444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015 Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

16 Şubat 2015

Yılları sorunsuz devirmiş, geçen yıllar da ciddi sayılabilecek bir sağlık sorunu yaşamamış olabiliriz. Umarız da yaşamazsınız ancak her daim risklerin yaşandığı bir hayatta hiçbir şeyin garantisi yok. 

Kaybedince değeri anlaşılan sağlık konusu riske atılacak bir konu değildir.

Hiç ummadığınız bir anda ve şekilde yaşadığınız sağlık sorunu yaşamınızı değiştirebilir. Bu yüzden sağlığınız her şeyden çok özeni ve ayrıcalığı hak eder.

Özellikle ani ve ciddi sağlık sorunlarında bu ayrıcalığı elde etmenizi sağlayacak şey özel sağlık sigortasıdırYaşadığınız sağlık problemi ufak çaplı olsa bile her zaman devlet hastanelerinde tedavi olamayabilir, olsanız bile hızlı bir sağlık hizmeti alamayabilirsiniz.

  

Her geçen gün artan nüfusumuz düşünüldüğünde, SGK’nın geçerli olduğu hastanelerden anında hizmet alabilmek oldukça güçtür. 

Üstelik devlet hastanelerinin çalışma süreleri belli bir zaman dilimini kapsadığı için bazı tahliller belirli saat aralıklarında sona ermekte, hafta sonları sağlık hizmeti alabilmek mümkün olmamakta, nöbetçi hastaneler dolup taşmaktadır. Böyle zamanlarda her ne kadar bütçemiz el vermese de özel hastanelerin kapısını çalmak zorunda kalıyoruz ve çok daha büyük meblağlar cebimizden çıkıyor.

Oysa artık günümüzde özel hastanelerde de gördüğümüz tedavileri uygun fiyatlarla karşılamak mümkün. Çünkü; özel sağlık sigortalarının ortaya çıkması ve özel sağlık sigortası hizmeti veren sigorta şirketlerinin sundukları hizmetlerinin çoğalması ile tercih seçenekleri arttı. Böylece özel hastanelerde de uygun fiyatlarla tedavi olma imkanları sağlandı.

Özel sağlık sigortalarının sağladığı avantajları elde edebilmenin elbette bir bedeli var. Bu bedel, her yıl çeşitli etkenlere göre değişiklik göstermektedir ancak dikkat edilecek bazı detaylarla 2015 özel sağlık sigortanızda avantaj elde edebilirsiniz

Özel Sağlık Sigortası Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Özel sağlık sigortası primlerini etkileyen ancak bir kısm

  • Sigortalının yaşı,
  • Sigortalının cinsiyeti, 
  • Sigortalının boyu ve kilosu, 
  • Sigara ve alkol kullanıp kullanmaması, 
  • Hastalık geçmişi,
  • İkametgah ili,
  • Sağlık poliçesinin olup olmaması,
  • Yatarak ve ayakta tedavi teminatı seçimi
  • Poliçenin tek başına ya da aile bireyleri ile birlikte yapılacak olması, prim hesaplamasında etkili olan parametrelerdir.

Özel sağlık sigortası fiyatları, sigortaların kapsamlarına ve verdikleri hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. Bu noktada en doğru adım sigorta şirketlerinin teminatlarını ve ek hizmetlerini karşılaştırmak olacaktır. 

Siz de 2015 yılını sağlıkla geçirme düşüncenizi riske atmamak için özel sağlık sigortanızı yaptırın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yaparak ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 telefonda sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Özel Sağlık Sigortası Poliçesi Karşılaştırma

12 Ekim 2009 Pazartesi
Sağlık sigortası yaptırmak hep gözümde büyüttüğüm bir şeydi. Hangi poliçede nasıl teminatlar olmalı, çok mu pahalı bir poliçedir vs. vs. bir sürü soru yüzünden yıllarca sağlık sigortası yaptırmadım. Ta ki Sigortam.net’le tanışıncaya kadar...

Özel Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Özel sağlık sigortası, kendinizin ve yakınlarınızın yakalanacakları hastalıklarla bütçenizi koruyarak kolayca başa çıkmanızı sağlar.

Özel Sağlık Sigortası Yenilemeleri

11 Eylül 2014 Perşembe

Sigorta şirketleri, özel sağlık sigortasında yenilenme yapılması durumunda bağlı olarak aile, il ve ödeme şekli indirimi yapabiliyor.