65 Yaş Üstü Tamamlayıcı ve Özel Sağlık Sigortası

Paylaş
    FacebookXLinkedIn

Sağlık sigortası yaş sınırı

Türkiye şartlarında sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesi her geçen gün iyileşiyor olsa da arz-talep dengesinin karşılanmaması gibi nedenlerle özel sigorta ve özel hastanelere olan ilgi artmaktadır. Özel hastanelerde karşılaşılan maddi yük ile baş edebilmenin tek yolu ise sağlık sigortası yaptırmak gibi görünebilir. 

Yaş ilerledikçe sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyaç artar. Bu nedenle erken yaşta başlatılan sağlık poliçeleri ilerleyen yaşlar için önemli bir yatırım hâline gelir. Ancak her sigorta şirketlerinin sigorta yaptırmak isteyen kişiler için belirlediği bazı şartlar vardır. Bu şartlardan biri de bir yaş sınırı vardır.  Peki, özel ve tamamlayıcı sağlık sigortalarında yaş sınırı nedir? 

Özel Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

Sigorta Şirketleri Üst Yaş Limiti
Acıbadem Sigorta 60 yaş
Ak Sigorta 60 yaş
Allianz Sigorta 64 yaş
Anadolu Sigorta 64 yaş
Axa Sigorta  59 yaş
Demir Sigorta 60 yaş
Eureko Sigorta  59 yaş
Groupama   60 yaş
HDI Sigorta  60 yaş
Mapfre Sigorta  59 yaş
Ray Sigorta  64 yaş
Sompo Sigorta 60 yaş
Türkiye Sigorta  55 yaş

65 Yaş Üstü Özel Sağlık Sigortası Yapılır mı?

Özel sağlık sigortası yaş sınırı, sigorta şirketinden sigorta şirketine değişkenlik gösterir ancak genel olarak üst limitin 60 olarak belirlendiğini söylemek mümkündür. Bununla birlikte özel sağlık sigortasında yaş sınırının esnetildiği durumlar da vardır. Sigorta şirketlerinin hemen hemen hepsi, 18-64 yaş aralığındaki kişilerin başvurularını kabul etmektedir. Ayrıca kimi sigorta şirketleri ise herhangi bir kronik rahatsızlığı olmayan ve poliçesini düzenli olarak yenileyen 70 yaş üstü kişilere de sigortalı olma şansı sunmaktadır. Ancak elbette 65 yaş üstü özel sağlık sigortası fiyatları daha düşük risk gruplarına göre yüksek olur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

Tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanmak isteyen kişilerin tedavi için SGK’lı olması ayrıca SGK ile anlaşmalı hastane ve doktorlarda hizmet alması beklenir. Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) yaptırmak isteyen kişilerde aranan bir diğer şart ise yaş sınırıdır. Genel olarak yaşı 0-70 arasında olan kişiler, tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilirler. Bazı sigorta şirketleri üst limiti 55 olarak belirlerken bazı sigorta şirketlerinde bu sınır, 55-80 yaş arasında değişmektedir. 80 yaş için sigorta yapan ise yalnızca bir sigorta şirketi vardır. Tamamlayıcı sağlık sigortası karşılaştırma içeriğimize de gözatabilirsin.

Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler hakkında bilgi edinmek için yazımızı okuyabilirsin. 

Sigorta Şirketleri Üst Yaş Sınırı
Acıbadem Sigorta 55 yaş
Ak Sigorta  55 yaş
Allianz Sigorta 64 yaş
Anadolu Sigorta 64 yaş
Axa Sigorta 65 yaş
Bereket Sigorta 65 yaş
Demir Sigorta 60 yaş
Doğa Sigorta 60 yaş
Eureko Sigorta 69 yaş
Groupama Sigorta 60 yaş
HDI Sigorta  56 yaş
Mapfre Sigorta 59 yaş
NN Sigorta  60 yaş
Ray Sigorta  64 yaş
Türk Nippon Sigorta  80 yaş
Türkiye Sigorta  59 yaş
Unico Sigorta 64 yaş

60 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır mı?

Yaşlandıkça hastalanma riski de arttığı için bununla doğru orantılı olarak sağlık masrafları da artış gösterir. Sigorta şirketlerince farklılık göstermekle birlikte 60 yaş üstüne TSS yapan sigorta şirketleri vardır. Bu şirketlerden bazıları poliçe başlangıç tarihinden önce meydana gelen hastalıklar ile ilgili masrafları da karşılar. 

