Özel Sağlık Sigortasından Aileniz Yararlanabilir mi?

Özel sağlık sigortası kapsamına eş ve çocuklarınız da dahil ettirilebilmektedir, ancak bu durumlarda değişken uygulamalar söz konusudur.

Özel sağlık sigortanızı yapmış olan sigorta şirketine başvuru talebinde bulunarak özel sağlık sigortanıza aile üyelerinizi de dahil ettirebilirsiniz. Ancak aile bireylerinin sigorta kapsamına dahil ettirilebilmesi için; yeni eş, yeni doğmuş veya evlat edinilmiş çocuk olduğu belgelenmelidir. Ve başvuru tarihi evlenme, doğum yahut evlat edinilme tarihinden itibaren 1 ayı geçmemelidir.

Sigorta şirketleri, ailece yapılan özel sağlık sigortalarında ailenin her üyesi için farklı teminatlar belirlediği gibi aile paketleri de sunmaktadır. Böylece her bireyi farklı olan teminatlar ve poliçe limitleri bekler.Evlilik durumunda, eşinizi evlilik cüzdanında belirtilen tarihten itibaren 1 ay içinde özel sağlık sigortası kapsamında poliçenize dahil ettirebilirsiniz. Yeni evlat edinen çocuğa özel sağlık sigortası yapılması, aile kapsamındaki özel sağlık sigortası poliçesine dahil edilmesi de mümkündür.

Eş için evlilik cüzdanı belgesindeki tarih baz alındığı gibi evlat edinilmiş çocukta da evlat edinmiş olma belgelerinde yer alan tarih baz alınır.

Sigortam.net ile sigorta poliçenize eşinizi ve çocuğunuzu dahil ettirmek, aile paketlerinden yararlanmak için sigorta sorgulaması yapın, özel sağlık sigortası poliçenize hemen sahip olun.

Dilerseniz 7/24 hizmet sunan 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı ulaşın, 2014 özel sağlık sigortası fiyatları ile sigorta karşılaştırması yaparak sigortalanın.

Müşteri Yorumları