Sigorta Neden Gereklidir?

Sigorta sizi hayattaki birçok masraftan kurtarır. Geçim sıkıntısı, ekonomik ihtiyaçların yanında bir de beklenmedik masraflar bütçenizi derinden sarsabilir. Dolayısıyla mutlaka sırtınızı yaslayacak bir güvencenizin bulunması gerekir.

Sigorta tüm bu sıkıntıları hafifletir yani hayattaki en önemli maddi birikiminizdir. Satın aldığınız poliçeye bağlı olarak masrafların çok az bir kısmını öder, rahat yaşarsınız.

Hayattaki birçok riske karşı çeşitli branşlarda sigortalar mevcuttur. Arabanızı korumak için kasko sigortası, evinizi güvence altına almak için konut sigortası, sağlık masraflarınızı kapsam altına almak için özel sağlık sigortası, depreme karşı DASK, trafikte karşı tarafa verdiğiniz zararları karşılamak için trafik sigortası, birikim yaparak gelecekte riskle karşılaşmanız durumunda güvencenizin olması için bireysel emeklilik vs.
Düşünüldüğünde bu risklerin yaşanması imkansız değildir. Televizyonlarda, gazetelerde, internette bu haberleri çok sıkça duyuyoruz. Sel-su baskınları, ülkemizin coğrafi konumu nedeniyle depremi yaşatması, evlerde arabalarda yapılan hırsızlıklar… Araştırmalarla da kanıtlanan trafik kazaları da birçok masum insanın canını yakmaktadır. Bu duyduğumuz haberlerin bir gün başımıza gelmeyeceğinin garantisini verebilir miyiz? Tabii ki hayır. Bu durumda da en önemli davranış riskleri mümkün olduğunca en aza indirmektedir. Bunu da sadece sigorta ile sağlayabilirsiniz.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Sigorta Yaptırdığınızda Sağlayacağınız Kazançlar

  • Riski yaşamadan sigortanızı yaptırdığınızda içiniz rahat olur. Kayıp vermeden güvencenizi almış olursunuz.
  • Ani bir risk durumunda manevi üzüntünün yanında bir de maddi birikimlerinizi de harcamak durumunda kalmazsınız. Yani böylesine zor bir süreci hem maddi hem de manevi olarak yıpranmadan atlatırsınız. 
  • Suçsuz olduğunuz durumlarda başkalarının yol açtığı zararlardan korunmuş olursunuz. Örneğin arabanıza bir sürücünün çarpıp kaçması durumunda kasko sigortanız zararınızı karşılayacağı için büyük ödemeler yapmak zorunda kalmazsınız.
  • Bireysel emeklilik gibi sigorta ürününü yaptırdığınızda gelecekte emekli maaşınızın yanında ek maaş elde eder, maddi açıdan rahat bir emeklilik dönemi geçirirsiniz.
  • En değer verdiğiniz kişiler; çocuklarınız, eşiniz gibi kişilere de özel sağlık sigortası yapabilir onların sağlıklarını güvence altına alabilirsiniz.

Sigorta yaptırmayı geciktirmeyin risklere karşı savunmasız kalmayın. En uygun sigorta fiyatları için ister Sigortam.net’tensigorta sorgulama yapın, isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta yaptırın.

Müşteri Yorumları