65 Yaş Üstüne Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır mı? 

Sigorta şirketlerinin birçoğu 65 yaş altı kişilere poliçe yaparken 65 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortası yapan şirketler oldukça azdır. 65 yaş üstüne sigorta yapan tek şirket, Türk Nippon sigorta şirketidir. Unico Sigorta, Bereket Sigorta ve HDI Sigorta ise belli koşullar altında teminat sağlamaktadır. Bu şirketlerin 65 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsin.

65 Yaş Üstü Sağlık Sigortası Yapan Şirketler

65 yaş üstüne tamamlayıcı sağlık sigortası yapan tek şirket olan Türk Nippon Sigorta, SGK ve Türk Nippon Sigorta anlaşmalı hastanelerde yapılan muayene ve tedavi giderlerini karşılar ayrıca geniş anlaşmalı sağlık kuruluşu ağıyla en iyi şartlarda sağlık hizmetini almanı sağlar. Türk Nippon sigorta şirketi 80 yaşına kadar sigorta yapan tek sigorta şirketidir.

  • Yatarak Tedavi Teminatı: Türk Nippon Sigorta; yatarak tedavi teminatı kapsamında küçük cerrahi müdahale, radyoterapi, kemoterapi, yoğun bakım, diyaliz, koroner anjiografi, yemek ve refakat giderlerini karşılar. Ayrıca TNS Ambulans Hizmeti, Yardımcı Tıbbi Malzeme Giderleri ve Suni Uzuv Giderlerini de poliçeye ek teminat olarak ilave ettirebilirsin.
  • Ayakta Tedavi Teminatı: Sigorta şirketi ayakta tedavi teminatı kapsamında doktor muayenesi, laboratuvar hizmeti, görüntüleme ve ileri tanım yöntemleri için güvence sağlar. Ayrıca fizik tedavi giderlerini de ekstra prim karşılığında poliçeye ekletebilirsin. 

65 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdıktan sonra 3 yıl kesintisiz sigortasını yenileyen kişiler, ömür boyu yenileme garantisi kazanabilirler. Sonrasında hiçbir hastalık için muafiyet uygulanmaz ve ek prim talep edilmez. 

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, poliçe yenilendikten sonra ömür boyu yenileme garantisi (ÖBYG) kazanılıp kazanılmayacağıdır. Allianz Sigorta 64 yaş, Axa Sigorta ise 65 yaşına kadar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranları ömür boyu yenileme garantisi kazanma şansı vermektedir. Fakat diğer sigorta şirketlerin ÖBYG için belirledikleri üst yaş limiti oldukça düşüktür. Örneğin, babanın yaşının 63 olduğunu varsayalım. Sigorta şirketinin üst yaş sınırının ise 64 olduğunu kabul edelim. Sigorta şirketleri ömür boyu yenileme garantisi kazanmak için genellikle dördüncü yılın başında da değerlendirme yaparak ömür boyu yenileme hakkı verdiği için baban 3. yılın sonunda 66 yaşında olacaktır. Dolayısıyla 64 yaşını geçtiği için ömür yenileme garantisi kazanamayacaktır. 

80 Yaş Üstüne Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır mı?

80 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde SGK ya da devlet hastanelerindeki yoğunluktan dolayı sağlık hizmetini almakta güçlük çeken kişiler, sıra beklemeden anlaşmalı hastanelere giderek, kaliteli ve konforlu sağlık hizmeti alabilirler. 

Ülkemizde 80 yaş üstüne tamamlayıcı sağlık sigortası yapan tek bir sigorta şirketi vardır. İleri yaş sigortası olarak da adlandırılan 80 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortasından T.C. vatandaşı olan ve SGK güvencesi bulunan kişiler yararlanabilir. Bu poliçeyi yaptırabilmek için SGK’dan emekli olma şartı yoktur. Hali hazırda SGK güvencesinde olan kişiler, teminat kapsamına girebilir. 

65 Yaş Üstü Sağlık Sigortası Sigortam.net’te!

Eğer hâlâ büyüklerin için sağlık güvencesi oluşturmadıysan bugün tam sırası! Sağlık sigortası yaptırarak hayati önem taşıyan risklere karşı tedbir alabilir ve poliçe teminatlarından kapsamlı bir şekilde yararlanabilirsin. 

Sigortam.net olarak bizler, onlarca farklı sigorta şirketinin tekliflerini senin için karşılaştırıyor, en uygun ve kapsamlı sigorta teklifini bulmak için çalışıyoruz. Dilersen web sitemiz üzerinden veya Sigorta Bilgi Hattımızı arayarak bizimle iletişime geçebilirsin. 

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.