Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Güvenceleri | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamındaki Güvenceler

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sosyal güvenlik sisteminin karşılamadığı veya sistemin limitlerini aşacak durumları güvence altına almak amacıyla yapılan sigortalardır. 
 
Bu sigorta ürünü tercih bağlıdır, yani bir zorunluluğu yoktur. SGK’lı, 55 yaş altı, T.C. vatandaşı olan kişiler, tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında fark ödemeden sigorta sahibi olabilmektedir. 
SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.

Tamamlayıcı diğer adıyla destekleyici sağlık sigortası kapsamındaki güvenceler Sosyal Güvenlik Kurumu’nca belirlenmiştir. SGK tarafından kapsam dışı bırakılan bazı harcamalar, tamamlayıcı sağlık sigortası ile güvence altına alınmıştır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının bilinmeyenlerini ''Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilmedikleriniz''  başlıklı yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasıyla;

SGK’yı aşan sağlık ve SGK tarafından kısmen karşılanan sağlık harcamalarının karşılanması,
Talep edilmesi durumunda daha yüksek standartlara sahip sağlık hizmeti alınabilmesi,
Sağlık harcamaklarındaki sıkıntıların çözümlenmesi amaçlanmıştır.

Ayrıca sigorta şirketine göre değişmekle birlikte bazı tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri bebeğin ilk muayenesi, aşıları ve topuk kanı gibi işlemleri de karşılayabilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Güvenceleri Veriyor?

Yaptırmak isteyen kişilerin yaşına, sağlık durumuna göre değişen tamamlayıcı sağlık sigortası ile aşağıdaki güvenceler alınabilir.

  • SGK’nın karşılayamadığı alternatif sağlık hizmetleri,
  • Uygulamada tebliğ fiyatlar üzerinde kalan tutarlar,
  • Hastadan talep edilen konaklama ücretleri bu sigorta kapsamında elde edilebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı olmak üzere 2 çeşit teminat alınabilir.

Yatarak Tedavi Teminatı Alındığında;

Sigortanın başladığı tarihten sonra ortaya çıkan; cerrahi işlemler, acil sağlık giderleri ve ufak çaplı müdahaleler sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Ayakta Tedavi Teminatı Alındığında;

Sigortanın başladığı tarihten sonra ortaya çıkan; doktor muayeneleri, tetkik ve tahliller, teşhis yöntemleri, rehabilitasyon giderleri ve radyoloji gibi işlemler ayakta tedavi kapsamında ele alınır.

Siz de tamamlayıcı sağlık sigortasının bütün bu güvencelerini elde etmek için tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusunu Sigortam.net'ten yapın, özel sağlık sigortası fiyatları veya herhangi bir konuda ihtiyaç duyduğunuz her anda Sigortam.net’in 7/24 hizmet veren 444 24 00 Sigorta Destek Hattını arayın. 


Benzer İçerikler

Sigorta Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Önceden tahmin edemediğimiz başımıza gelebilecek risklerden ihtiyacımız olan sigortaları önceden temin ederek önlem almamız mümkün. 

Devamını Oku

Okulda Bulaşabilecek Hastalıklar

Özellikle küçük çocukların okul gibi kalabalık ortamlarda daha çabuk maruz kalabileceği hastalıklar, belirtileri ve önlemleri için yazımızı okuyun.

Devamını Oku

Sağlık Sigortası Sorgulama ile En Uygun Sigorta Nasıl Bulunur?

Sağlık sigortası sorgulama, internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu sayede yorulmadan ve çok zaman kaybetmeden, ihtiyacınız olan sağlık sigortasına kavuşabilirsiniz.

Devamını Oku