araştırma yapmalarına, sigortalılarının da almaları gereken ödemelerini beklediklerinden daha geç bir zamanda almalarına sebep oluyor. Poliçenizi Sigortam.net’ten aldığınız takdirde ise hasar sürecinde ve tazminat ödemelerinde yapmanız gereken tüm takip işlemleri Sigortam.net’in uzman sigorta danışmanları tarafından yapılır, siz ise bu konuda zamanınızı harcamak zorunda kalmazsınız.

Siz de hemen 3 milyon mutlu müşteri gibi sigorta sorgulama ile ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye kolayca ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL