Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamındaki Güvenceler

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sosyal güvenlik sisteminin karşılamadığı veya sistemin limitlerini aşacak durumları güvence altına almak amacıyla yapılan sigortadır.

Bu sigorta ürünü tercih bağlıdır, yani bir zorunluluğu yoktur. SGK’lı, T.C. vatandaşı olan kişiler, tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında fark ödemeden sigorta sahibi olabilmektedir. Sigorta şirketlerine göre değişse de genelde 59 yaşa kadar sigorta yaptırılabilir.

Tamamlayıcı diğer adıyla destekleyicisağlık sigortasıkapsamındaki güvenceler Sosyal Güvenlik Kurumu’nca belirlenmiştir. SGK tarafından kapsam dışı bırakılan bazı harcamalar, tamamlayıcı sağlık sigortası ile güvence altına alınmıştır.

Sizi aramamızı ister misiniz?
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

Tamamlayıcı sağlık sigortasının bilinmeyenlerini ”Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilmedikleriniz” başlıklı yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasıyla;

SGK’yı aşan ve SGK tarafından kısmen karşılanan sağlık harcamalarının karşılanması, talep edilmesi durumunda daha yüksek standartlara sahip sağlık hizmeti alınabilmesi, tamamlayıcı sağlık sigortası ile mümkündür.

Ayrıca sigorta şirketine göre değişmekle birlikte bazı tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri bebeğin ilk muayenesi, aşıları ve topuk kanı gibi işlemleri de karşılayabilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Güvenceleri Veriyor?

Yaptırmak isteyen kişilerin yaşına, sağlık durumuna göre değişen tamamlayıcı sağlık sigortası ile aşağıdaki güvenceler alınabilir.

  • SGK’nın karşılayamadığı alternatif sağlık hizmetleri,
  • Uygulamada tebliğ fiyatlar üzerinde kalan tutarlar,
  • Hastadan talep edilen konaklama ücretleri bu sigorta kapsamında elde edilebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı olmak üzere 2 çeşit teminat alınabilir.

Yatarak Tedavi Teminatı Alındığında;

Sigortanın başladığı tarihten sonra ortaya çıkan; cerrahi işlemler, acil sağlık giderleri ve ufak çaplı müdahaleler sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Ayakta Tedavi Teminatı Alındığında;

Sigortanın başladığı tarihten sonra ortaya çıkan; doktor muayeneleri, tetkik ve tahliller, teşhis yöntemleri, rehabilitasyon giderleri ve radyoloji gibi işlemler ayakta tedavi kapsamında ele alınır. Genelde 1 yıl içerisinde 10 defa ücretsiz muayene hakkı veren tamamlayıcı sağlık sigortası ile rutin muayenelerinize rahatlıkla gidebilirsiniz.

Siz de tamamlayıcı sağlık sigortasının bütün bu güvencelerini elde etmek için tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusunu Sigortam.net’ten yapın, özel sağlık sigortası fiyatları veya herhangi bir konuda ihtiyaç duyduğunuz her anda Sigortam.net’in 7/24 hizmet veren 444 24 00 Sigorta Destek Hattını arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL