Özel Sağlık Sigortası 2015 Fiyatları Neye Göre Belirlenecek?

İhtiyaçlarımızı giderebilmek, çalışmak, sosyalleşmek kısacası hayatta varlığımızı sürdürebilmek için sağlığımızın yerinde olması gerekir. Sağlıklı olabilmek için beslenme şekline, yaşam tarzına dikkat etmek gerekir. Uzun ömürlü olmak için “Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları” yazımızdaki önerilerin yapılması önemlidir.

Kimi zaman ise ne kadar dikkat edersek edelim kazalarla karşılaşma riskimiz vardır. Kimisi bu duruma kadar kimisi şans kimisi de ihmallik diyebilir. Fakat sonuç olarak küçük ya da büyük boyutlu hasarlar oluşabilir. Örneğin bir trafik kazasında yaralanabilirsiniz. Ya da hiç ummadığınız bir anda genetik sebeplerden bir rahatsızlığınız ortaya çıkabilir. Bu örneklerin dışında daha birçok nedenden dolayı rahatsızlıklar, hastalıklar yaşanabilir. Dolayısıyla bu durumlarda vakit kaybetmeden gerekli tedavilerin yaptırılması büyük önem taşır. İşte özel sağlık sigortası bu durumda büyük destekçiniz olur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel sağlık kuruluşlarında yararlanılan tedavilerde ödenecek para miktarı rahatsızlığın boyutunda göre fazla olabilir. Özel sağlık sigortanız varsa eğer bu miktarın çok azını ödersiniz. Yine bu durum satın aldığınız teminatlar bazında da değişiklik göstermektedir. Konu ile ilgili “Özel Sağlık Sigortası Teminatlarını Belirlenmede 5 Önemli Nokta!” yazımızı incelemenizi öneririz.

2015 Özel sağlık sigortası fiyatlarını belirleyen genel belli başlı kriterler vardır. Bunların dışında 2015’te sağlık sigortalarında herhangi bir değişiklik yaşandığında özel sağlık sigortası 2015 fiyatlarını da ne derece etkileyip etkilemeyeceği de görülür.

Özel Sağlık Sigortası 2015 Fiyatlarını Değiştiren Kriterler
 

  • Sigorta yapılacak kişinin o andaki sağlık durumu etkileyicidir. Hastalığın boyutuna ve kalıtsal bir hastalık olup olmamasına bağlı olarak sigorta şirketleri sigorta primlerini düşürebilir ya da yükseltebilir.
     
  • Sigorta yaptıracak kişinin cinsiyeti, boyu ve kilosu, medeni hali, yaşı, mesleği gibi kriterler etkilidir. Genç birine ya da yaşlı birine sunulacak sigorta tekliflerinin fiyatları değişiklik gösterecektir.
     
  • Sigorta yapılacak kişinin daha önce geçirdiği hastalıklar ve bu hastalıkların boyutları da fiyatları etkiler.
     
  • Sigorta yaptıracak kişinin ailesinde kalıtsal hastalıkların olup olmadığı da önem taşır. Çünkü sigortalı kişi de bu hastalıkları geçirebilir.

Özel sağlık sigortası sizin için her zaman gereklidir. En uygun fiyatlarla özel sağlık sigortanızı Sigortam.net’ten yaptırın. İster sigorta sorgulama yapın isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigorta satın alın.

Benzer İçerikler