2015 Yılında Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Olacak?

Sağlığımızın iyi olması hayatınızı sürdürebilmeniz için önemlidir. Olası rahatsızlıklar ve hastalıklar yaşam kalitenizi düşürerek hayatın akışında aksaklıklar yaşanmasına neden olur.

Hastalıkların boyutlarına göre masraflar oluşur ve maddi anlamda zorluklar çıkabilir. Bu durum manevi olarak da zaten yıpratıcı olacaktır. Dolayısıyla sağlık fiyat ile ölçülmemelidir. İstediğiniz birçok hizmete ücret ödeyerek satın alırken neden sağlığınız için yatırım yapmayı tercih etmezsiniz? Aslında bunun birçok sebebi var. İnsanlar hayatın hep güzel olaylar yaşatacağını haberlerde duyulan, görülen olayların kendi başına gelmeyeceği düşüncesi en büyük nedendir.

Toplumumuzda ne yazık ki riskle karşılaşıldıktan sonra önlem alma düşüncesi baskındır. Halbuki riskle karşılaşmadan önce önlem almak gerekir ki kayıplar yaşanmasın. Bu kayıplar özel sağlık sigortası primlerinden oldukça yüksek olabilir. Risk durumunda çaresiz kalmaktansa öncesinde sigorta yani güvence satın alarak rahat etmek doğru olacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel sağlık sigortası çıkan sağlık masraflarının büyük bir kısmını kapsam altına alır. Böylece siz çok ödeme yapar ya da hiç yapmazsınız. Bu durum satın aldığınız teminatlar doğrultusunda değişmektedir. Özel sağlık sigortası teminatları ile ilgili “Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?” yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

2015 Özel Sağlık Sigortası Fiyatlarını Etkileyenler
 

 • Sigorta yaptırmak isteyen kişinin herhangi bir hastalığının olup olmadığı önemlidir. Bu hastalığın çeşidi ve hangi seviyede olduğu da sigorta primleri üzerinde etkilidir.
   
 • Sigortalının daha önce geçirdiği rahatsızlıklar varsa bunların çeşidi ve boyutu da önemlidir.
   
 • Sigortalının ailesinde bulunan kalıtsal hastalıklar da sigorta fiyatlarını etkiler. Yine bu hastalıkların çeşitleri de önemlidir.
   
 • Sigortalının yaşı, cinsiyeti, medeni hali vs. kişisel özellikleri de sağlık sigortası fiyatlarını etkiler.
   
 • Özel sağlık sigortasında uygulanan çeşitli indirimler de fiyatları etkiler. Özel sağlık sigortası indirimi ile ilgili “Özel Sağlık Sigortası İndirimi Neleri Kapsar?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Küçük primler ödeyerek satın alabileceğiniz sağlık sigortası kafanızın rahat olmasını ve risk durumunda da mağdur olmamanızı sağlayarak bütçenizi korur. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten kolayca sigorta sorgulama yapmanız yeterli. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigortanızı satın alın.

Benzer İçerikler