Uygun Fiyata Özel Sağlık Hizmeti Mümkün mü? | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Nedir Bu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Uygun Fiyata Özel Sağlık Hizmeti Mümkün mü?

Daha uygun fiyatlarla özel sağlık hizmeti almak isteyenlere yönelik sunulan tamamlayıcı sağlık sigortasına olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Peki nedir bu tamamlayıcı sağlık sigortası? Gerçekten uygun fiyata özel hastanelerden sağlık hizmeti almak mümkün mü?

SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.
Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için bir araya getirdik.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lıların özel sağlık hizmetini oldukça uygun fiyata almalarını sağlayan sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası bulunan kişi, SGK ve sigorta şirketi ile anlaşmalı özel hastanelerden fark ücreti ödemeden (Sigortalı sadece 12 TL’lik katkı payı ücretini ödemektedir.) belirlenen şartlar dahilinde hizmet alabilir. TSS’de öncelikli şart kişinin SGK’lı olmasıdır.

 

Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Yararlanabilir?

Kişinin tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmesi için daha önce de vurguladığımız gibi mutlaka SGK’lı olması gerekmektedir. SGK’lı kişinin haklarından yararlananlar da tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabilir. Bir örnekle açıklamak gerekirse, SGK güvencesi bulunan kişinin yanı sıra, bu kişinin haklarından yararlanan eş ve çocukları için de ayrı ayrı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabilir.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Var mı?

Sigorta şirketleri tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerinde yaş sınırını genellikle 60 olarak belirlemektedirler. Ancak nadiren de olsa bazı sigorta şirketlerinin belirlediği yaş sınırında farklılıklar görülebilir. 18 – 60 yaş arasındaki herkes tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusunda bulunabileceği gibi, 18 yaş altındakiler ise ebeveyinlerinden en az biriyle birlikte müracaatta bulunarak tamamlayıcı sağlık sigortası avantajlarından yararlanabilir.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

tamamlayıcı sağlık sigortasıTamamlayıcı sağlık sigortası ürünündeki teminatlar genel olarak yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı olarak sunulduğu gibi son dönemde bazı sigorta şirketleri, bu teminatlara doğum, diş, tüp bebek tedavisi gibi ek teminatlar da eklediler.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında da diğer özel sağlık sigortalarında olduğu gibi poliçe oluşturulma tarihinin ardından ortaya çıkan hastalıklar teminat kapsamına alınmaktadır.

Yatarak Tedavi Teminatları

  • Cerrahi müdahaleler ( Ameliyat vs.)
  • Küçük cerrahi müdahaleler
  • Oda masrafı, yemek, refakatçi
  • Yoğun bakım
  • Kemoterapi, diyaliz, radyoterapi
  • Ayakta Tedavi Teminatları

Doktor muayanesi

  • Röntgen
  • Tahliller
  • Diğer modern teşhis yöntemleri
  • Fizik tedavi

*** Sigorta şirketlerinin teminat kapsamları ve şartları farklılık gösterebilir. Hemen  444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, uzman sigorta danışmanlarımız ihtiyacınız olan en uygun poliçeye sahip olmanız için yardımcı olsunlar.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları kişinin yaşı, poliçenin kapsamı ve teminatları, sigortalının yaşadığı şehir gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları, özel sağlık sigortası fiyatlarına göre çok daha cüzi rakamlardadır.

 

Hemen Teklif Alın

Siz de hem kendinizin, hem de sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak ve kaliteli bir sağlık hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, hemen tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu ile ya da 444 24 00 numaralı 7gün 24 saat kesintisiz hizmet veren Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın,Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarına ve tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili aklınızdaki tüm soru işaretlerine uzman sigorta danışmanlarımız eşliğinde ulaşın.


Benzer İçerikler

Özel Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Nasıl Yararlanılır?

Özel sağlık sigortası için vergi indirimi %5’ten %15’e yükseltildi. Vergi indiriminden yararlanmak için gerekli belgeleri muhasebe birimine ulaştırmanız gerekli.

Devamını Oku

Genel Sağlık Sigortası – GSS

Genel Sağlık Sigortası herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşların ve ailelerinin sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlar.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası 2015 Fiyatları Neye Göre Belirlenecek?

Özel sağlık sigortası 2015 fiyatlarını etkileyen kriterleri öğrenin, sizin için en uygun olan sağlık güvencesine en uygun sigorta fiyatları ile ulaşın.

Devamını Oku