444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası 2015 Fiyatları Neye Göre Belirlenecek?

30 Aralık 2014

İhtiyaçlarımızı giderebilmek, çalışmak, sosyalleşmek kısacası hayatta varlığımızı sürdürebilmek için sağlığımızın yerinde olması gerekir. Sağlıklı olabilmek için beslenme şekline, yaşam tarzına dikkat etmek gerekir. Uzun ömürlü olmak için “Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları” yazımızdaki önerilerin yapılması önemlidir.

Kimi zaman ise ne kadar dikkat edersek edelim kazalarla karşılaşma riskimiz vardır. Kimisi bu duruma kadar kimisi şans kimisi de ihmallik diyebilir. Fakat sonuç olarak küçük ya da büyük boyutlu hasarlar oluşabilir. Örneğin bir trafik kazasında yaralanabilirsiniz. Ya da hiç ummadığınız bir anda genetik sebeplerden bir rahatsızlığınız ortaya çıkabilir. Bu örneklerin dışında daha birçok nedenden dolayı rahatsızlıklar, hastalıklar yaşanabilir. Dolayısıyla bu durumlarda vakit kaybetmeden gerekli tedavilerin yaptırılması büyük önem taşır. İşte özel sağlık sigortası bu durumda büyük destekçiniz olur.

  

Özel sağlık kuruluşlarında yararlanılan tedavilerde ödenecek para miktarı rahatsızlığın boyutunda göre fazla olabilir. Özel sağlık sigortanız varsa eğer bu miktarın çok azını ödersiniz. Yine bu durum satın aldığınız teminatlar bazında da değişiklik göstermektedir. Konu ile ilgili “Özel Sağlık Sigortası Teminatlarını Belirlenmede 5 Önemli Nokta!” yazımızı incelemenizi öneririz.

2015 Özel sağlık sigortası fiyatlarını belirleyen genel belli başlı kriterler vardır. Bunların dışında 2015’te sağlık sigortalarında herhangi bir değişiklik yaşandığında özel sağlık sigortası 2015 fiyatlarını da ne derece etkileyip etkilemeyeceği de görülür.

Özel Sağlık Sigortası 2015 Fiyatlarını Değiştiren Kriterler
 

  • Sigorta yapılacak kişinin o andaki sağlık durumu etkileyicidir. Hastalığın boyutuna ve kalıtsal bir hastalık olup olmamasına bağlı olarak sigorta şirketleri sigorta primlerini düşürebilir ya da yükseltebilir.
     
  • Sigorta yaptıracak kişinin cinsiyeti, boyu ve kilosu, medeni hali, yaşı, mesleği gibi kriterler etkilidir. Genç birine ya da yaşlı birine sunulacak sigorta tekliflerinin fiyatları değişiklik gösterecektir.
     
  • Sigorta yapılacak kişinin daha önce geçirdiği hastalıklar ve bu hastalıkların boyutları da fiyatları etkiler.
     
  • Sigorta yaptıracak kişinin ailesinde kalıtsal hastalıkların olup olmadığı da önem taşır. Çünkü sigortalı kişi de bu hastalıkları geçirebilir.

Özel sağlık sigortası sizin için her zaman gereklidir. En uygun fiyatlarla özel sağlık sigortanızı Sigortam.net’ten yaptırın. İster sigorta sorgulama yapın isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Özel Sağlık Sigortası Şirketini Değiştirmek İsteyenler için 5 İpucu

22 Ekim 2014 Çarşamba

Belli bir prim karşılığında alınan özel sağlık sigortanızın sağladığı avantajları değerlendirerek, sigorta şirketinizde değişikliğe gidebilirsiniz.

Bu Yıl Özel Sağlık Sigortası Poliçenizi Sigortam.net'in En İyi Fiyat Garantisiyle Yenileyin!

25 Kasım 2014 Salı

Özel sağlıl sigortası poliçe yenilemenizi Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisiyle yapın, poliçe süresi boyunca avantajı yakalayın!

Özel Sağlık Sigortası için Gerekli Belgeler Nelerdir?

22 Aralık 2014 Pazartesi

Özel sağlık sigortasında ilk sigorta yaptırırken, yenilemelerde, sigorta şirketi değişikliğinde, eş ve çocuk eklemelerinde gerekli belgeleri öğrenin.